З 1 липня польський уряд більше не буде надавати допомогу у розмірі 40 злотих/доба за розміщення українських біженців.
“Ми переконані, що багато людей у Польщі здатні стати незалежними та адаптуватися”, – наголосив заступник голови МВС Павел Шефернакер, який водночас є відповідальний в уряді за питання біженців.
Станом на середину травня у Польщі було подано понад 190 тисяч звернень за програмою “40 злотих” на суму понад 821,9 млн злотих.
Вже виплачено понад 87 мільйонів злотих – це фінансування 30 497 заяв на утримання 113 521 українського біженця.
Офіційно повідомлено, що починаючи з липня зазначена допомога виплачуватиметься лише у випадку, коли надано прихисток/забезпечено проживання :
- особи з інвалідністю
- неповносправної людини, яка потребує допомоги сторонньої особи
- вагітної жінки;
- багатодітної матері із дітьми.
ВАЖЛИВО! І навіть у такому випадку погоджує отримання цієї допомоги керівник воєводства
Нагадаємо, що 30 квітня у Польщі набрали чинності зміни до, так званого, “спецзакону” про допомогу українським біженцям.
Період, за який можна отримати відшкодування збільшено із 60 до 120 діб, але запроваджено вимогу наявності номера PESEL в особи, на яку надається допомога у розмірі 40 злотих на добу на проживання та харчування. Детальніше читайте у матеріалі за посиланням – https://cutt.ly/0JxJz3p
УВАГА! Українцям, які прибули до Польщі після 24 лютого, продовжать виплачувати фінансову підтримку за іншими соціальними програмами – “300 злотих”, “500 злотих” та інші.
ЧОМУ ПРИПИНЯЮТЬСЯ ВИПЛАТИ 40 ЗЛОТИХ ?
Польський уряд прагне активізувати працевлаштування українських біженців
У регіонах Польщі активно заохочують українських мігрантів до працевлаштування, а не покладатись виключно на фінансову підтримку.
Польські органи найближчим часом обіцяють впровадження спеціальних законодавчих ініціатив, які забезпечать навчання на курсах польської мови для українських біженців.
Нагадаємо, що на сьогодні у Польщі законодавчо скасовано потребу отримання дозволу на працевлаштування, для українців які легально прибули після 23 лютого 2022 року або легально проживають на території Польщі.
Про те, як легально знайти роботу і не потрапити у руки шахраїв читайте у матеріалі за посиланням – https://cutt.ly/aJxLiqS
Детальну інформацію про види, переваги та недоліки різних форм працевлаштування у Польщі: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło – можна отримати за посиланням – https://cutt.ly/UJxLxTP