Фінансова допомога українцям в Польщі 2023: нові програми виплат від 6000 до 7620 злотих

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Дві нові програми фінансової допомоги українським біженцям в Польщі стали доступні у травні 2023 року. Фінансова допомога українцям в Польщі виплачується міжнародними організаціями, і надає можливість отримати від 6000 злотих на окрему особу до 7620 злотих на родину.

Це важливо: Українцям детально пояснили правила використання банківських карток за кордоном: відеоінструкція

Станом на кінець травня 2023 українцям у Польщі доступні програми фінансової підтримки, які організовані Польським центром міжнародної допомоги (Фундація PCPM), за підтримки:

  • Норвезької ради зі справ біженців (NRC),
  • Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO),
  • Міжнародної неурядової організації HelpAge International.

Фінансова допомога для біженців з України у Польщі: до 7620 злотих на родину

Нова програма багатоцільової грошової допомоги українським вимушеним мігрантам у Польщі здійснюється Фундацією PCPM за підтримки міжнародної гуманітарної організації Норвезька рада зі справ біженців (NRC).
Ця програма прямої фінансової підтримки українських біженців призначена для родин та окремих осіб, які прибули в Польщі не раніше 15 лютого 2023 року, та відповідають низці вимог.

Насамперед під дію програми потрапляють виключно ті родини та окремі особи з поміж українських біженців у Польщі, які до моменту подання заявки не отримували іншу міжнародну фінансову допомогу.

допомога українцям

Йдеться про отримання виплат в розмірі 710/610 злотих на три місяці від будь-якої з гуманітарних організації у Польщі, фото: PCMP

Усі потенційні отримувачі виплат повинні мати в обов’язковому порядку оформлений статус PESEL UKR.

Також в обов’язковому порядку громадяни України, що подають заявку, або хоча б один член із родини мають бути фактично непрацездатною особою.

Тобто обмеженою у забезпеченні основних потреб та працевлаштуванні, зокрема:
  • особи похилого віку, старші 60 років,
  • люди з інвалідністю,
  • одинокі особи, які утримують щонайменше 2 дітей або людей похилого віку,
  • молоді (віком 18-24 роки) особи (опікуни), які доглядають за неповнолітніми братами та сестрами;
  • вагітні жінки або матері, які мають дітей на грудному вигодовуванні,
  • особи, із хронічними хворобами,
  • люди, які потребують негайного медичного втручання.
Зареєструвати для отримання виплат 710/610 злотих від однієї сім'ї можливо до 4 осіб, а тривалість виплат – 3 місяці.
Якщо на виплату претендує одна особа – то їй призначається виплата в розмірі 710 злотих на місяць.

Загальна сума виплат – 2130 злотих.

Для родини сума виплат відрізняється, адже 710 злотих отримує лише голова родини, а зареєстровані члени по 610 злотих.

Враховуючи максимально допустиму кількість отримувачів допомоги від однієї родини (4 особи) – максимальна сума щомісячних виплат для сім’ї біженців у Польщі може становити 2540 злотих.

Відтак повна сума виплат, які може отримати в Польщі родина біженців з України за цією програмою становить 7620 злотих.

телеграм-канал UAPL.INFO

Фінансова допомога українцям у Польщі: 6000 злотих для біженців вразливих категорій

Зазначена програма фінансової допомоги у Польщі – TCA (Targetted Cash Assistance) – надається за підтримки Норвезької ради зі справ біженців (NRC) та організації HelpAge International, яка допомагає людям похилого віку.

В рамках цієї програми фінансової допомоги українським біженцям у Польщі передбачено більші суми та триваліший термін виплат.

Адже сума щомісячних виплат TCA (Targetted Cash Assistance) становить 1000 злотих на особу, а термін – 6 місяців. Це дозволяє сукупно отримати одній особі з України у Польщі 6000 тисяч злотих.
Програма виплати 1000 злотих призначена лише для тих українців, які прибули в Польщу після 24 лютого 2022 року та відповідно мають статус PESEL UKR.

На відміну від попередньої програми (710/610 злотих), щомісячні виплати 1000 злотих доступні лише для окремих осіб, які повинні відповідати усім вказаним нижче критеріям.

Насамперед подати заявку на отримання виплат по 1000 злотих / впродовж 6 місяців НЕ МОЖЕ особа, яка:
  • на момент подання заявки отримує 3-місячну грошову допомогу в розмірі 710/610 злотих від будь-якої гуманітарної організації в Польщі
  • в минулому вже отримувала у Польщі таку ж 6-місячну допомогу (по 1000 злотих) від PCPM,
  • отримує щомісячну соціальну допомогу від Польщі (за винятком програми 500+ або інших видів допомоги розміром до 200 злотих на місяць) – йдеться, зокрема, про виплати пов’язані з інвалідністю та непрацездатністю.
Офіційно подати адресну заявку на отримання 1000 злотих на місяць впродовж 6 місяців можуть:
  • усі українські біженці з України в Польщі похилого віку (старше 60 років) – лише у тому випадку, якщо в їх родині (серед осіб, які проживають разом з ними в Польщі) немає осіб віком 18-59 років;
  • українські вимушені мігранти з інвалідністю, яка істотно обмежує їх життєдіяльність та унеможливлює працевлаштування – лише у тому випадку, якщо у їх сім’ї (крім них) є лише одна особа віком 18 — 59 років;
  • українські біженці в Польщі, із хронічними захворюваннями, які унеможливлюють працевлаштування – також лише у тому випадку, якщо у їх сім’ї (крім них) є лише одна особа віком 18 — 59 років.

Які хронічні хвороби та медичні втручання передбачені у нових програмах виплат біженцям з України

Для тих українських біженців, які потенційно підпадають під категорії осіб, що можуть отримати фінансову допомогу, організатори визначили певний перелік медичних вимог.
Претендувати на отримання виплат по зазначених вище програмах фінансової допомоги українцям у Польщі з медичних передумов можуть, зокрема, особи із наступними хронічними захворюваннями:
  • серцево-судинні захворювання (гіпертонія, ішемічна хвороба серця),
  • порушення кровообігу (облітеруючий ендартеріїт, варикозне розширення вен),
  • захворювання легень (хронічний бронхіт, бронхіальна астма),
  • захворювання шлунково-кишкового тракту (хронічний гастрит, виразка),
  • атеросклероз судин головного мозку, деменція.

До теми: Як оформити чи підтвердити інвалідність у Польщі: повна покрокова інструкція для українських мігрантів

Натомість зазначені виплати доступні також українцям у Польщі, які, потребують негайного медичного втручання, зокрема:
  • негайної хірургічної операції через важкий стан здоров’я (трансплантація, хвороба серця тощо),
  • значної хірургічної операції через важкий стан здоров’я (захворювання серця, шлунково-кишкові проблеми тощо),
  • онкологічного лікування (хіміотерапія, хірургічне втручання тощо),
  • через інсульт,
  • у зв’язку з нирковою недостатністю.

Допомога українцям у Польщі: як зареєструватись у нових програмах отримання виплат у Польщі в 2023 році

Насамперед українським біженцям у Польщі слід врахувати, що реєстрація у нових програмах отримання виплат здійснюється виключно в онлайн режимі.
Тобто українські вимушені мігранти, які відповідають усім критеріям однієї з двох зазначених вище програм фінансової допомоги, повинні заповнити відповідну анкету, яка доступна за наступним посиланням – forms.gle.
допомога українцям
Водночас організатори усвідомлюють, що багато потенційних отримувачів особливо похилого віку не мають можливості повного заповнення анкети, фото: pexels.com
Саме для тих українських біженців у Польщі, які не можуть самостійно заповнити повну анкету створено окрему форму.
У цій формі, яка доступна за посиланням forms.gle українцям достатньо вказати лише ім'я та контактний номер телефону. Надалі організатори забезпечать віддалене заповнення анкети в телефонному режимі.

Крім того, організатори просять осіб, які будуть вносити дані в анкету уважно вивчити вимоги до потенційних отримувачів виплат.

Відтак заповнювати онлайн-форму лише у тому випадку, якщо особа точно відповідає усім критеріям та вимогам.

При цьому утриматися від подавання однієї й тієї ж анкети більше одного разу. Адже це призводить до перевантаження системи та затримки обробки даних заявників.

Зверніть увагу: Як українцям правильно подати документи на Карту побиту у Польщі: офіційна інструкція

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

37 thoughts on “Фінансова допомога українцям в Польщі 2023: нові програми виплат від 6000 до 7620 злотих

  1. Доброго дня дуже потребуємо,так як дитина зараз знаходиться в лікарні з приступом єпилепсії, запалення легенів,з раннього дитинства дитина має запалення головного мозку, дуже просимо допомоги на лікування, велике дякую.Дитині 5 років.

      1. Доброго дня, мене звуть Оксана.Прошу допомогу тому що ,в мене четверо неповнолітніх дітей,а я в них одна.нам важко,всі старші ходять до Польської школи,меньший до садочку.дітям від 15 до 5 років.дякую

  2. Зараз в загалі дуже тяжко в Польщі так як на Україні якщо ти без дитини то ще можна вигнути а так дуже тяжко навет не уявляю якщо двоє чи троє діток

    1. Доброго дня,я,одна з двома дітьми,працюю,але дуже тяжко виживать на мою платню втрьох,чи можу ,я,розраховувать на цю допомогу,дітям 12 і 17 років,навчаються в Польщі.

    2. Доброго дня! Я мама двох не повнолітніх дітей виховою їх сама чоловіка не маю приїхала до Польщі 26 лютого. Зараз мала операцію в хірургії онкології. Чи можу я отримати допомогу.

  3. Я одинока вагітна мама, яка виховую трое неповнолітніх дітей дуже потрібна допомога.
    Я 6 місяців в польші і жодного разу не отримала ніякої допомоги

  4. Самостійно виховую трьох неповнолітніх дітей, найменший хлопчик з інвалідністю підтверджено в Польші ,виплат на даний час не отримуємо жодних .
    Дитина потребуює ліки на постійній основі, а також знаходиться на безмолочному та безглютеновому харчувані. Просимо про допомогу

  5. Допоможіть будьласка фінансово,нехватае моеї заробітної плати,заплатити за квартиру,мене звати Любов,я перебуваю в г.Щецин з двома дітьми,і мені нехватае заробітної плати на проживання з дітьми,якщо есть небайдужі люди допоможіть

  6. Доброго дня. Я мати четверих дітей, приїхала до Польщі після 24 Лютого.2022 року Скажіть будь ласка чи можу я подати заяву на грошову фінансову допомогу?

  7. Добрий день. Чи може чоловік з окупованої території (лівий берег) Херсонська обл.,м.Олешки, після підриву Каховської ГЄС втратив все що мав, приїхав до Польщі 01.07.2023, отримати міжнародну допомогу, нічого до цього не отримував, окрім 300 зл. ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *