Для мільйонів українців у Польщі одним із найбільш проблемних фінансових питань залишається вибір правильного тарифу у польському чи українському банку. Насамперед шукають такі банківські пропозиції, які не лише дозволяють переказати кошти з Польщі, а й зняти гривні готівкою в разі потреби у сусідній країні.
Фахівці українського Кредобанку детально пояснили українським мігрантам за кордоном основні правила та лайфхаки, які допоможуть із мінімальними втратами чи навіть без жодних комісій користуватись гривневими картками українських банків у Польщі.
Гривні, євро чи злоті: як правильно користуватись українською карткою у Польщі
Насамперед експерти радять при користуванні українською карткою за кордоном уникати подвійної конвертації.
Адже комісія за подвійну конвертацію платежу з іноземної в місцеву валюту подеколи може бути до неприємності високою.
Аби уникнути неприємних несподіванок при розрахунках за кордоном слід насамперед обирати валюту країни, в якій перебуваєте.
Для прикладу при оплаті карткою українського банку в:
- Німеччині, Франції чи Італії краще обирати для оплати євровалюту,
- Чехії – чеські крони,
- Польщі – польські злоті.
Тобто, українцям у Польщі, які вирішили розрахуватись у місцевому магазині гривневою карткою під час розрахунку потрібно обрати на терміналі валюту “злоті”.
Це дозволить уникнути зайвих витрат при подвійній конвертації. Адже курс конвертації (обміну гривні на злотий) буде саме таким, який встановив на день оплати за кордоном саме український банк.

Чому не варто знімати гривні за кордоном у банкоматних мережах
Черговим важливим аспектом, який вартує дуже добре запам’ятати українцям за кордоном – це різницю між банкоматом банку та банкоматною мережею.
Навіть якщо вам вкрай потрібно зняти готівкову гривню за кордоном, то бігти до першого-ліпшого банкомата не найкраще рішення
Не всі банкомати є банкоматами банків!

Саме тому в Україні та за кордоном існує величезна кількість банкоматів компаній, які взагалі не є банківськими установами.
Насправді власниками цих банкоматних мереж є компанії:
- чий бізнес полягає лише у володінні широкою мережею банкоматів в різних країнах світу,
- а основний заробіток яких є саме списання комісії за зняття готівки.
Тому доволі, очевидно, що при знятті готівки в такому банкоматі доведеться заплатити найбільшу комісію. І вона буде суттєво відрізнятись від тієї, яку “зніме” банкомат від банківської установи.
Також обираючи місце за кордоном для зняття готівки, вартує пошукати банкомат більш-менш відомого банку.
Аби в разі потреби можна було б додзвонитись на гарячу лінію, якщо раптом картка заблокується або виникнуть якісь проблеми з зняттям коштів.
Як у Польщі зняти гривні з української картки: оптимальні варіанти, що дозволять зекономити час та кошти
Для українських мігрантів у Польщі, здебільшого зняття готівки в банкоматах у Польщі з української картки означає сплату додаткової комісії.
На сьогодні одним з найбільш вигідних варіантів отримати гривні з української картки у Польщі – залишається зняття готівки в банкоматах банку PKO Bank Polski.
Зручності для українців у Польщі додає й той факт, що кількість банкоматів PKO Bank Polski у Польщі вже перевищила позначку у три тисячі одиниць. Тому знайти їх можна ледь не у кожному польському населеному пункті.
Особливо вигідно скористатись банкоматами PKO Bank Polski українцям, які є клієнтами українського Кредобанку.
Нагадаємо, що Кредобанк, який було засновано ще у 1990 році, на 100 % належить найбільшому польському банку PKO Bank Polski.
Станом на квітень 2023 року при знятті готівки у Польщі із:
- гривневої картки “Правильна” від Кредобанку українці заплатять лише фіксовану комісію 50 гривень +1% за конвертацію,
- картки “Правильна” в злотих – комісія складе 5 злотих і без жодної комісії за конвертацію.
Як зняти гривні у банкоматах PKO Bank Polski без жодних комісій
У Кредобанку підтвердили, що насправді така опція доступна їх клієнтам, які обслуговуються на тарифних пакетах Craft Black та Craft.
Таким особам у Польщі взагалі не доведеться витрачати жодної додаткової гривні чи злотого: ні за зняття готівки в PKO Bank Polski, ні за конвертацію.
Українська картка у злотих – чудовий варіант для розрахунків у Польщі
Завдяки новітнім технологіям та сервісу “Дія” кожен українець, навіть за межами України, може швидко відкрити картку в польських злотих.
Як це зробити у кілька кліків на екрані смартфона завдяки мобільному додатку KredoBank у матеріалі Сервіс Дія уможливив онлайн-відкриття рахунку в українському банку
Наявність в українця у Польщі української картки у злотих вирішує не лише проблему конвертації готівки з гривні у злоті.
Адже окрім безконтактної оплати у злотих в польських магазинах чи на сайтах, завдяки польському IBAN цю картку можна легко поповнювати безготівковими переказами у злотих.
Тобто за віртуальним польським IBAN-номером на цифрову картку в злотих можна отримувати будь-які виплати в Польщі, без потреби відкриття рахунку в польському банку.
Основні правила зняття готівки за кордоном та гривневих розрахунків у Польщі
Банківські експерти наполягають, що при перебуванні за кордоном оптимальним варіантом є розраховуватися карткою безготівково.
Для тих українців, які перебувають у Польщі слід врахувати, що розраховуватися карткою українського банку в Польщі вигідніше, аніж знімати готівку. Звичайно ж мова йде про гривневу українську банківську картку.
Адже у випадку наявності картки українського Кредобанку у злотих ситуація для українців у Польщі кардинально змінюється в кращу сторону.
В цілому українцям у Польщі, які все ж таки вирішили зняти готівкові гривні, слід врахувати, що:
- чим рідше ви користуватиметесь іноземним банкоматом, тим менше втратите – тому якщо вже вирішили зняти готівку – зніміть одразу достатню суму,
- найбільш надійно це зробити в банкоматах PKO Bank Polski,
- слід уникати банкоматних мереж за кордоном,
- наразі діють обмеження Нацбанку України на суми зняття готівки за кордоном.
Зверніть увагу: Правда і міфи про статус УКР у польському номері PESEL
фото: колаж UAPL.INFO