Виїзд за кордон чоловіків: нова процедура перетину кордону заброньованими особами проходить останні погодження

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Нова постанова щодо бронювання осіб та виїзд за кордон чоловіків призовного віку за межі України перебуває на етапі фінального погодження. 

До речі: Завдяки сервісу ДІЯ кордону відкрити рахунок в українському банку можна тепер з-за кордону

Очільниця Міністерства економіки Юлія Свириденко в інтерв’ю виданню Forbes.ua наголосила на тому, що подальше впровадження ініціативи “єВідрядження” (яка, до речі, так і не запрацювала в Україні), стане не актуальним.

Адже після набуття чинності новою постановою заброньовані особи зможуть безперешкодно перетинати кордон за наявності необхідних документів.

Нова процедура бронювання та виїзд за кордон чоловіків призовного віку

Законодавчі нововведення спрямовані, зокрема, на підтримку представників українського бізнесу, яким потрібні виїзди за кордон для укладання нових контрактів, угод, чи участі в інших заходах.

Також передбачається можливість оформлення бронювання осіб призовного віку в електронному форматі.

Міністерка економіки водночас наголосила на тому, що в Уряді не ставлять собі метою дозволити виїзд за кордон всім бажаючим.

Оскільки у країні триває війна, усі кінцеві рішення будуть узгоджені із Міноборони та Генштабом України.

Які зміни вносять у Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

Передумови нововведення оформлені у вигляді проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час”

Основною метою законодавчих змін визначено:

  • удосконалення системи бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації шляхом визначення умов, за яких здійснюється бронювання військовозобов’язаних,
  • надання права заброньованим військовозобов’язаним в добровільному порядку бути призваним на військову службу під час мобілізації.

Нововведення представлені у порівняльній таблиці до проекту змін за підписом директора Департаменту економіки безпеки і оборони Міністерства економіки України.

Виїзд за кордон чоловіків
Зокрема Мінекономіки пропонує викласти статтю 25 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” у наступному вигляді, фото: Facebook.
Стаття 25. Організація і порядок бронювання військовозобовʼязаних
1. Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:
- в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів в особливий період;
- на підприємствах, в установах і організаціях, яким доведено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання доведених мобілізаційних завдань (замовлень);
- на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань в особливий період, у разі, коли це необхідно для виконання зазначених заходів;
- на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Віднесення суб’єктів господарювання до таких підприємств, установ і організацій здійснюється за критеріями та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України.
Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.
2. Порядок та критерії бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час визначаються Кабінетом Міністрів України”.

Повторне бронювання не потрібне, новий порядок його організації узгоджують, – очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко

На сьогодні Міністерство економіки підготувало проект постанови, який деталізує та унормовує критерії та порядок організації бронювання.

Зі слів Юлії Свириденко наразі він перебуває на погодженні, адже питання бронювання та виїзду заброньованих за кордон важливе, чутливе та дискусійне.

Водночас відомо, що наново бронювати осіб за новими нормами не буде потрібно. А вже заброньовані працівники зможуть перейти на новий формат після завершення їхнього терміну бронювання.

Після узгодження позиції усіх владних органів, які беруть участь у погодженні зазначеного законопроекту, Мінекономіки озвучить кінцеві результати в офіційному повідомленні.

Зверніть увагу що кошти із Польщі в Україну відтепер можна переказувати без комісії та переплат

фото: ukrinform.ua

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *