Українці можуть уникнути подвійного оподаткування за кордоном, – Державна регуляторна служба України

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У Державній регуляторній службі заявили про впровадження електронної форми довідки-підтвердження статусу податкового резидента України. Це нововведення має зняти ризики подвійного оподаткування за кордоном доходів українських вимушених мігрантів.

До теми, Оподаткування українських біженців: Мінекономіки проситиме країни ЄС застосувати “ковідний прецедент”

Подвійне оподаткування за кордоном: у чому проблема

Громадяни України, які перебувають на території іноземної держави понад 183 дні, відповідно до міжнародних договорів,  набувають статусу податкового резидента країни перебування.

Разом з тим, українці, які віддалено працюють на українські компанії та українські підприємці, які працюють віддалено, не перестають сплачувати податки й до українського бюджету.

Для того, щоб українці могли не сплачувати подвійні податки їм потрібно представити у контролюючі фіскальні органи країни перебування спеціальну довідку-підтвердження статусу податкового резидента України.

На цьому етапі українські мігранти стикаються зі складною проблемою – адже довідка видається у паперовому вигляді. І відповідно перебуваючи за межами України, в умовах воєнного стану отримати її майже неможливо.

Ризик подвійного оподаткування за кордоном знято, – Державна регуляторна служба України

Згідно з інформацією Державної регуляторної служби України ризик подвійного оподаткування українців, які працюють віддалено знято.

Йдеться про те, що Міністерством фінансів України видано наказ №248, який передбачає видачу довідки-підтвердження податкового резидентства в електронній формі.

Нововведення не лише розв’язало питання оформлення таких довідок в електронній формі, а й:

  • встановлює форму довідки-підтвердження відповідно до міжнародних стандартів;
  • передбачає видачу довідки одразу із транслітерацією англійською мовою.
оподаткування за кордоном
Нова форма довідки-підтвердження статусу податкового резидента України, фото: Наказ Міністерства фінансів № 248

Отримання такої довідки-підтвердження для українських підприємців (ФОП) та співробітників компаній, що зареєстровані в Україні, повинно розв’язати ключову проблему подвійного оподаткування – встановлення податкового резидентства.

Як отримати довідку-підтвердження статус податкового резидента України

Відповідно до положень наказу Міністерства фінансів України № 248 від 19.08.2022 українці, які перебувають за межами України, відтепер можуть звертатись про надання довідки-підтвердження податкового резидентства засобами електронного зв’язку.

Нагадаємо, що така заява подається платником податків за основним місцем обліку. Проте українці, які були вимушені виїхати за межі України й наразі не мають постійного місця проживання, можуть подавати заявку у будь-який контролюючий орган.

Контролюючим органом є Державна податкова служба України (ДПС) – центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику.

оподаткування за кордоном
У заяві на отримання довідки-підтвердження слід вказати форму її отримання, фото: фото: Наказ Міністерства фінансів № 248

Надалі український контролюючий орган проводить перевірку даних, та впродовж 10 діб із дня подання заяви, видає довідку або обґрунтовану відмову в її видачі.

Для отримання довідки саме в електронній формі це слід обов’язково вказати під оформлення заявки.

Довідка-підтвердження податкового резидентства України в електронній формі отримується у приватній частині електронного кабінету платника податків. Тому не виключено, що у найближчому майбутньому у сервісі “Дія” може з’явитись нова послуга для українців, які були змушені залишити територію України.

Врегулювання проблеми подвійного оподаткування за кордоном триває з травня

  • У травні Офіс ефективного регулювання (BRDO) та ІТ-асоціації України звернулися в Міністерства фінансів низки європейських країн, в тому числі й Польщі. Прохання стосувалось надання можливості не змінювати податкове резидентство українським біженцям-підприємцям.
  • У відповіді Міністерство фінансів Польщі у липні повідомило, що в цілому не заперечує можливості збереження центру життєвих інтересів в Україні для українських біженців у воєнний час. Було анонсовано також гнучкий та індивідуальний підхід до визначення питання податкового резидентства українців з боку польських податкових органів.
  • А наприкінці серпня стало відомо, що Мінекономіки України планує направити європейським колегам звернення із проханням про застосування до українських громадян, які вимушено покинули територію України, “ковідного прецеденту”.

До речі, українцям у країнах ЄС стали доступними швидкі та дешеві перекази у євро в Україну

 

фото: pexels.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *