У розпал протестів та блокування пунктів пропуску, що тривають на українсько-польському кордоні, 22 лютого 2024 року в Польщі планують обговорити низку важливих питань у сфері бізнесу. І не лише про подальше співробітництво українських та польських регіонів, а й застосування набутого в Польщі досвіду українськими мігрантами-бізнесменами при відбудові України.
Протести виробників сільськогосподарської продукції на кордоні призводять до вагомих фінансових втрат не лише для української сторони. Відтак потреба обговорення майбутніх форматів бізнес-відносин між Польщею та Україною є більш ніж очевидною.
Ситуація фермерів у Польщі складна, але це не дає права висипати українське зерно із вантажівок: Яцек Пєхота
Президент Польсько-Української Господарської Палати Яцек Пєхота закликає “охолодити емоції” та зосередитись на пошуку взаємовигідних варіантів як для України, так і для Польщі.
Нагадаємо, що 9 лютого 2024 польські фермери розпочали 30-денну акцію протесту по всій території Польщі. В рамках якої 20 лютого планується блокування усіх пунктів пропуску на українсько-польському кордоні.
Коментуючи факт незаконного розпломбування в Польщі українських зерновозів поблизу пункту пропуску Дорогуськ 11 лютого, очільник ПУГП наголошує на потребі чіткого розмежування захисту власних інтересів та порушення прав інших осіб.
Я перепрошую, але це замах на чиюсь приватну власність. Це замах за опломбовані TIR-и, які повинні були в транзитному режимі перевезти українське зерно до Литви. Тому тут насправді складно знайти слова розуміння та сприйняття для таких методів, - акцентує президент Польсько-Української Господарської Палати.
Особливо в контексті щемливого та емоційного відношення української сторони, в контексті Голодомору, до зерна та хліба.
УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com
Блокування кордонів це втрати для експортерів та імпортерів з обох сторін
Водночас Яцек Пехота наголошує на тому, що блокування кордонів фермерами в Польщі це не лише величезні втрати для виробників сільськогосподарської продукції.
А й для цілої низки українських та польських підприємців, які займають експортними та імпортними операціями між Україною та Польщею.
Відчутні втрати несуть не лише українці, а й польські підприємці, які виробляють продукцію в Україні та не мають можливості її постачати на європейський ринок.
Ми заробляємо в Україні, на співпраці з Україною! Це дуже важливе питання, про яке на жаль дуже мало говорять. Експорт з Польщі до України за останні 11 місяців перевищив 10 мільярдів євро. Натомість з України до Польщі – 4 мільярди євро, – наголошує Президент Польсько-Української Господарчої Палати Яцек Пєхота.
У 2023 році за оцінками експертів від продажу в Україну харчових та сільськогосподарських товарів Польща отримала майже мільярд доларів.
Саме тому потрібно охолодити емоції з української та польської сторін, і розпочати процес активного обговорення прийнятних варіантів та форматів подальшого економічного співробітництва.
Водночас відповідні рішення потрібно випрацьовувати за участі експертів з профільних питань.
А не виключно політиків, які зазвичай залежні від найближчих виборчих кампаній та інтересів виборців.
Що далі у відносинах регіонів Польщі та України: ПУГП організовує конференцію у Жешуві
Польсько-Українська Господарча Палата у польському Жешуві запрошує усіх долучитись до обговорення подальшого розвитку українсько-польських відносин у сфері бізнесу.
Конференція "Місто – простір для бізнесу. Синергія для відбудови України" проходитиме у сесійній залі Жешувської ратуші (Rynek 1, 35-064 Rzeszów) з 09 до 15 години 22 лютого 2024 року. Співорганізатор конференції – Управління міста Жешув (адміністративний центр прикордонного з Україною Підкарпатського воєводства).
Організатори заходу зазначають, що окремим напрямком дискусій буде:
- професійна активізація у Польщі українських мігрантів – з початку повномасштабного вторгнення у Польщі понад 50 тисяч українців розпочали власну справу як підприємці,
- роль українського та польського бізнесу в подальших євроінтеграційних кроках України,
- формати залучення бізнесу та підтримки українського підприємництва.
Українські та польські експерти в Польщі дискутуватись в рамках наступних тематичних форматів:
- Бачимо, цінуємо, підтримуємо:
- ноу-хау та системні дії щодо підтримки бізнесу і професійної активізації українських мігрантів у Польщі,
- формування професійних навичок мігрантів, які знадобляться для відбудови України,
- Очима бізнесу:
- співпраця та кооперація, обмін інвестиційним досвідом,
- можливості для польських та українських малих і середніх підприємств у відбудові України
- Синергія для відбудови України: партнерська співпраця міст, регіонів та українського та польського бізнесу для відбудови України
Серія конференцій "Місто - простір для бізнесу. Синергія для відновлення України" була започаткована Польсько-Українською Господарчою Палатою у жовтні 2022 року.
До спільної польсько-української конференції вже долучилось представниками бізнес-кіл, органів місцевого самоврядування та державної адміністрації та українського дипломатичного корпусу в Польщі.
22 лютого у Жешуві конференцію “Місто – простір для бізнесу. Синергія для відбудови України” відкриватимуть :
- Даріуш Шимчиха – перший віцепрезидент Польсько-Української Господарчої Палати,
- Конрад Фіолек – мер міста Жешув,
- Олег Куць – Генеральний консул України в Любліні,
- Тереза Кубас-Гуль – Воєвода Підкарпатського воєводства,
- Станіслав Кручек – заступник маршалка Підкарпатського воєводства.
Організатори наголошують на тому, що участь у конференції безкоштовна.
Для реєстрації учасникам потрібно лише зареєструватись у наступній формі – docs.google.com/forms
Повний перелік учасників і тематика дискусій доступна за цим посиланням.
Актуальне питання: Особливості подання заявок і терміни виплат 800+ в Польщі у 2024-2025 роках: нові можливості для українців
фото: колаж UAPL.INFO