Грошову допомогу українцям за програмою 40+ в Польщі продовжили до 2024 року: що змінилось

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

В останні дні серпня 2023 року термін дії програми 40+ в Польщі офіційно продовжили до березня 2024 року. Зазначимо, що для десятків тисяч українських вимушених мігрантів у Польщі грошова допомога в розмірі 40 злотих на день, залишається однією із найбільш важливих.

До теми: Усі візові посередники нелегальні, польську візу доведеться оформляти повторно, – офіційне попередження МЗС

23 серпня 2023 року на офіційному порталі Dziennik Ustaw опубліковано розпорядження Міністра внутрішніх справ і адміністрації Польщі №1684. Саме у ньому передбачено зміну взірця заяви на отримання виплат за програмою 40+ в Польщі.

Термін виплат 40+ в Польщі для українських біженців продовжили до березня 2024 року

Офіційно продовження терміну дії програми 40+ в Польщі викладено у форматі законодавчих змін до попереднього розпорядження МВСіА. В частині, що стосується зразка заяви про надання грошової допомоги для забезпечення проживання та харчування громадян України.
Йдеться про осіб, які прибувають до Республіки Польща у зв'язку з військовими діями в Україні.

Базове розпорядження Міністра внутрішніх справ і адміністрації, яким було встановлено можливість отримання українцями коштів 40+ в Польщі, було видано ще 16 березня 2022 року.

З 1 листопада 2022 року було змінено взірець заяви про призначення грошової допомоги для забезпечення проживання та харчування громадян України. Відтак термін дії програми 40+ торік було офіційно продовжено до 24 серпня 2023 року.
40+ в Польщі
Розпорядження міністра внутрішніх справ Польщі у серпні 2023 року також фактично лише вносить зміни до взірця “Картки особи, прийнятої на проживання”, колаж UAPL.INFO

Ця картка є частиною заяви на отримання грошового відшкодування за розміщення та харчування біженців з України.

Офіційно новий взірець “картки особи” набув чинності 24 серпня 2023 року, на наступний день після офіційної публікації розпорядження на урядовому сайті.

В оновленому взірці заяви додано термін потенційного проживання та отримання виплат за програмою 40+ в Польщі до 4 березня 2024 року.

Програма 40+ в Польщі: що слід знати українцям про ці виплати

Спецзаконом Польщі про допомогу українським вимушеним мігрантам виплати в розмірі 40 злотих за добу надаються будь-якому суб’єкту господарювання. У тому числі й фізичній особі, яка забезпечує житлом та харчуванням громадян України зі статусом PESEL UKR.
Виплати за програмою 40+  в Польщі проводяться за минулий період. Заява подається на відшкодування коштів за період, в якому українські біженці фактично проживали та харчувались у помешканні заявника.

Станом на серпень 2023 року польським законодавством не встановлено обмежень щодо виплати допомоги за програмою 40+ в Польщі в залежності від:

  • типу власності помешкання;
  • громадянства отримувача виплат.
Відтак офіційно подати заяву на отримання коштів в розмірі 40 злотих на добу можуть й українці у Польщі, які володіють житловими приміщеннями на правах оренди.
40+ в Польщі
Окрім цього наразі немає законодавчих обмежень щодо родинних зв’язків між розміщеними у житлі біженцями та особами, які надають їм проживання та харчування за програмою 40+ в Польщі, фото: pexels.com
Отже, існує потенційна можливість оформлення оренди помешкання у сусідній країні громадянами України, які надалі в рамках програми 40+ в Польщі можуть прийняти як біженців й родичів.

Та отримувати відповідні виплати на осіб, яким було забезпечене проживання в орендованому приміщенні.

Очевидно, що це можливо лише у випадках, коли в договорі оренди приміщення прямо не заборонено проживання у помешканні інших осіб. Або розміщення інших осіб (навіть родичів) в орендованому житлі не вимагає додаткового дозволу та погодження з боку власника нерухомого майна в Польщі.

телеграм-канал UAPL.INFO

Кому з українців будуть доступні виплати 40 злотих в Польщі до 4 березня 2024 року

Особи, які надали українцям зі статусом PESEL UKR житло можуть отримати відшкодування в розмірі 40 злотих (доба/особа) за 120 днів від моменту першого в’їзду біженця на територію Польщі.
Зверніть увагу! Часові рамки, що застосовуються при обчисленні термінів отримання допомоги у розмірі 40+, відраховуються від моменту першого прибуття особи на територію Польщі після 24.02.2022.

Припущення, що відлік терміну для отримання виплат 40+ в Польщі починається з дня проживання у приміщенні, на яке оформляються виплати, помилкове. Це хибне уявлення про терміни виплат за проживання та харчування біженців створює чимало клопотів українським біженцям.

Щобільше після отримання статус PESEL UKR повторний в’їзд до сусідньої країни не “обнуляє” термін 120 днів для отримання виплат за програмою 40+ в Польщі.

Виплати 40+ в Польщі понад 120 діб доступні не для всіх

Нагадаємо, що з 1 липня 2022 року у Польщі обмежено перелік категорій українських біженців, які можуть отримувати виплати за програмою 40+ понад 120 діб.
40+ в Польщі
При перевищенні терміну у 120 діб з моменту перетину кордону грошова допомога в розмірі 40 злотих/доба власникам чи орендарям житла виплачується лише при розквартируванні певних категорії українських біженців, фото pexels.com
Відтак офіційно не обмежено період виплат 40+ в Польщі особам, які розмістили наступні категорії українців із PESEL UKR:
  • особи з інвалідністю,
  • пенсіонери та неповносправні, що потребують допомоги сторонньої особи,
  • вагітні жінки,
  • особи, які виховують дітей до 12 місяців або трьох і більше дітей.

Власник житла отримує виплати за програмою 40+ в Польщі, але виселив біженців: що робити

Власник чи орендар житла у Польщі втрачає право на отримання виплат одразу після виселення біженців, на яких можна було отримати грошову допомогу в розмірі 40 злотих на добу

В оновленій “Картці особи, прийнятої на проживання” вказується подобово період (до 4 березня 2024 року), у якому біженцям було надано проживання та харчування.

40+ в Польщі
Внесення неправдивих відомостей щодо термінів проживання біженців загрожує власнику кримінальною відповідальністю, фото: UAPL.INFO
У випадку підозр щодо зловживання власником житла виплатами 40+ в Польщі, українські біженці після виселення можуть письмово повідомити про це органи місцевої влади.

В надісланому повідомленні слід зазначити:

  • адресу проживання біженця/біженців на території Польщі,
  • кількість осіб, за яких власник мав офіційно право на отримання виплат,
  • фактичну про дату припинення проживання у житловому приміщенні, на яке оформлялись виплати 40+.
Таке інформування є вкрай корисним для уникнення непорозумінь при поданні заяви на отримання виплат 40+ в Польщі за новим місцем проживання.

Йдеться про випадки, коли при поданні заяви на 40+ на біженця польські органи виявляють факт нарахування виплат на цього ж біженця власнику житла за попереднім місцем проживання на території Польщі.

Це важливо: Українцям пояснили як правильно користуватись банківськими картками за кордоном (ВІДЕО)

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *