Квитки на нові поїзди Варшава – Рава-Руська та Варшава – Київ купувати ще рано

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Шалений попит на поїзди, що сполучають столицю Польщі з українськими містами, змушує залізничних перевізників обох країн збільшувати пропозицію. Коли очікувати запуск нових поїздів Варшава – Рава-Руська та Варшава – Київ українським мігрантам у Польщі.

Читайте також: Українцям пояснили як у Польщі правильно знімати гривні з картки: відео

На початку літа майже одночасно з’явились інформаційні повідомлення щодо нових залізничних маршрутів між Польщею та Україною як від Укрзалізниці, так і від польського приватного перевізника SKPL Cargo.

Напрямок Варшава – Київ найдефіцитніший: кількість квитків зросте у 2-3 рази

В Укрзалізниці офіційно підтвердили, що на початок літа 2023 року пряме сполучення Варшава – Київ залишається найбільш дефіцитним залізничним напрямком.

Адже лише у мобільному застосунку Укрзалізниці щоденно фіксують понад 3000 запитів для придбання квитків між столицями Польщі та України.

Кількість заявок на придбання квитків на поїзди між Варшавою та Києвом у 10 разів перевищує реальні можливості перевезення пасажирів.

Наразі кількість місць обмежена тим, що на сьогодні польські залізничники пропускають за маршрутом Київ — Варшава лише спеціальні вагони “вужчого” габариту RIC, які мають 3-місні купе.

31 травня 2023 року Укрзалізниця провела останній тестовий заїзд та випробування нових вагонів для додаткового залізничного рейсу.
Варшава - Рава-Руська
Нові вагони Укрзалізниці успішно пройшли весь маршрут від Києва до Варшави (із перестановкою візків на станції Ягодин), фото: колаж uapl.info

Очільник Укрзалізниці твердить, що новий поїзд, який невдовзі має сполучити Київ та Варшаву, має відчутно збільшити кількість квитків на цей наддефіцитний напрямок.

Маю надію, що сьогодні (31 травня – ред.) останній тестовий заїзд, після якого ми отримаємо зелене світло від польської сторони. Це дозволить у 2-3 рази збільшити пропозицію місць для прямого сполучення між українською та польською столицями, 
— зазначив голова правління АТ "Укрзалізниця" Євген Лященко.

Поїзд Варшава – Рава-Руська: коли почне курсувати новий рейс

Черговим залізничним маршрутом, що має зняти навантаження на залізничному напрямку зі столиці Польщі до України має стати новий рейс Варшава – Рава-Руська.
Нагадаємо: наприкінці квітня польський приватний перевізник SKPL Cargo задекларував намір розпочати щоденні регулярні пасажирські перевезення з Варшави до України вже із 1 червня 2023 року.
Проте 1 червня 2023 року польський оператор залізничних перевезень SKPL Cargo уточнив терміни запуску нового поїзду Варшава – Рава-Руська.

Насамперед у SKPL Cargo підтвердили отримання дозволу на початок пасажирських перевезень з польської столиці до українського прикордонного міста Рава-Руська.

Водночас у SKPL Cargo наголосили, що отримання цього дозволу не означатиме початок курсування нового поїзду із 1 червня 2023 року.
Адже, як твердять представники польського перевізника для запуску нового залізничного сполучення між Варшавою та Україною, їм потрібно провести ще низку підготовчих заходів та отримати необхідні для цього дозволи.

Наразі проводяться, заходи щодо виділення колій для нового поїзду Варшава – Рава-Руська в межах вільної пропускної спроможності на польській залізничній інфраструктурі.

Варшава - Рава-Руська

Крім цього запуск залізничного сполучення Варшава – Рава-Руська потрібно узгодити із графіком руху інших потягів у Польщі, фото: SKPL

Запуск поїзда Варшава – Рава-Руська влітку може і не відбутись

У SKPL Cargo наголосили: триваючі організаційно-правові узгодження щодо нового маршруту Варшава – Рава-Руська, навряд чи дозволять перевезти пасажирів влітку 2023 року.

На практиці це означає, що нове сполучення може розпочатись не раніше, ніж після перегляду розкладу у вересні,  
- зазначено в офіційному повідомленні польського залізничного перевізника.

Тому доволі ймовірно, що квитки на новий поїзд Варшава – Рава-Руська можна буде придбати не швидше осені 2023 року.

При цьому польський перевізник SKPL Cargo обіцяє додатково повідомити про дату початку перевезення пасажирів із Варшави до України та у зворотному напрямку.

телеграм-канал UAPL.INFO

Нове залізничне сполучення Варшава – Рава-Руська: що відомо про маршрут

За даними Управління залізничного транспорту Польщі (Urzędu Transportu Kolejowego) новий маршрут з Польщі в Україну буде курсувати щонайменше до 31 травня 2028 року.

При цьому на маршруті Варшава – Рава-Руська заплановано курсування одразу двох щоденних потягів в обох напрямках, які здатні перевезти до 240 пасажирів.

Варшава - Рава-Руська
Новий залізничний маршрут Варшава – Рава-Руська буде працювати лише у форматі міжнародного сполучення між кінцевими станціями, фото: SKPL

Відомо, що поїзд з Варшави до Рави-Руської на території Польщі зупинятиметься у Любліні. Проте можливості посадки чи висадки пасажирів не передбачено.

Детальніше: Графік руху та особливості проведення прикордонно-митного контролю на новому поїзді Варшава – Рава-Руська

фото: колаж uapl.info

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *