телеграм-канал UAPL.INFO

Українське посвідчення водія у Польщі: лише обмін, відновлення неможливе

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Серед мільйонів українських біженців у Польщі чимало і водіїв, а з них далеко не всі наразі мають можливість повернутись до України для оновлення водійського посвідчення. Як обміняти українське посвідчення водія у Польщі при вичерпанні терміну дії, пошкодженні або зміні персональних даних.

Зверніть увагу: Завдяки сервісу Дія українці тепер можуть відкрити рахунок в українському банку, перебуваючи за кордоном: усі деталі унікальної послуги

З 22 вересня українські мігранти у Варшаві отримали змогу обміняти наявні у них на руках українські водійські посвідчення. Відтак Польща стала першою країною, де можна обміняти українські водійські права на нові.

Обмін – так, відновлення – поки ні: начальник Головного сервісного центру МВС

За інформацією очільника Головного сервісного центру МВС України Миколи Рудика у підрозділі ДП “Документ” у місті Варшава успішно приєднано систему, яка дозволяє проводити обмін водійського посвідчення.

Для цього до Варшави було передано спеціальні принтери для друку на бланках посвідчення водія, а також самі бланки. Надалі було успішно налаштовано канал обміну даними для того, щоб можна було оперативно розглядати у Києві, заявки на обмін водійських прав, які було подано у Варшаві.

Посадовець запевнив, що завдяки цьому, готове нове українське посвідчення водія у Варшаві особа може забрати у день подання заявки на його обмін.

Водночас було чітко наголошено, що наразі у Варшаві можливо лише обміняти водійське посвідчення. Послуга відновлення втраченого чи викраденого водійського посвідчення наразі не доступна у Польщі.

"Мова йде поки що лише про обмін, а про відновлення — поки ні. Тобто, обмін відбувається у тих випадках, коли людина має наявний документ і може фізично надати його адміністратору ДП «Документ» у Варшаві. При втраті посвідчення чи при його крадіжці, поки все ж варто завітати до будь-якого зручного сервісного центру МВС на території України. Але це питання вже теж вирішується. Триває адаптація нормативних документів, які дозволять в майбутньому відновлювати посвідчення водія ДП "Документ" за кордоном, зокрема",
—  наголосив керівник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

 Як обміняти українське посвідчення водія у Польщі

Для того аби отримати послугу обміну посвідчення водія у Варшаві українцям краще спочатку зареєструватись в електронній черзі  – за посиланням warszawa.pasport.org.ua.

Проте, якщо записатись в електронну чергу не вдається, слід пам’ятати, що обслуговування також проводиться й у порядку “живої” черги.

Підстави обміну посвідчення водія

Обміняти українське водійське посвідчення у “Паспортному сервісі” у Варшаві українці можуть у випадку:

 • якщо посвідчення непридатне для подальшого користування (зіпсоване, записи не читаються тощо);
 • у разі зміни персональних даних власника (прізвище, прізвище, ім’я, по батькові, стать);
 • за особистим бажанням власника (наприклад, з метою отримання більш сучасного бланку, або уточнення персональних даних латинськими літерами, заміни фото тощо);
 • після закінчення строку дії.

Термін дії нового посвідчення водія — 30 років.

Хто не зможе обміняти посвідчення водія у Варшаві
Хоча обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії проводиться без складення іспитів, проте існують певні обмеження. За інформацією ДП “Документ” обміняти отримане вперше посвідчення водія у Польщі зможуть лише українці, які:
 • вчинили протягом двох років з дня видачі посвідчення виданого особі вперше не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху;
 • не вчинили за цей же термін кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України “Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами “.
Які документи потрібно для обміну посвідчення водія у Польщі
 • Насамперед слід пам’ятати, що нове водійське посвідчення українці у Варшаві можна отримати лише у тому випадку, якщо буде фізично представлено наявне водійське посвідчення.
 • Також потрібно буде представити паспорт громадянина України, у якому обов’язково має бути вказано місце реєстрації.
українське водійське посвідчення у Польщі
У “Паспортному” сервісі запевняють, що посвідчення водія можна обміняти за один день, фото: Головний центр МВС
 • Якщо в особи буде лише ID-картка без відомостей місця реєстрації на безконтактному електронному носії, то потрібно буде додатково представити довідку  про реєстрацію місця проживання особи. Слід врахувати, що до розгляду приймають тільки довідки, з дати видачі яких не пройшло 30 календарних днів.
 • У разі відсутності даних про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків на ID-картці, штампу в паспорті або в базах даних МВС – слід буде представити оригінал або копію відповідної довідки – так званий “ідентифікаційний код”.
 • Якщо проводилась зміна установчих даних, то доведеться надати документ, який підтверджує зміну прізвища чи ім’я.

Нагадаємо, що на час дії воєнного стану медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом (форма 083/о) не потрібна. Проте після воєнного стану доведеться подавати і її.

До уваги осіб, які мають посвідчення видане до 2013 року!

Під час процедури обміну буде додатково перевірка дійсності посвідчення за місцем видачі. Відповідно, нове посвідчення буде  видано лише після того, як буде отримано відповідь на запит. Що може збільшити термін отримання нового водійського посвідчення.

Скільки коштують послуги “Паспортного сервісу” у Варшаві з обміну водійського посвідчення
Станом на вересень 2022 року для того, щоб обміняти українське національне посвідчення водія українцям доведеться сплатити два платежі у злотих та гривнях:
 • 254,00 гривні безпосередньо за видачу, обмін національного посвідчення водія,
 • 420,00 злотих за сервісні послуги “Паспортного сервісу” у місті Варшава.
  (УВАГА! у жовтні - вартість сервісних послуг зросла до 450 злотих!)
Усі нюанси оплати детально описані у матеріалі “Паспортний сервіс” у Варшаві: як оплатити онлайн послуги українцям у Польщі“.
Де і коли можна обміняти водійське посвідчення у Польщі

Насамперед слід врахувати, що обмін та видачі водійських посвідчень у Варшаві не проводиться у неділю та понеділок.

У інші дні графік роботи пункту обміну посвідчення водія у Польщі наступний:

 • вівторок – п’ятниця із 10:00 до 17:00;
 • субота із 10:00 до 15:30.
Нагадаємо, що “Паспортний сервіс” у місті Варшава працює за адресою:  Єрусалимські алеї, 179, на другому поверсі торгового центру Blue City (Al. Jerozolimskie 179, 02-222 Warszawa Centrum handlowo-rozrywkowe Blue City)

Додаткову інформацію стосовно обміну українського посвідчення водія у Польщі можна отримати за номером +38 050 472−57−55.

До речі, переказати злоті в Україну можна абсолютно безкоштовно: покрокова інструкція

 

фото: Головний сервісний центр МВС

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Читайте також

4 thoughts on “Українське посвідчення водія у Польщі: лише обмін, відновлення неможливе

 1. Доброго дня. Якщо посвідчення водія видане 2005 року на окупованой території його можливо обміняти на нове чи ні?
  В ДІЇ посвідчення зареєстровано.

 2. Доброго дня, чи за додатком ДІЯ можлива заміна документа як посвідчення водія в Польщі? Адже там вся інформація вказана безпомилково.

  1. Вітаємо, на сьогодні така можливість доступна лише у підрозділі ДП “Документ” у місті Варшава. Обіцяють, що при забезпеченні відповідними технічними пристроями така можливість може з’явитись і в інших підрозділах ДП “Документ” у Польщі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve − 10 =