Чому не запрацювало єВідрядження: Кабмін не підписав постанову про виїзд під заставу чоловіків за кордон

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Ініціатива щодо виїзду за межі України чоловіків призивного віку під заставу, яку широко анонсували у ЗМІ під назвою єВідрядження, не запрацювала із 1 вересня. У чому причина відмови Кабміну дозволити виїзд під заставу чоловікам за межі України.

До теми, Візовий центр у Львові: відтепер подати документи на візу можна поштою із Польщі

єВідрядження: що саме планували запровадити 1 вересня

Нагадаємо, що 19 серпня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, про те, що його відомство спільно із Мінекономрозвитку України підготували відповідну законодавчу ініціативу.

Передбачалось, що завдяки цій програмі чоловіки призовного віку отримають право виїзду за кордон у ділові відрядження строком до семи діб.

єВідрядження
Анонсована Мінцифрою послуга єВідрядження не запрацювала, фото: телеграм-канал Михайла Федорова

“Висока планка” вимог нової ініціативи: “захмарна” застава та кому реально знадобиться ця послуга

Передбачалось, що заявки на виїзд будуть оформлятись через портал “Дія”. А застава у розмірі 200 тисяч гривень мала б розміщуватись на відповідному ескроу-рахунку в Ощадбанку.

Згідно з задумом авторів єВідрядження, зазначена грошова застава мала б повертатись юридичній чи фізичній особі, після того, як працівник/підприємець, за якого її внесено повернувся в Україну.

єВідрядження
Планований процес надання послуги єВідрядження, фото: Фейсбук Юлії Свириденко

У випадку, якщо працівник підприємства або підприємець, порушив умови виїзду, заставу планували передавати на потреби Міністерства оборони України.

Також підприємству, де було допущено порушення, заборонялось би подальше оформлення заявок за програмою єВідрядження. А діючі на момент порушення дозволи на виїзд інших співробітників за кордон були б скасовані.

Враховуючи доволі високу планку вимог, було доволі очевидно, що скористатись програмою зможуть далеко не всі компанії, що працюють в Україні.

Вочевидь, що тут перевага на боці великих компаній із прозорою (“білою”) бухгалтерською звітністю, іноземних компаній, установ з іноземним капіталом, де стабільно практикуються короткотермінові відрядження персоналу за межі України

Чому не запрацювало єВідрядження: пояснення Мінцифри

Про те, що Кабінет Міністрів відклав підписання анонсованої ініціативи єВідрядження, повідомив, під час брифінгу очільник Мінцифри Михайло Федоров.

"Ми анонсували, що Кабмін ухвалив рішення, але постанова ще не підписана. Наразі триває дискусія в уряді щодо цієї постанови, її доопрацювання, публікації тощо. Поки я не можу сказати, чи буде вона підписана, коли та в якому форматі", 
— прокоментував відкладення запуску програми єВідрядження Михайло Федоров.

До нової програми багато критичних запитань: реакція голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ

Натомість голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, у власному дописі підтримав прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо відмови підписати постанову про введення в дію програми єВідрядження.

Він наголосив, що не здивований відкладенням підписання цієї постанови. З його слів, ініціатива єВідрядження викликала вал критики в суспільстві. А ініціатори механізму виїзду за кордон військовозобов’язаних запропонували рішення інтуїтивно, без належних розрахунків.

Дивується голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики й визначеною сумою зарплати працівника у 20 000, у той час, як середня зарплата за січень в Україні становила 14 577 грн. А з того часу середня заробітна плата в Україні, за даними НБУ зменшилася ще на 12 відсотків.

Також подив нардепа викликала сума застави, дуже короткий термін виїзду та вимога щодо наявності мінімум 10 осіб на фірмі.

До речі, вже більше пів року українці із Польщі можуть безплатно переказати злоті в Україну

 

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *