Уряд Польщі припиняє виплати українцям

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

З 1 липня польський уряд більше не  буде надавати допомогу у розмірі 40 злотих/доба за розміщення українських  біженців.

 “Ми переконані, що багато людей у Польщі здатні стати незалежними та адаптуватися”, – наголосив заступник голови МВС  Павел Шефернакер, який водночас є відповідальний в уряді за питання біженців.

 Станом на середину травня у Польщі було подано понад 190 тисяч звернень за програмою “40 злотих” на суму понад 821,9 млн злотих.

Вже виплачено понад 87 мільйонів злотих – це фінансування 30 497 заяв на утримання 113 521 українського біженця.

Офіційно повідомлено, що починаючи з липня зазначена допомога виплачуватиметься лише у випадку, коли надано прихисток/забезпечено проживання :

  •  особи з інвалідністю
  •  неповносправної людини, яка потребує допомоги сторонньої особи
  •  вагітної жінки;
  •  багатодітної матері із дітьми.
ВАЖЛИВО! І навіть у такому випадку погоджує отримання цієї допомоги керівник воєводства

Нагадаємо, що 30 квітня у Польщі набрали чинності зміни до, так званого, “спецзакону” про допомогу українським біженцям.

Період, за який можна отримати відшкодування збільшено із 60 до 120 діб, але запроваджено вимогу наявності номера PESEL в особи, на яку надається допомога у розмірі 40 злотих на добу на проживання та харчування.  Детальніше читайте у матеріалі за посиланням – https://cutt.ly/0JxJz3p

 УВАГА! Українцям, які прибули до Польщі після 24 лютого, продовжать виплачувати фінансову підтримку за іншими соціальними програмами – “300 злотих”, “500 злотих” та інші.

 ЧОМУ ПРИПИНЯЮТЬСЯ ВИПЛАТИ 40 ЗЛОТИХ ?

Польський уряд прагне активізувати працевлаштування українських  біженців

У регіонах Польщі активно заохочують українських мігрантів до працевлаштування, а не покладатись виключно на фінансову підтримку.

Польські органи найближчим часом обіцяють впровадження спеціальних законодавчих ініціатив, які забезпечать навчання на курсах польської мови для українських біженців.

Нагадаємо, що на сьогодні у Польщі законодавчо скасовано потребу отримання дозволу на працевлаштування, для українців які легально прибули після 23 лютого 2022 року або легально проживають на території Польщі.

Про те, як легально знайти роботу і не потрапити у руки шахраїв читайте у матеріалі за посиланням – https://cutt.ly/aJxLiqS

Детальну інформацію про види, переваги та недоліки різних форм працевлаштування у Польщі: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło – можна отримати за посиланням – https://cutt.ly/UJxLxTP 

 

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *