Протести на кордоні шкодять як Україні, так і Польщі: які перспективи розвитку українсько-польського бізнесу

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У розпал протестів та блокування пунктів пропуску, що тривають на українсько-польському кордоні, 22 лютого 2024 року в Польщі планують обговорити низку важливих питань у сфері бізнесу. І не лише про подальше співробітництво українських та польських регіонів, а й застосування набутого в Польщі досвіду українськими мігрантами-бізнесменами при відбудові України.

До теми: Євросоюз допоможе повернути українців до України, триває обговорення варіантів: український дипломат у ЄС

Протести виробників сільськогосподарської продукції на кордоні призводять до вагомих фінансових втрат не лише для української сторони. Відтак потреба обговорення майбутніх форматів бізнес-відносин між Польщею та Україною є більш ніж очевидною.

Ситуація фермерів у Польщі складна, але це не дає права висипати українське зерно із вантажівок: Яцек Пєхота

Президент Польсько-Української Господарської Палати Яцек Пєхота закликає “охолодити емоції” та зосередитись на пошуку взаємовигідних варіантів як для України, так і для Польщі.
Нагадаємо, що 9 лютого 2024 польські фермери розпочали 30-денну акцію протесту по всій території Польщі. В рамках якої 20 лютого планується блокування усіх пунктів пропуску на українсько-польському кордоні.

Коментуючи факт незаконного розпломбування в Польщі українських зерновозів поблизу пункту пропуску Дорогуськ 11 лютого, очільник ПУГП наголошує на потребі чіткого розмежування захисту власних інтересів та порушення прав інших осіб.

Польщі
Складна ситуація польських фермерів не може слугувати приводом для замахів на приватне майно інших осіб: Яцек Пехота, фото efcongress.com
Я перепрошую, але це замах на чиюсь приватну власність. Це замах за опломбовані TIR-и, які повинні були в транзитному режимі перевезти українське зерно до Литви. Тому тут насправді складно знайти слова розуміння та сприйняття для таких методів,
- акцентує президент Польсько-Української Господарської Палати.

Особливо в контексті щемливого та емоційного відношення української сторони, в контексті Голодомору, до зерна та хліба.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Блокування кордонів це втрати для експортерів та імпортерів з обох сторін

Водночас Яцек Пехота наголошує на тому, що блокування кордонів фермерами в Польщі це не лише величезні втрати для виробників сільськогосподарської продукції.

А й для цілої низки українських та польських підприємців, які займають експортними та імпортними операціями між Україною та Польщею.

Відчутні втрати несуть не лише українці, а й польські підприємці, які виробляють продукцію в Україні та не мають можливості її постачати на європейський ринок.
Ми заробляємо в Україні, на співпраці з Україною! Це дуже важливе питання, про яке на жаль дуже мало говорять. Експорт з Польщі до України за останні 11 місяців перевищив 10 мільярдів євро. Натомість з України до Польщі – 4 мільярди євро,
– наголошує Президент Польсько-Української Господарчої Палати Яцек Пєхота.
У 2023 році за оцінками експертів від продажу в Україну харчових та сільськогосподарських товарів Польща отримала майже мільярд доларів.

Саме тому потрібно охолодити емоції з української та польської сторін, і розпочати процес активного обговорення прийнятних варіантів та форматів подальшого економічного співробітництва.

Водночас відповідні рішення потрібно випрацьовувати за участі експертів з профільних питань.

А не виключно політиків, які зазвичай залежні від найближчих виборчих кампаній та інтересів виборців.

Що далі у відносинах регіонів Польщі та України: ПУГП організовує конференцію у Жешуві

Польсько-Українська Господарча Палата у польському Жешуві запрошує усіх долучитись до обговорення подальшого розвитку українсько-польських відносин у сфері бізнесу.
Конференція "Місто – простір для бізнесу. Синергія для відбудови України" проходитиме у сесійній залі Жешувської ратуші (Rynek 1, 35-064 Rzeszów) з 09 до 15 години 22 лютого 2024 року. Співорганізатор конференції – Управління міста Жешув (адміністративний центр прикордонного з Україною Підкарпатського воєводства).

Організатори заходу зазначають, що окремим напрямком дискусій буде:

 • професійна активізація у Польщі українських мігрантів – з початку повномасштабного вторгнення у Польщі понад 50 тисяч українців розпочали власну справу як підприємці,
 • роль українського та польського бізнесу в подальших євроінтеграційних кроках України,
 • формати залучення бізнесу та підтримки українського підприємництва.
Польщі
Окрім того, обговорюватимуть економічну привабливість прикордонного регіону, роль партнерства між містами (регіонами), ролі українського та польському бізнесу під час відновлення України, графіка: pol-ukr.com
Українські та польські експерти в Польщі дискутуватись в рамках наступних тематичних форматів:
 • Бачимо, цінуємо, підтримуємо:
  • ноу-хау та системні дії щодо підтримки бізнесу і професійної активізації українських мігрантів у Польщі,
  • формування професійних навичок мігрантів, які знадобляться для відбудови України,
 • Очима бізнесу:
  • співпраця та кооперація, обмін інвестиційним досвідом,
  • можливості для польських та українських малих і середніх підприємств у відбудові України
 • Синергія для відбудови України: партнерська співпраця міст, регіонів та українського та польського бізнесу для відбудови України
Серія конференцій "Місто - простір для бізнесу. Синергія для відновлення України" була започаткована Польсько-Українською Господарчою Палатою у жовтні 2022 року.

До спільної польсько-української конференції вже долучилось представниками бізнес-кіл, органів місцевого самоврядування та державної адміністрації та українського дипломатичного корпусу в Польщі.

телеграм-канал UAPL.INFO

22 лютого у Жешуві конференцію “Місто – простір для бізнесу. Синергія для відбудови України” відкриватимуть :
 • Даріуш Шимчиха – перший віцепрезидент Польсько-Української Господарчої Палати,
 • Конрад Фіолек – мер міста Жешув,
 • Олег Куць – Генеральний консул України в Любліні,
 • Тереза Кубас-Гуль – Воєвода Підкарпатського воєводства,
 • Станіслав Кручек – заступник маршалка Підкарпатського воєводства.
Організатори наголошують на тому, що участь у конференції безкоштовна.

Для реєстрації учасникам потрібно лише зареєструватись у наступній формі – docs.google.com/forms

Повний перелік учасників і тематика дискусій доступна за цим посиланням.

Актуальне питання: Особливості подання заявок і терміни виплат 800+ в Польщі у 2024-2025 роках: нові можливості для українців

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *