Жодних заборон на виїзд жінок за кордон після 1 жовтня немає, – Міноборони України

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Питання стосовно військового обліку жінок в Україні та потенційного обмеження чи заборони на виїзд жінок за кордон відтерміновано щонайменше на 1 рік. Міністром оборони України підписано відповідний наказ.

До речі, знятим з військового обліку та обмежено придатним заборонено виїзд за кордон

Триваючі дискусії на рівні Міністерства та безпекових комітетів Верховної Ради стосовно військового обліку жінок відповідних спеціальностей нарешті отримали практичне рішення.

Очільник Міноборони Олексій Резніков 6 вересня 2022 року підписав наказ про відтермінування до 1 жовтня 2023 року взяття жінок на військовий облік в Україні.

Про це у мережі Фейсбук повідомила, заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.

"Розуміючи, що законотворчий процес є тривалим, паралельно Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік - до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков"
– зазначила Ганна Маляр

Виїзд жінок за кордон: жодних заборон немає

В контексті підписання зазначеного вище наказу, заступниця міністра оборони вчергове підтвердила, що жодних змін у переміщенні жінок через державний кордон України із 1 жовтня не відбудеться.

При цьому вона наголосила на тому, що “відтермінування” це єдине повноваження Міноборони у цьому питанні. І лише Верховна Рада може законодавчо змінити формат взяття жінок на військовий облік з обов’язкового на добровільний.

"Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік - до 01 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним.", 
– наголосила заступниця міністра оборони.
Коментуючи нововведення, заступниця Міністра оборони нагадала, що Генеральним штабом було попередньо повідомлено про потребу у добровільній постановці на облік жінок лише за трьома спеціальностями: медики, харчовики та радіоелектроніка.
виїзд жінок за кордон
У Генштабі не мають гострої потреби брати на облік жінок усіх спеціальностей, фото: Фейсбук Ганни Маляр

Також заступниця міністра оборони Ганна Маляр підтвердили, що за інформацією Генерального штабу на сьогодні в Україні немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Ще 4 вересня Ганна Маляр спростувала фейк, який поширювали у мережі стосовно обов’язкової постановки на військовий облік жінок 14 спеціальностей.

Військовий облік жінок: у парламенту щонайменше є рік на внесення змін у законодавство

Нагадаємо, що на сьогодні у Верховній Раді України проходять процедури із доопрацювання проекту Закону України “Про внесення змін до статті 1 Закону України Про військовий обов’язок і військову службу”.

Міністерство оборони України направило пропозиції до нового законопроекту, які передбачають, що взяття на військовий облік жінок носить виключно добровільний характер.

Відповідно відтермінування на рік – до 01 жовтня 2023 року – взяття на військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей, дає можливість внесення змін в українське законодавство.

Йдеться саме про законодавче оформлення пропозиції, про те, що жінок на військовий облік можна брати виключно у добровільному порядку.

Читайте також: Чи обов’язково йти до школи закордоном: офіційні пояснення Міносвіти України щодо навчання закордоном

фото: Facebook

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *