Збільшена грошова допомога ООН знову доступна українцям у Польщі! Що змінилось у 2023 році?

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Українським вимушеним мігрантам у Польщі восени 2023 року знову доступна грошова допомога ООН із дещо видозміненим порядком її надання. Змін зазнав формат відбору її отримувачів, натомість було відчутно збільшено розміри щомісячних виплат.

До речі: Українцям у Польщі допоможуть із працевлаштуванням: хто може отримати грант до 30 000 злотих

Оновлені правила призначення виплат фінансової допомоги ООН окремим категоріям українців у Польщі у вересні 2023 року було верифіковано та уточнено представниками “гарячої лінії”.

Грошова допомога ООН для українців у Польщі: що змінилось 

За даними представників організації станом на вересень 2023 року грошова допомога ООН у Польщі виплачується в розмірі 800 злотих щомісячно на особу.
Зверніть увагу: у 2022 році УВКБ ООН у Польщі виплачувала лише 700 злотих особі, що подає заяву на допомогу, і по 600 злотих на кожну особу з родини заявника.

Окрім підвищення розміру місячних виплат для вимушених мігрантів з України у Польщі проведено також вирівнювання сум допомоги. Адже наразі допомога ООН у Польщі надається кожній особі з родини в єдиному розмірі – 800 злотих.

Водночас на гарячій лінії УВКБ ООН наголосили на тому, що одна українська родина не може отримати щомісячну грошову допомогу у розмірі більше ніж 3200 злотих на місяць.
Навіть якщо у родині буде 5 і більше осіб-отримувачів виплат, максимальна сума грошової допомоги ООН, яку вони зможуть щомісячно отримувати, не перевищить 3200 злотих.
допомога
Деяким українським сім’ям, що проживають у Польщі у зв’язку із війною, грошова допомога ООН може бути нарахована навіть повторно, фото freepik.com

Фінансова допомога ООН у Польщі: кому призначать збільшені виплати

Восени 2023 року грошова допомога ООН у Польщі буде виплачуватись лише вразливим групам українських воєнних мігрантів. Також змінено і порядок її призначення.
Насамперед йдеться про те, що наразі українські вимушені мігранти не можуть самостійно подати заявку на отримання грошової допомоги ООН.

За отриманими даними УВКБ ООН восени 2023 року обиратиме українські родини для виплати збільшеної допомоги на власний розсуд.

Відтак фінансова допомога ООН у 2023 році стала більш вибірковою для українських мігрантів у Польщі. Насамперед осіб, які перебувають у скрутному становищі та потребують підтримки.
Установчі та контактні дані громадян України УВКБ ООН у Польщі отримуватиме з власних реєстрів осіб, які вже звертались по фінансову допомогу. А також через реєстри інших урядових установ та неурядових організацій у Польщі.
Водночас відомі й певні критерії, без відповідності яким, отримати грошову допомогу від УВКБ ООН у Польщі у 2023 році українці не зможуть.
Отримувачами фінансових виплат від ООН у 2023 році можуть стати громадяни України, які:
 • перетнули кордон після 24 лютого 2022 року та весь цей час переважно проживали у Польщі;
 • є економічно вразливими у Польщі – не мають стабільного доходу;
 • утримують:
  – неповнолітню дитину до 18 років;
  – дитину з інвалідністю;
  – дитину, яка була розлучена з батьками, та опікунство над якою оформив один із дорослих членів родини;
 • або самі є:
  – особою віком 55 років і вище;
  – дорослою людиною із серйозними захворюваннями або інвалідністю;
  – вагітною.
Ще однією важливою умовою для отримання грошової допомоги ООН: родина або особа раніше не отримувала фінансову допомогу від організацій афілійованих з УВКБ ООН чи Червоним хрестом.

Окрім 300 злотих від польського уряду, яку одноразово виплачували всім вимушеним мігрантам з України у Польщі.

Також не впливають на можливість призначення фінансової допомоги від ООН соціальні та сімейні виплати у Польщі гарантовані спецуставою (Rodzina 500+, Dobry Start та інші).
допомога
Грошова допомога ООН нараховується українцям у Польщі за допомогою популярної платіжної системи BLIK. Кошти отримують готівкою в банкоматі, фото freepik.com

Як виплачується грошова допомога ООН українцям у Польщі у 2023 році

У разі призначення виплат, грошова допомога ООН українським вимушеним мігрантам у Польщі й надалі нараховуватиметься впродовж трьох місяців.

Особа, якій призначили грошову допомогу від УВКБ ООН, або член родини (якщо особа проживає із сім’єю), отримуватиме SMS-повідомлення, в якому будуть вказані:

 • номер BLIK;
 • сума;
 • дата, до якої необхідно зняти готівку із банкомата.
Переважна більшість отримувачів фінансової допомоги від ООН у Польщі отримають по 3 sms-повідомлень. Проте, якщо в родині особи четверо і більше людей, то кількість таких фінансових SMS-повідомлень зросте до шести. Це пов’язано з грошовими лімітами у польській системі BLIK.
Після отримання SMS-повідомлення про нарахування виплати, кошти в обов’язковому порядку потрібно зняти до вказаного у повідомленні терміну. І при цьому всю вказану у повідомленні суму за один раз.

телеграм-канал UAPL.INFO

Нова ініціатива від ООН для українських школярів у Польщі

Дитяча організація від ООН ЮНІСЕФ також часто впроваджує у Польщі різні види підтримки та допомоги для українських дітей.

Цього разу ЮНІСЕФ у Польщі оголосила танцювальний челендж серед українських школярів, які навчаються в польських школах.

Участь у челенджі дає можливість виграти ваучер книжкового магазину Empik на суму 200, 300 чи 500 злотих.

Челендж має назву POWRÓT DO SZKOŁY — HAPPY DANCE POLAND!

допомога
Мета челенджу від ЮНІСЕФ — посприяти дружбі та взаємопідтримці між українськими та польськими школярами в польських школах, фото UNHCR Polska

Українським школярам молодших та середніх класів пропонують записати відео під конкретну музичну композицію та продемонструвати дружбу та єдність з польськими однокласниками.

Музичним супроводом челенджа обрано дві композиції популярного серед школярів бойз-бенда BTS.

 • учні молодших класів танцюватимуть під композицію Permission to Dance;
 • учні середніх класів під Dynamite.
Для участі в челенджі від ЮНІСЕФ українським школярам у Польщі потрібно:
 • вигадати танець (залучення вчителів та однокласників вітається);
 • записати відео тривалістю 30 секунд;
 • завантажити його на TikTok або Instagram та позначити тегами #HappyDancePoland #ukrainekids #UNHCR #withrefugees #ContinueLearning #BTS.

Учасники танцювального відео, які зможуть “зарядити” найбільшим позитивом своїх підписників та організаторів конкурсу, отримують ваучер Empik на суму:

 • 1 місце — 500 злотих;
 • 2 місце — 300 злотих;
 • 3 місце — 200 злотих.
Записувати та публікувати відео в соціальних мережах українські школярі в Польщі можуть протягом всього вересня.

Підбивати підсумки челенджу HAPPY DANCE POLAND у Польщі організатори будуть після 30 вересня 2023 року.

До теми: Виплати 40 злотих на добу (40+) для українців у Польщі продовжено до 2024 року

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

21 thoughts on “Збільшена грошова допомога ООН знову доступна українцям у Польщі! Що змінилось у 2023 році?

 1. Добрий день, я з маленьким сином і мамою 70 років евакуювалась з Луганської області, дитина з інвалідністю , мама потребує термінової нейрохірургічної консультації, в лікарнях сказали що черга аж до червня 2024 року, опікуюсь мамою і дитиною я одна, повернутись додому нема можливості, бо територія окупована, помешкання не придатне до експлуатації, просто крик душі, підкажіть будь ласка чи може ООН допомогти в моїй ситуації?

 2. Як отримати допомогу поможіть будь-ласка в мене дитина в тяжкому стані в лікарні дуже потрібні гроші дякую

 3. Як зареєструватись ? Потрібна допомога !я з дитиною більше року в Польщі і не отримала жодної допомоги .((

  1. Доброго дня я мама з трьома дітьми 4 ,12 і 23 роки допомогу не яку не отримували приїхали до Польщі 8 березня 2022 року .Підскажіть як оформити заявку

 4. Доброго дня, я мама з трьома дітьми 4,12 і 23 роки допомогу не яку не отримували ,приїхали до Польщі 8 березня 2022 року .Підскажіть будьласка як оформити заявку .

 5. Добрий день. В мене втрата рухливості ліва сторона до70 відсотків. Звуження
  Стволового каналу 5 мм. Я гіпертонік
  В Польщі переніс інфаркт.
  Мені 62 роки. Пенсію я не отримую. Працювати на даний момент не можу.
  Як отримати допомогу???
  Які номери телефонів або як зарегестру

 6. Доброго вечора.Я мама двох діток приїхали до Польщі 4.10.2023 року,в мене проблеми з головою,в мене артеріовенозна мальформація головного мозку, працювати не можу бо вже почало кровити тому коштів на проживання не має, раніше ніде не оформляла ніякої допомоги.Буду дуже вдячна за допомогу

 7. Добрий вечір. Підкажіть будь ласка як зареєструватися на отримання допомоги?

 8. Добрий ранок, я мама, одиначка, з дитиною 8 років,як зареєструватися на допомогу? Підкажіть, буть ласка

 9. Доброго дня, скажіть як можна зареєструватися, маю троє неповнолітніх дітей

  1. Слава Україні я сильно вибачаюся я хочу увас спросить чи ви можете допомогать, я чесно вам пишу що уменя єсть група инвалидность дитинства третьєй, я узнал що ви помогаєте я узнал що ви надаєте допомогу грошову, я сам сирота сам нагрупи инвалидность дитинства прошу вас напишить мне будьласка атвет, или єсть увас ласка позвонить мне будьласка намой мобільний телефон+380933107239,храни вас гасподь.

 10. Черкаска область Черкаский район село Ревивка Воронкова10 Артеменко Володимир, єсли єсть ваша ласка напишить мне атвет, я вам написал свой телефон позвонить мне будьласка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *