40 злотих на добу для біженців у Польщі: хто з українців зараз може отримати цю допомогу

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Потік українських біженців у Польщу не припиняється.  Все частіше у мережі ведуться дискусії про те, чи дійсно у Польщі припинили виплачувати кошти за програмою 40 злотих. А також обговорюють терміни й категорії осіб, які можуть скористатись із цієї фінансової допомоги.

Зверніть увагу: Завдяки сервісу Дія українці тепер можуть відкрити рахунок в українському банку, перебуваючи за кордоном: усі деталі унікальної послуги

Програма “40 злотих”: чи припиняли виплати українцям

Попередні заяви польських урядовців, про припинення виплат, доволі часто неправильно трактують. Окремі особи помилково вважають, що із липня українським біженцям не проводяться виплати коштів за програмою “40 злотих”.

Проте насправді, з 1 липня 2022 року у Польщі лише обмежили перелік категорій українських біженців, які можуть отримувати ці виплати понад 120 діб.

Йдеться про те, що при перевищенні терміну у 120 діб з моменту перетину кордону допомога буде виплачуватись лише:

  • особам з інвалідністю,
  • пенсіонерам та неповносправним, які потребують допомоги сторонньої особи,
  • вагітним жінкам,
  • особам, які виховують дітей до 12 місяців або трьох і більше дітей.

Як змінювалась програма виплат на проживання та харчування

У першій редакції спеціального закону Польщі про допомогу громадянам України було встановлено термін 60 діб на виплати 40 злотих на особу. Ці добові виплати були спрямовані на забезпечення/відшкодування витрат на житло і харчування для українських біженців.

З 27 квітня 2022 року були внесені зміни у законодавство. Зокрема збільшено до 120 діб термін виплат грошової допомоги в розмірі 40 злотих особа/доба з дня прибуття українського біженця у Польщу.

40 злотих
Жінкам, які виховують дітей до 12 місяців виплачуватимуть допомогу 40 злотих і понад 120 діб, фото: pexels.com

Виплати 40 злотих за проживання: що потрібно знати українцям

Терміни виплати 
Насамперед українським біженцям слід правильно розуміти часові рамки, які застосовуються при обчисленні термінів отримання допомоги у розмірі 40 злотих на добу.

Дехто помилково вважає, що відлік цього терміну починається із дня/моменту початку проживання у приміщенні, на яке оформляється виплата допомоги. Це хибне припущення створює багато клопотів українським біженцям.  Адже законодавчо визначено, що відлік терміну, за який проводяться виплати починається із моменту перетину кордону особами, на яких оформляються виплати.

Тобто, якщо українські біженці прибули у Польщу і, для прикладу, через 20 діб на них оформили виплати 40 злотих, то термін виплат становитиме не 120 діб, а лише 100.

Звичайно ж, за винятком категорій осіб, які були вказані вище, і можуть отримувати виплати понад 120 діб з моменту прибуття у Польщу.

Оформлення виплат 

Також слід врахувати, що подання заяви на оформлення допомоги у розмірі 40 злотих проводиться на спеціальному бланку. А його форму також було змінено із початку дії програми у Польщі.

Тому при поданні заяви до органів місцевої влади слід попросити надати вам оновлений бланк для заповнення. Адже у мережі часто можна завантажити стару версію бланка заяви на отримання допомоги 40 злотих.

На українських мігрантів, які щойно прибули у Польщу та ще не встигли оформити ідентифікаційний номер PESEL, власники житла також не зможуть оформити виплати.

На сьогодні, український біженець, на якого планується отримання допомоги 40 злотих повинен мати номер PESEL, який в обов’язковому порядку вказується в оновленому бланку заяви.

До речі, переказати кошти із Польщі в Україну відтепер можна безкоштовно та майже миттєво

 

фото: volynnews.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

6 thoughts on “40 злотих на добу для біженців у Польщі: хто з українців зараз може отримати цю допомогу

  1. Доброго дня, я маю інвалідність 1 група, маю 2 дітей 6 і 8 років і в Польщі проживаю з мамою 75 років, бо сама з дітьми собі б не дала ради. Польська родина нам надала своє житло, але прийшов час міняти житло, бо тут, де ми проживаємо планується ремонт цілого будинку, а в помешканні житимуть майстри. Чи можу я собі орендувати житло десь в іншому місті, маючи гарантію що мені виплатять на мене, дітей і маму тих 40 злотих на добу для оренди квартири?

  2. Доброго дня. Поляки що надали нам житло, не отримали виплати. Я їм дала всі свої дані, але вияснилось що їм прийшла відмова і вони не отримували кошти. Чи можуть вони якось подати на ці виплати заново? Щоб держава компенсувала їм мож перебування?

  3. Доброго дня Я хатела запитать за допомогу +40 Я оформляла Допомогу +40 20 12 2022р чи я можу інший рас оформити допомогу +40

  4. Доброго дня подскажіть будь ласка якщо мій чоловік орендує житло він має право на оформлення 40 злотих на мене та четверих дітей ми в офіційному шлюбі.

  5. Чи може мама 3х дітей оформити програму 40 + , якщо проживає разом з чоловіком у Польщі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *