Чому 15 серпня у Польщі офіційний державний вихідний: які два свята відзначають

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

15 серпня, яке цього року припадає на понеділок, офіційно вихідний день у Польщі.  15 серпня у Польщі відзначають одразу два свята: державне – День Збройних сил  Республіка Польща та церковне – Успіння Пресвятої Діви Марії.

Зверніть увагу: Словник мігранта: найбільш уживані польські скорочення

Урочистості з нагоди обох свят: державного та католицького, будуть проходити на території багатьох польських міст.

15 серпня у Польщі: День Збройних сил Польщі – Święto Wojska Polskiego

Дата 15 серпня обрана для відзначення польського війська не випадково.

Законодавчо із 1951 року щорічно цим днем вшановуються Збройні сили Польщі на згадку про перемогу у вирішальній битві радянсько-польської війни 1919—1921 років.

У 1920 році Польська Республіка насамперед завдяки Збройним силам змогла відстояти власну незалежність та змогла відбити навалу більшовицької Червоної армії.

Слід зазначити, що понад 100 років тому союзниками польських військ у боротьбі із російськими ордами були саме українські військові підрозділи Української Народної Республіки.

Окрім традиційних урочистих богослужінь у костелах та вшанування полеглих військовиків перед Могилою Невідомого солдата у Варшаві та місцях історичної пам’яті, впродовж вікенду планується багато інших активностей.

Цього року Міністерство оборони Польщі підготувало безліч атракцій та заходів майже у всіх воєводствах Польщі, які відбудуться під гаслом “Вікенд із військом” із 13 по 15 серпня.

Детальніше про місця проведення урочистих заходів у воєводствах Польщі можна дізнатись на офіційній сторінці Міністерства оборони Польщі.

15 серпня у Польщі: свято Успіння Пресвятої Діви Марії – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Українцям у Польщі слід пам’ятати, що у сусідній країні до церковних (католицьких) свят відносяться з особливою пошаною.

У цей день фактично усі віряни намагаються відвідати урочисте богослужіння. За віруванням саме у цей день душу і тіло Пресвятої Діви Марії було взято на небеса.

У Польщі це свято також називають святом Matki Boskiej Zielnej, тобто Трав’яної Богородиці.

Цей день символізує завершення збору врожаю, коли на знак подяки за хороший врожай у минулому селяни приносили в дар Богородиці трави, квіти, овочі та фрукти.

15 серпня у Польщі
15 серпня у Польщі на вулицях можна побачити багато вірян із традиційними букетами з трав, квітів та плодів, фото: Waldemar Deska / PAP

Традиція освячення нового врожаю, лікарських рослин та плодів існує і до сьогодні.

У всіх воєводствах Польщі день Успіння Пресвятої Богородиці святкується урочисто, а особливо у сільських регіонах.

15 серпня у Польщі: що слід врахувати

Українським вимушеним мігрантам, які перебувають у Польщі також слід врахувати, що 15  серпня усі польські державні установи, торгові центри та магазини у Польщі будуть зачиненими.

Тому краще заздалегідь придбати необхідні продукти чи залагодити інші важливі питання.

До речі, українці у Польщі активно користують можливістю безкоштовно переказати кошти в Україну

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *