Виїзд студентів за кордон: постанова про зняття обмежень вже в уряді

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Зняття обмежень на виїзд за межі України українських студентів, аспірантів та докторантів не перший день обговорюється у владних кабінетах. Нарешті стало відомо, що постанова, яка регламентує виїзд студентів за кордон вже на розгляді в уряді.

До теми: Жодних заборон на виїзд жінок за кордон після 1 жовтня немає, – Міноборони України

Нагадаємо, більш ніж місяць тому, 12 серпня, у мережі набула розголосу інформація оприлюднена народною депутаткою Юлією Грішіною.

Йшлось про те, що Міноборони отримало від Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного звернення із проханням дозволити виїзд за кордон особам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Тоді Юлія Грішина, як Голова Підкомітету з питань вищої освіти у Верховній Раді України, наголосила, що така ініціатива Головнокомандувача це “важливий подарунок на День молоді” для студентів.

Постанова про виїзд студентів українських вишів за кордон уже в Кабміні,– міністр оборони Олексій Рєзніков

У розширеному інтерв’ю виданню РБК-Україна міністр оборони України Олексій Рєзніков прокоментував актуальний статус ініціативи щодо виїзду студентів українських вишів за межі країни.

З його слів проект постанови, яка передбачає зокрема виїзд за межі студентів, уже перебуває на розгляді в Кабінеті міністрів України.

– Так, Валерій Федорович направив цю ініціативу. Так у нас відбувається: Генштаб дає пропозицію, бачення, ми її оцінюємо з точки зору політик як міністерство, впроваджуємо або відмовляємось. Він це зробив на прохання однієї з активних народних депутаток, яка вирішила, що вона має вступитися за студентів.
Але за місяць до того, як вона взяла це собі на прапор, ми з моїм колегою по уряду Денисом Монастирським, у вертикалі якого знаходиться Прикордонна служба, проект цієї постанови погодили, і вона на розгляді в уряді.
- повідомив очільник Міноборони Олександр Рєзніков.

У Верховній Раді здивовані інформацією про постанову, що регламентує виїзд студентів за кордон

Коментуючи зазначене вище інтерв’ю міністра оборони, Голова Підкомітету з питань вищої освіти у Верховній Раді України Юлія Грішина висловила здивування озвученими даними про наявність відповідної постанови у Кабміні.

У цьому контексті нардепка Юлія Грішина послалась на нещодавню нараду під керівництвом голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича.

З її слів, на цій нараді питання виїзду студентів за кордон обговорювалось із присутніми там представникам Міністерства оборони України.

Юлія Грішина твердить, що в ході дискусій не було озвучено жодної інформації про те, що вже є проект постанови щодо виїзду студентів за кордон.

@juliagrishinaofficial

Про мій «студентський прапор» – несла, несу та буду нести😉 #зсу#україна#студентиукраїни#славаукраїні🇺🇦🇺🇦🇺🇦#ukraine#studentsinukraine#glorytoukraine

♬ Mary On A Cross – Ghost

Щобільше на зазначеній нараді було досягнуто домовленостей про те, що Міністерство освіти і науки України буде подавати свій проект постанови у цій сфері, який надалі буде погоджений іншими міністерствами та відомствами.

Водночас нардепка привітала те, що Міноборони в цілому підтримує позицію щодо потенційного виїзду студентів за кордон. Наголосивши на тому, що тепер бодай зрозумілим стає те, до кого можна зараз апелювати у питанні якомога швидшого розв’язання цього проблемного питання.

Детальніше про актуальну ситуацію стосовно виїзду студентів за кордон читайте у матеріалі “Виїзд студентів за кордон: у воєнний час з України випустять не всіх здобувачів освіти”

 

фото: pexels.com

 

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *