Мобілізація жінок, виїзд за кордон молоді, повістки через “Дію”: Міноборони та ДПСУ надали офіційні пояснення

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

В Україні на офіційному рівні відреагували на поширення у мережі інформації щодо обмеження виїзду за кордон юнаків віком 15-18 років. А також прокоментували інформацію про те, що в Україні зараз активно проводиться мобілізація жінок.

До теми: Закордонний паспорт не визнаватимуть недійсним автоматично, – Державна міграційна служба України

У Міністерстві оборони та Державній прикордонній службі України прокоментували останні інформаційні меседжі, які набули розголосу у мережі в березні 2023 року.

Мобілізація жінок, навіть медиків, не проводиться без їх згоди, – Ганна Маляр

Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр 18 березня 2023 року повідомила, що інформація, яка активно поширюється в мережі щодо мобілізації жінок, є російською дезінформацією.
У нас не мобілізовують жінок без їхньої згоди, навіть медиків. І не направляють без їхньої згоди на передній край,
– офіційно запевнила Ганна Маляр
З її слів, першоджерелом такої інформаційної маніпуляції, є проросійські телеграм-канали, які вчергове вирішили “розкрутити” тему із примусовою мобілізацією жінок в Україні у 2023 році.

При цьому заступниця Міністра оборони України підтвердила, що військовозобов’язані жінки в України отримують повістки для уточнення даних.

Адже, згідно із чинним українським законодавством, відповідні органи повинні проводити такі уточнення що 5 років.

мобілізація

Повістки через “Дію” – кремлівська дезінформація

Також у Міністерстві оборони України пояснили, що російські пропагандисти активізували заходи з дискредитації мобілізації в Україні.

Одним із чергових фейків, які поширили в українському медіапросторі навесні 2023 року, є віддалене вручення повісток через застосунок “Дія”.

За офіційними даним  Міністерства оборони України, станом на березень 2023 жодні повістки через “Дію” не видають.

Щобільше, заступниця міністра оборони Ганна Маляр наголосила на тому, що питання видачі повісток українцям через “Дію” навіть не опрацьовується.

Інформація про обмеження виїзду за кордон для юнаків віком 15-18 років – фейк

В Державній прикордонній службі України офіційно наголосили на тому, що поширений в мережі “документ” щодо обмеження виїзду молоді з України є російською дезінформацією.

Фальшивий документ видається нібито як наказ начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби.

виїзд за кордон 15-18 років
Проте цей “псевдонаказ” містить значну кількість помилок та русизмів, натомість не має підпису посадової особи, фото: ДПСУ
Прикордонники наголошують на тому, що обмеження щодо виїзду під час воєнного стану застосовуються лише до чоловіків віком від 18 до 60 років.

При цьому передбачено цілу низку винятків, які дозволяють чоловікам безперешкодно виїжджати з території України

Військовий облік українців у 2023 році: мобілізація та виїзд за кордон

З січня 2023 року в Україні діє оновлений порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Виїзд жінок-медиків за кордон у 2023 році

У питанні військового обліку жінок, новим порядком передбачено обов’язковий облік тих, хто має медичну або фармацевтичну спеціальність.

Жінки з іншими спеціальностями можуть ставати на військовий облік за власним бажанням.

Нагадаємо, що 6 вересня 2022 року міністр оборони Олексій Резніков підписав наказ про відтермінування до 1 жовтня 2023 року взяття жінок на військовий облік в Україні.
Відтак, якщо до 1 жовтня 2023 року не будуть внесені зміни у чинне законодавство цілком ймовірно виїзд за кордон жінок, які перебуватимуть на військовому обліку обмежать.
Адже вже у жовтні цього року українські жінки з медичною або фармацевтичною спеціальністю будуть зобов’язані прибути у територіальний центр комплектування. Де в разі необхідності їм потрібно буде стати на військовий облік.

телеграм-канал UAPL.INFO

Військовий облік українців за кордоном

Постановою № 1487 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів” закордонним дипломатичним установам України надано нові повноваження щодо військового обліку.

З 2023 року українські дипломатичні установи відповідають за взяття на облік громадян України, які перебувають за кордоном.

Усі деталі обліку українців за кордоном викладено у матеріалі “Дипустанови відтепер організовують військовий облік за кордоном та займаються поверненням військовозобов’язаних в Україну під час мобілізації

Військовий облік українців і застосунок “Дія”

У новому порядку обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів дійсно міститься згадка про застосунок “Дія”.
Офіційно закладено можливість того, що "військовозобов’язаний або резервіст може за власним бажанням подати відомості для включення його даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів під час формування декларації про місце проживання за допомогою Порталу Дія."

Проте, для цього Міноборони повинно визначити механізм взаємодії між порталом Дія та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

А як зазначає заступник міністра оборони Ганна Маляр, станом на березень 2023 року такий механізм навіть не опрацьовуються.

Зверніть увагу:  Допомога, отримана українцями за кордоном, підлягає декларуванню в Податковій службі України: Офіс Омбудсмана

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *