Фінансова допомога в розмірі 10 000 злотих знову доступна українцям у Польщі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Влітку 2023 року в Польщі відновлено прийом заявок на участь у програмі фінансової допомоги для громадян України. Щоправда, цього року перелік категорій осіб, яким доступна фінансова допомога або реабілітаційна підтримка обмежено.

До речі: Виплати 300+ в Польщі: коли і як українцям подати заявку на Dobry Start у 2023 році

Вже другий рік поспіль Фонд імені блж. сщмч. Климентія Шептицького в межах проекту підтримки осіб з України, які постраждали від війни, надаватиме психологічну і фінансову допомогу українським біженцям у Польщі.

Фінансова допомога 10 000 злотих для українців у Польщі: кому доступна і як подати заявку

Програма фінансової підтримки та реабілітації українських мігрантів у Польщі ініційована Канцелярією Прем’єр-міністра Республіки Польща та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Нагадаємо, у 2022 році аналогічні виплати були також доступні дітям до 18 років, як внаслідок війни росії проти України втратили обох батьків чи одного з них, якщо він був єдиним опікуном дитини.
Фінансова підтримка для дітей у 2023 буде надаватися за списками заявників, які були відібрані минулого року. Нового відбору наразі не передбачено.
Проте влітку 2023 року подати заявку на отримання фінансової допомоги в Польщі у розмірі 10 000 злотих можуть лише громадянки України, які:
  • перебували та можуть документально підтвердити перебування у російському полоні,
  • були звільнені з полону та легально перебувають на території Польщі
Для того, аби стати учасником програми фінансової допомоги та отримати виплати, потрібно заповнити онлайн-заявку за цим посиланням.

Які документи потрібні, щоб отримати фіндопомогу в розмірі 90 000 гривень

Зазначена програма грошової та реабілітаційної підтримки українок у Польщі фінансується з державного бюджету Республіки Польща.
допомога
Відповідно українцям слід врахувати, що надана ними інформація, в тому числі персональні дані, може бути передана відповідним урядовим органам Польщі, фото: gov.pl
Для того, аби подати заявку на отримання 10 000 злотих (близько 90 тисяч гривень) українцям у Польщі потрібно буде не лише заповнити відповідні поля, а й підготувати скан-копії низки документів.

Насамперед потрібно чітко вказати у відповідних графах:

  • прізвище, ім’я та по батькові,
  • електронну пошту, особи, яка претендує на отримання виплат,
  • контактний номер телефону заявника,
  • повну адресу проживання особи, що подається на отримання коштів.
Надалі слід підтвердити громадянство України, доєднавши до онлайн-форми скановану копію документа, що посвідчує особу заявника.

Організатори також приймають копії документів з українського додатка “Дія”.

А також документально підтвердити факт перебування у російському полоні.

Для цього потрібно приєднати до онлайн-форми заявки скановану копію листа-повідомлення від Національного інформаційного бюро України про звільнення з полону.

Організатори зазначають, що усі приєднані документи, повинні бути якісні. Адже у випадку, коли якість копії документа не дозволятиме прочитати інформацію, заявка може бути відхилена.

телеграм-канал UAPL.INFO

Фінансова допомога та реабілітаційна поїздка для українців: терміни подачі різняться

На офіційному сайті Фонд блж. сщмч. Климентія Шептицького зазначають, що фінансова допомога у розмірі 10 тисяч злотих не єдина форма допомоги українцям у 2023 році.
Паралельно із набором кандидаток на отримання фінансових виплат, відкрито набір осіб для участі у реабілітаційній програмі.

При цьому слід зауважити, що терміни подання заявок на різні види підтримки українців у Польщі різняться:

  • прийом заявок на отримання коштів в розмірі 10 000 злотих триватиме до 30 серпня 2023 року або до вичерпання коштів,
  • набір кандидатів на участь у відпочинково-реабілітаційній поїздці триватиме лише до 15 липня 2023 року.
допомога
Для швидкого переходу до форми онлайн-заявки, можна також скористатись QR-кодом, фото: sheptytskyfund.pl

Фінансова допомога українцям в Польщі та її нюанси: сума у злотих, а виплата у гривнях

Грошова допомога для жінок з України надається одноразово після того, як її буде погоджено відповідною комісією.
Інформація про погодження заявки на отримання виплати надходить на вказану під час реєстрації на електронну пошту. Тому слід уважно вказувати поштові адреси, не втрачати до них доступ та періодично перевіряти усі папки, у тому числі й папку "Спам".

Українцям у Польщі слід врахувати, що зазначена грошова допомога не виплачується у готівковій формі.

Щобільше виплати конвертуються в гривні, та надходять на банківський рахунок заявника по курсу Національного банку України на момент здійснення виплати.

Організатори наголошують на тому, що виплата коштів можлива лише на банківський рахунок заявника. Тому подання у заявці банківського рахунку іншої особи не допускається.

У випадку, якщо українці у Польщі не мають відкритого активного рахунку в українському банку, вони можуть його відкрити онлайн – за допомогою сервісу “Дія”.

Детальна інструкція із віддаленого відкриття рахунку та його переваги для українців у Польщі за цим посиланням.
Кінцевою умовою отримання фінансової допомоги в еквіваленті 10 000 польських злотих є надання організаторам усіх необхідних банківських даних для переказу коштів.

Зазвичай переказ коштів (близько 90 000 гривень) надходить на рахунок заявника не пізніше ніж протягом 7 банківських днів.

Організатори також наголошують, що 10 000 злотих не є кінцевою сумою виплат, адже з неї будуть відраховані певні податкові збори.

До теми: Українцям пояснили, як правильно користуватись банківськими картками у Польщі: відео

фото: freepik.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *