Польська робоча віза без виїзду в Україну: хто з українців тепер зможе отримати її у Польщі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

МЗС Польщі підготувало проект розпорядження, згідно з яким дозволило українським водіям подавати заявки на візу напряму до міністерства. Вже найближчим часом польська робоча віза без виїзду в Україну стане реальністю для окремих категорій українських громадян, які офіційно працюють у сфері транспортних перевезень.

До речі, на кордоні із Польщею закривають один з пунктів пропуску

Йдеться про надання можливості українським далекобійникам відкривати польську візу без повернення до України. Такі зміни вкрай потрібні саме польським транспортним компаніям, в яких працюють українці у Польщі.

Саме у відповідь на числення звернення  польських перевізників до міністерства закордонних справ Польщі вводяться спрощення для громадян України в отриманні польської візи.

Криза перевезень у Польщі та українські водії

Раніше українці отримували робочу візу у консульських установах Республіки Польщі на території України.

Однак через воєнний стан повернення українських водіїв в Україну для продовження візи пов’язане із ризиком для фірми, де працює водій – військовозобов’язані водії не зможуть виїхати з України у Польщу для продовження роботи.

На сьогодні у багатьох українських водіїв у Польщі терміни дії віз закінчились, відповідно вони втратили можливість здійснювати міжнародні перевезення.

Тисячі польських перевізників можуть збанкрутувати через нестачу водіїв

Уже сьогодні польські транспортні підприємства гостро відчувають дефіцит водіїв, а до кінця року ситуація може катастрофічно погіршитись, якщо не буде вирішене питання з робочими візами для українців.

Ситуація уже набула настільки загрозливих масштабів, що якщо не вдатись до невідкладних заходів, то до кінця року кілька тисяч перевізників можуть оголосити про банкрутство, цитує листа однієї з компаній-перевізників радіо RMF.FM.

Візові документи для майже 100 тисяч українських водіїв у Польщі

За словами президента Асоціації транспорту та логістики Польщі, до кінця цього року закінчиться термін дії майже всіх посвідок на проживання для майже ста тисяч водіїв з України, зайнятих у міжнародних автомобільних перевезеннях.

“На нашу думку, залишилося небагато часу, щоб запобігти катастрофі. Катастрофі, яка вплине в першу чергу на автоперевізників, а в другу чергу на польську економіку та державний бюджет. Але чи нарешті ці аргументи дійдуть до свідомості тих, хто відповідальний за нашу державу? Це ми дізнаємось вже найближчими днями й тижнями. Сьогодні ми не хочемо слухати декларації. Нам потрібна конкретика – зняття бар’єрів, за які відповідає наша держава”,
– цитує RMF.FM лист Асоціації транспорту і логістики Польщі.

Робоча віза: що зміниться для українських громадян  у Польщі

МЗС Польщі вирішило спростити процедуру видачі віз для водіїв, які мають громадянство України.

Враховуючи критичність ситуації для польської економіки та бюджету, МЗС Польщі підготувало розпорядження, згідно з яким дозволило українським водіям, які офіційні працюють у польських транспортних компаніях, подавати заявки на візу напряму до міністерства.

Проект розпорядження передбачає надання робочих віз громадянам України на території Польщі за двох умов:
  • якщо на дату подання цієї заяви на отримання візи вони легально проживали на території Республіки Польща;
  • якщо вони й надалі будуть працювати водіями в міжнародних автомобільних перевезеннях або в некомерційних міжнародних автомобільних перевезеннях у Польщі.

Про остаточні умови та терміни введення змін у порядок отримання візових документів для водіїв з-поміж громадян України, які працюють у Польщі, МЗС Польщі повідомить додатково.

Проте враховуючи кризові явища у польській економіці ймовірно сподіватись на те, що польські робочі візи українські далекобійники зможуть оформлювати без виїзду на територію України вже найближчим часом.

Нагадаємо, що українці у Польщі вже понад пів року можуть безкоштовно переказувати злоті в Україну

 

 

фото: slavic-center.com.ua

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *