Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE

Робота у Польщі: де і скільки заробляють українські біженці,– зарплати та вакансії

Сусідня країна завжди була привабливим роботодавцем для українських заробітчан. Тому робота у Польщі завжди цікавила українців, чи то сезонна, чи то на тривалий термін.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

До теми: Польська робоча віза без виїзду в Україну: хто з українців тепер зможе отримати її у Польщі

З початком широкомасштабної війни в Україні після 24 лютого в з України до Польщі виїхало понад 4,1 мільйона українців. Наразі у сусідній країні залишається близько двох мільйонів українських біженців.

Робота у Польщі: мільйон українців змінив ринок праці сусідньої країни

Ще у травні кількість працевлаштованих у Польщі українських біженців від війни перетнула позначку у 100 000 осіб. А на початок вересня у Польщі в цілому зафіксовано офіційне працевлаштування вже понад 1 мільйона українців.

Спрощені умови які запровадили у Польщі вже дали позитивні результати – зараз у Польщі найнижчий рівень безробіття за останні 32 роки.

За даними міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal у липні 2022 рівень безробіття скоротився до 4,9%. Востаннє такий показник у Польщі був спостерігали у 1990 році!

Українські жінки у Польщі: пропозиція праці зросла більше ніж у 1,5 раза

Переважна більшість українських втікачів від війни це жінки та діти. Після кількох місяців адаптації у Польщі значна кількість українських біженців активно розпочала пошук роботи.

Враховуючи те, що багато українських чоловіків після 24 лютого повернулись до України польські підприємства активно адаптували у міру можливостей виробничі процеси під осіб жіночої статі. У цілому за 2022 рік кількість вакансій для жінок у Польщі в окремих галузях досягнуло зросла на 50 – 60 відсотків.

Зараз у Польщі “високий сезон” на ринку праці. Він розпочався ще у травні та триватиме орієнтовно до кінця листопада.

Проте важливо пам’ятати, що сума яку працівники отримують “на руки” може відрізнятися від запропонованої у вакансії, це залежить від форми працевлаштування.

Детально про усі нюанси працевлаштування у матеріалі Види, переваги та недоліки різних форм працевлаштування у Польщі.

Скільки можуть заробити у Польщі українці: від сисадміна до прибиральниці

У серпні різниця між зарплатою у Польщі та України значно зросла після того, як гривня втратила майже 36 % вартості у порівнянні із польським злотим. Також на фоні інфляційних процесів восени у Польщі передбачають подальше зростання заробітної плати.

За даними аналітичного центру міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, доволі очікувано найбільшу зарплату для українських мігрантів пропонують системним адміністраторам – майже 40 000 у гривневому еквіваленті.

Робота у Польщі
У Польщі українські мігранти заробляють не менше 20 000 у гривневому еквіваленті на місяць, графіка Gremi Personal
  • на орієнтовно 34 000 еквіваленту у гривні можуть у Польщі розраховувати – економісти, перекладачі, юристи та офіс-менеджери;
  • планку у 30 000 гривень потенційно можуть подолати також логісти, рекрутери та технологи харчової промисловості;
  • трішки менше платять журналістам та ріелторам – в районі 28 000 гривень еквівалента;
  • подальший перелік професій та заробітних плат дуже тісний у проміжку від 28 до 21 тисяч гривень – кур’єри, майстри СТО, автомийники, перукарі, косметологи, комірники, охоронці та інші;
  • найменш оплачувана праця у Польщі наразі у покоївок, прибиральниць, посудомийниць, касирів та швачок – їм у Польщі запропонують від 20 000 до 21 000 у гривневому еквіваленті.

Нагадаємо у 2022 році мінімальна зарплата в Польщі становить 2364 злотих в місяць “на руки”.

До речі, зароблені кошти українці у Польщі можуть безкоштовно та майже миттєво переказати в Україну

 

фото: pexels.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *