Лист до Прикордонної служби Польщі для відновлення PESEL UKR: вимоги та адреси підрозділів на кордоні з Україною

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Втрата статусу PESEL UKR через неправильно внесені дані при перетині кордону з України до Польщі доволі поширене явище. Як українським біженцям правильно написати та куди направити лист до Прикордонної служби Польщі (Straż Graniczna), щоб підтвердити терміни перебування за межами сусідньої країни.

Зверніть увагу: Результати навчання за кордоном зарахують не всім: Міносвіти пояснило нюанси повернення учнів до шкіл в Україні

Однією з основних причин втрати PESEL UKR у Польщі є перебування поза її межами понад 30 діб поспіль. Хоча доволі часто статус UKR українці у Польщі втрачають через невірно внесені дані у базу даних польських прикордонників.

Лист до Прикордонної служби Польщі для відновлення PESEL UKR: основні правила та вимоги

У листі-відповіді Бещадського відділу Прикордонної служби Польщі українській біженці в останні дні травня 2023 року, чітко вказано перелік порядок верифікації термінів перебування за межами Польщі.
Насамперед у Прикордонній службі Польщі наголошують на тому, що звернення щодо перевірки даних у телеінформаційній системі прикордонників, слід направляти безпосередньо на пункт пропуску (плацувку).

Лише співробітники пункту пропуску на українсько-польському кордоні, через який було проведено в’їзд до Польщі, можуть надати відповідь на лист-запит щодо термінів перебування українців поза межами сусідньої країни.

kbcn
У прикордонному відомстві Польщі наголошують на тому, що наразі вони отримують велику кількість запитів, джерело: скріншот відповіді Бещадського відділу ПО РП.
Розгляд таких листів та звернень здійснюється у відповідних прикордонних підрозділах на кордоні Польщі та України у порядку їх надходження.
Щобільше лист-звернення українські біженці в Польщі повинні направляти у тому випадку, коли є обґрунтовані підстави вважати, що у базі даних прикордонників розміщено некоректну інформацію.

Йдеться про те, що в’їзд українського мігранта зі статусом PESEL UKR до Польщі не було задокументовано як повернення особи, що користується тимчасовим захистом у зв’язку із війною в Україні.

Які дані можуть перевірити та змінити прикордонники отримавши лист від особи, яка втратила PESEL UKR

У Прикордонній службі Польщі зазначають, що для перевірки кожного випадку перетину кордону, особою, яка звертається до прикордонного підрозділу слід обов’язково надати повний перелік вихідних даних.
Відтак для отримання відповіді та внесення змін у базі даних Стражі Граничної українським мігрантам у листі слід зазначити:
  • ім’я та прізвище,
  • дату народження,
  • номер документа, на підставі якого було здійснено перетин кордону (у тому числі тих, що підтверджують побут/перебування у Польщі),
  • дату та напрямок перетину кордону,
  • причину, що зумовлює потребу внесення змін у дані щодо перетину кордону.

Лише після отримання листа з усіма згаданими вище вихідними даними польські прикордонники зможуть:

  • перевірити чи особа підпадає під дію закону Польщі від 12 березня 2022 року “Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території України” – більш відомого як спецустава чи спецзакон;
  • в обґрунтованих випадках провести відповідні модифікації у системі обліку осіб, що перетинають кордон, які дозволять відновити статус PESEL UKR.
Водночас польські прикордонники наголошують на тому, що можливі зміни будуть стосуватись виключно модифікації даних щодо перетину кордону, які було зафіксовано саме на цьому пункті пропуску.
лист
Відтак підрозділ не може змінювати дані в системі, щодо перетину кордону особами, які були внесені іншими прикордонними підрозділами Польщі, фото Straż Graniczna

Лист для відновлення PESEL UKR слід направляти безпосередньо на кордон 

Відповідно до наданої польськими прикордонниками інформації, українським біженцям у Польщі слід направляти листи звернення безпосередньо на пункти пропуску або підрозділи, яким вони підпорядковуються.
Саме тому українським біженцям у Польщі, потрібно при направленні листа прикордонникам чітко розуміти, на яку саме адресу слід направляти запит.
Нагадаємо, що між Україною та Польщею з польського боку охорону кордону та пропуск осіб через кордон забезпечують два Відділи Прикордонної служби Польщі: Бещадський та Надбужанський.

Адреси та телефони прикордонних підрозділів (пунктів пропуску) Польщі на кордоні з Україною

Бещадський відділ Прикордонної служби Польщі – Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Станом на червень 2023 року комендантом Бещадського відділу у Перемишлі є бригадний генерал Прикордонної служби Польщі Анджей Попко (gen. bryg. SG Andrzej POPKO)
  • adres do korespondencji – ul. Mickiewicza 34, 37 – 700 Przemyśl
  • telefon: 16 673 20 00
  • fax: 16 673 27 00
  • email: biosg@strazgraniczna.pl
  • Телефон довіри: 0 800 422 322
Підрозділ Прикордонної служби Польщі у Кросценко – Placówka Straży Granicznej w Krościenku

Відповідальний за облік осіб та транспортних засобів, які прибули до Польщі через автомобільний пункт пропуску “Смільниця – Кросценко”

Зверніть увагу: Статус PESEL UKR можуть скасувати без DIIA.PL, – Прикордонна служба Польщі

Підрозділ Прикордонної служби Польщі у Медиці – Placówka Straży Granicznej w Medyce

Відповідальний за облік осіб та транспортних засобів, які прибули до Польщі через:

  • автомобільний пункт пропуску “Шегині – Медика”,
  • залізничний пункт пропуску “Мостиська – Пшемисль.”
Підрозділ Прикордонної служби Польщі у Корчовій – Placówka Straży Granicznej w Korczowej

Відповідальний за облік осіб та транспортних засобів, які виїхали до Польщі через автомобільний пункт пропуску “Краківець – Корчова”.

телеграм-канал UAPL.INFO

Підрозділ Прикордонної служби Польщі у Любачові – Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie

Відповідальний за облік осіб та транспортних засобів, які виїхали до Польщі через автомобільний пункт пропуску “Грушів – Будомєж”.

Надбужанський відділ Прикордонної служби Польщі – Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Станом на червень 2023 року комендантом Надбужанського відділу у Хелмі є бригадний генерал Прикордонної служби Польщі Яцек Щонхор (gen. bryg. SG Jacek SZCZĄCHOR)
  • adres do korespondencji – ul. Trubakowska 2, 22-100 Chełm
  • telefon: 82 5685001
  • fax: 82 5685701
  • email: nadbuzański@strazgraniczna.pl
  • Телефон довіри: 82 568 5555
Підрозділ Прикордонної служби Польщі у Хребенному – Placówka Straży Granicznej w Hrebennem

Відповідальний за облік осіб, які заїхали в Польщу через автомобільний пункт пропуску “Рава-Руська  – Хребенне”.

 До теми:  Квитки на нові поїзди Варшава – Рава-Руська та Варшава – Київ купувати ще рано

Підрозділ Прикордонної служби Польщі у Долгобичуві – Placówka Straży Granicznej w Dołhobyczowie

Відповідальний за облік осіб, які в’їхали в Польщу через автомобільний пункт пропуску “Угринів – Долгобичув”.

Підрозділ Прикордонної служби Польщі у Хрубешові – Placówka Straży Granicznej w Hrubieszowie
  • adres pocztowy: 22-500 Hrubieszów, ul. Wyzwolenia 56
  • telefon: 84 697 56 00, 66 303 00
  • e-mail: hrubieszow@strazgraniczna.pl
  • nr fax: 84 697 56 05

Відповідальний за облік осіб, які заїхали в Польщу через автомобільний пункт пропуску “Устилуг – Зосін”.

Підрозділ Прикордонної служби Польщі у Дорохуську – Placówka Straży Granicznej w Dorohusku

Відповідальний за облік осіб, які прибули на територію Польщі через:

  • автомобільний пункт пропуску “Ягодин – Дорохуськ”,
  • залізничний пункт пропуску “Ягодин – Дорохуськ”.

Це важливо: Як гривні у Польщі з української картки зняти без комісії чи з мінімальним відсотком: відео

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

5 thoughts on “Лист до Прикордонної служби Польщі для відновлення PESEL UKR: вимоги та адреси підрозділів на кордоні з Україною

  1. Szanowna Pani Straż Graniczna, proszę zwrócić uwagę, że ja, matka trójki dzieci, wyjechałam na Ukrainę 24 kwietnia 2023 r., a wróciłam razem do Polski 15 maja 2023 r.

  2. szanowna straż graniczna, proszę o rozważenie sprawy, że matka z trójką dzieci wyjechała do Ukoainy 24 kwietnia i wróciła 15 maja 2023 r., ale córka Darii nie została odnotowana jako przekroczenie granicy do Polski, proszę o zapoznanie się z tą decyzją, Darina Lebid, ur. 27 września 2013 r., dane paszportowe: GF671539, Pesel UKR 13292713886

  3. Szanowna straż graniczna, ja matka dwójki dzieci wyjechały do Ukrainę 03.12.2022r. A wróciłam razem z dzieci do Polski 30.12.2022r. Proszę aktualny status UKR moje dzieci. Kaliukh Viacheslav data ur 19.maja 2014r . No passporta GE646094 ta Roshko Solomija data ur 28 mają 2022r Passporta GE641301 . Dziękuję.

  4. Szanowna Straż Graniczna, proszę o rozważenie sprawy. Kravchenko Roman, data urodzenia 05.03.2006, pesel: 06230508578. passport GG239893. Przekroczył granicę Ukraina (Chop) – Słowacja (Cerna nad Tisou) pociągiem
    29.07.2023.Jestem babcią i sprawuję tymczasową opiekę nad moim wnukiem. Meszkam w Mszana Dolna (50 km od Slowacij.) Prosimy o aktualizację danych w rejestrach Służby Granicznej.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *