Статус PESEL UKR можуть скасувати без DIIA.PL, – Прикордонна служба Польщі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Нещодавні зміни до спеціального закону Польщі про допомогу українським біженцям (спецзакон) значно підвищили статус електронного документа Дія пл (Diia.pl). А відсутність цього документу при перетині кордону може призвести до втрати статусу PESEL UKR.

Зверніть увагу: Оформити українську пенсію стало можливо і за кордоном: детальна інструкція для мігрантів

У Прикордонній службі Польщі офіційно підтвердили інформацію про обов’язковість представлення при перетині кордону електронного документа Дія пл (Diia.pl) особами, які попередньо отримали статус UKR.

PESEL UKR та Дія пл (Diia.pl): що вони дають українським мігрантам у Польщі

Статусу UKR в PESEL надає низку переваг для перебування у Польщі. Натомість електронний документ Дія пл (Diia.pl) у застосунку mObywatel дозволяє перетинати кордони Польщі.
Відповідно до спецзакону Польщі статус PESEL UKR отримують українські мігранти, які потребують захисту у зв’язку зі збройним конфліктом на території України.

PESEL UKR надає можливість українцям, зокрема, отримувати соціальні та сімейні виплати із польського бюджету.

Останні зміни у спецзаконі фактично прирівняли електронний документ Дія пл (Diia.pl) до посвідчення на проживання у Польщі.
Крім того, електронний документ Дія пл (Diia.pl) разом дозволяє громадянам України багаторазово перетинати польський кордон без необхідності отримання візи.

Усі особливості встановлення та активації додатка mObywatel, у якому генерується електронний документ Дія пл (Diia.pl) читайте у матеріалі UAPL.INFO за цим посиланням

Втрата статусу UKR при виїзді за межі Польщі

При перебуванні за межами Польщі терміном понад 30 діб поспіль українці втрачають статус PESEL UKR та можливість користуватись перевагами, які їм надає спецзакон.
PESEL UKR
Однією із причин втрати статусу PESEL UKR та усіх виплат є зміна паспортних документів, колаж: UAPL.INFO
Йдеться про офіційно особа вважається відсутньою на території Польщі впродовж 30 діб поспіль через те, що:
  • виїхала із Польщі в Україну на підставі документа, який було використано при оформленні PESEL UKR;
  • та повернулась на територію Польщі вже на підставі іншого документу, який не було прив’язано до статусу PESEL UKR.

Детальніше про передумови помилкового позбавлення статусу PESEL UKR у матеріалі “Помилково позбавили статусу PESEL UKR: основні причини та що робити

Перетин кордону без Дія пл (Diia.pl) передумова втрати статусу PESEL UKR

27 січня 2023 року на офіційному порталі Прикордонної служби Польщі було розміщено пояснення щодо можливості втрати статусу PESEL UKR при перетині кордон.
Зазначається, що при повторному в’їзді на територію Польщі українські мігранти зі статусом UKR в документі PESEL  обов’язково повинні зробити дві речі:
  • чітко та зрозуміло надати інспектору польської прикордонної служби, який проводить паспортний контроль, інформацію про те, що ви заїжджаєте в Польщу у зв’язку з тимчасовим захистом
  • пред’явити прикордонному інспектору електронний документ Дія пл (Diia.pl)
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: вимога постійного пред'явлення електронного документа Дія пл (Diia.pl) на кордоні не залежить від терміну перебування за межами Польщі.

телеграм-канал UAPL.INFO

Українські мігранти, зі статусом UKR в PESEL, повинні щоразу пред’являти Дія пл (Diia.pl) польським  прикордонникам навіть, якщо:

  • вони перебували за межами Польщі менше ніж 30 днів,
  • в’їжджають в Польщу на роботу або з іншою метою, проте разом з тим будуть користуватися тимчасовим захистом в Польщі.
В'їзд на територію Польщі без відповідного інформування прикордонників або без пред'явлення електронного документа diia.pl може призвести до втрати статусу PESEL UKR.
Адже у такому випадку дані українського мігранта не будуть внесені до реєстрів, на підставі яких надається статус PESEL UKR.

А саме ці реєстри використовуються для призначення, нарахування та виплати численних соціальних та сімейних виплат, а також встановлення інших соціальних прав.

Зазначену вище інформацію, було також продубльовано на офіційній сторінці Посольства України в Польщі.

До речі: Мігранти з України можуть оформити візу в Польщі: термін подання заявок продовжено до 31 березня

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *