Як правильно оформити відмову від 500+ у Польщі: покрокова інструкція

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Українські біженці, які подали заявку на отримання сімейних виплат (допомога на дитину 500+ і/або сімейний опікунський капітал) та планують виїхати за межі Польщі, зобов’язані повідомити про це Заклад соціального страхування (ZUS) Польщі.

З перших днів травня 2022 року, українці, які подали заяви про надання допомоги на дітей за програмою “Сім’я 500+” отримують перші виплати на власні банківські рахунки (детальніше за посиланням – https://cutt.ly/SGLyZjk).

Інформацію про виїзд з Польщі можна надати у Заклад соціального страхування (ZUS) особисто або в електронній формі — за допомогою, так званого, загального листа POG.

ВАЖЛИВО! Інформацію про запланований/проведений виїзд за межі Польщі повинні надати не лише особи, що отримують виплати, а й українські біженці, які лише подали заяву про їх надання!

ЯК ПРАВИЛЬНО ОФОРМИТИ ВІДМОВУ ВІД 500+: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ

Оформити та відправити лист-повідомлення (Pismo ogólne POG) українським біженцям потрібно за допомогою профілю на Платформі електронних послуг (PUE) ZUS (доступ за посиланням – https://cutt.ly/sGLo5yV).

Особистий профіль PUE створюється під час оформлення біженцями заяв на отримання виплат у ZUS.

Повна деталізована графічна інструкція зі створення зазначеного інформування про виїзд з Польщі українською мовою доступна за посиланням – https://cutt.ly/RG6UHRx

Врахуйте, що з наступного місяця (після місяця подання інформації про виїзд) виплати допомоги на дитину 500+ або по програмі сімейний капітал припиняються.

Окрім 500+ від ZUS, українські біженці також мають право на отримання:
  • допомоги громадянам України у вигляді одноразової грошової допомоги в розмірі 300 злотих на особу (детальніше – https://cutt.ly/tGLhMgk)
  • грошової допомоги Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Польщі (щомісяця 710 злотих на 1 особу та 610 злотих на додаткового члена сім’ї (не більше 4 осіб) – детальніше https://cutt.ly/CGLjsBq)

Врахуйте, що Уряд Польщі припиняє виплати українцям

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

2 thoughts on “Як правильно оформити відмову від 500+ у Польщі: покрокова інструкція

  1. Доброго дня,я виїхала в Україну і по певним причинам не можу повернутися в Польщу.Чи можу я в онлайн режимі відмовитися від 500+?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *