Усі візові посередники нелегальні, польську візу доведеться оформляти повторно, – офіційне попередження МЗС

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Тисячі пропозицій від посередників, які обіцяють українцям у Польщі відкрити польську візу без виїзду до України, заполонили соцмережі та інші інформаційні канали. Довірливі українці, навіть після офіційного повідомлення польського уряду про неможливість віддаленого оформлення візи, і надалі переказують кошти невідомо кому.

Це важливо: Не рекомендуємо продовжувати закордонний паспорт та вносити у нього дані дітей, – у МЗС категорично змінили позицію

В українському Міністерстві закордонних справ офіційно застерігають українців у Польщі у тому, що “легкого шляху” дистанційного отримання польської візи вже не існує.

Отримати польську візу в Україні, перебуваючи в Польщі, неможливо: пояснення МЗС

Консульство України у Гданську офіційно попередило українських мігрантів: реальної можливості отримати національну візу в дипустановах Польщі на території України немає.

Адже під час подання документів до польської дипломатичної установи особа-отримувач візи має перебувати на території країни, в якій знаходиться консульство, до якого подається візова заява.

телеграм-канал UAPL.INFO

Відтак згідно з офіційними роз’ясненнями польського уряду українці, які:
  • мають намір отримати польську національну візу,
  • і звертаються по візу до польського консульства,
на момент подання документів не можуть перебувати на території Польщі.
Щобільше Уряд Польщі попереджає, що усі заяви подані на отримання візи поштою або за дорученням будуть залишені без розгляду. Якщо при перевірці буде встановлено, що заявник на момент подачі заяви перебуває на території іншої держави.

Детальніше: Польська віза тепер доступна не всім українцям: що змінилось та кого це стосується?

Які польські дипломатичні установи в Україні можуть видати польську візу у 2023 році

Станом на кінець літа 2023 року на території України де-факто подати документи на отримання польської візи українці можуть лише в одному консульстві.

Річ у тім, що наразі в Україні припинено роботу:

  • консульського відділу польського Посольства в Києві,
  • Генеральних консульств Польщі у Луцьку, Вінниці, Одесі та Харкові.
візу
Єдиною дипломатичною установою в Україні, що видає польські візи є Генеральне консульство Польщі у Львові, фото: Konsulat Generalny RP we Lwowie

До серпня 2023 року у Генконсульстві Польщі у Львові насправді можна було подати заяву на отримання національної візи поштою або за дорученням. Проте послуга “віза поштою або за дорученням” була тимчасовою та зумовлена епідемією COVID-19.

У зв’язку з епідемією коронавірусу в Польщі були внесені зміни у нормативні документи щодо діяльності дипустанов. Законодавчі винятки мали на меті мінімізувати негативний вплив COVID-19 на громадян, у тому числі й працівників консульств.

З 1 липня 2023 року усі “ковідні” обмеження у Польщі знято.

Відтак офіційної можливості подавати візові заяви та документи на візу через уповноважену особу (за дорученням) або поштою в Генконсульство у Львові вже немає.

Отримана через посередників польська віза не дозволяє легалізувати перебування у Польщі

Водночас в українському дипломатичному представництві у Польщі зазначають, що навіть якимось чином отримана дистанційно польська віза, створює більше проблем, аніж розв’язує.
Йдеться, зокрема, про те, що українці, в паспортних документах яких буде вклеєна польська віза без дата-штампів про перетин кордону в напрямку Польщі, після дати її отримання, не зможуть легалізувати власне перебування у сусідній країні.
Наявність польської візи у закордонному паспорті не дає права на тривале легальне перебування у Польщі.
візу
Також потрібне виконання й іншої вимоги: офіційне підтвердження легальності в’їзду особи у Польщі, фото strazgraniczna.pl
Відтак польська віза надає право українцям подавати документи на посвідку на проживання у Польщі лише при виконанні наступних умов:
  • польську візу вклеєно у паспортний документ зі штампом польського прикордонника про в’їзд до Польщі,
  • дата-штамп посадової особи Прикордонної служби Польщі проставлено на сторінці закордонного паспорта, на якій розміщено польську візу.
Саме тому, українці, які офіційно отримали польську візу в Генеральному консульстві Польщі у Львові повинні при перетині кордону на польській стороні:
  • не лише пред’явити польським прикордонникам паспорт та візу під час перевірки особи,
  • а й звернути увагу польських прикордонників на те, що цей перший в’їзд до Польщі на підставі “нової” візи,
  • простежити аби дата-штамп прикордонного контролю було проставлено саме на сторінці із візою.
Українці, які легально отримали польську візу, але не мають проставленого дата-штампу в закордонному паспорті про в’їзд до Польщі вимушені:
  • повторно виїхати на територію України,
  • ще раз повернутись в Польщі, при цьому нагадавши польським прикордонникам необхідність проставлення відповідного штампу про перетин кордону.

Усі “візові посередники” нелегальні, а польську візу доведеться оформляти ще раз, – Консульство України в Гданську

Представники українського дипломатичного корпусу висловлюють подив щодо дій окремих українців. А саме українських мігрантів у Польщі, які довірливо віддають кошти посередникам.

Невідомо кому кошти переказують за примарні обіцянки “легкого шляху” та нібито можливість отримати польську візу без виїзду в Україну.

Робота безлічі можливих, підкреслюємо – нелегальних – посередників побудована на тому, щоб умовити осіб, які перебувають в  Польщі, податися на візу до Польщі та обіцянках "звернути гори",зазначають представники українського МЗС.

При цьому дипломати наголошують, що в минулому певним “посередникам” деколи вдавалось переконати польських дипломатів на території України. Посередники використовували аргумент того, що заявник перебуває у небезпечних умовах і не має можливості особисто податися на візу.

Проте довірливі українці, які вирішили скористатись послугами “візових посередників”, перебуваючи в Польщі, не мають іншого вибору, аніж особисто розпочати процедуру оформлення польської візи заново.
візу
Єдиним способом бодай якось покарати “посередників” за втрачений час та гроші є подання заяви в польську поліцію за шахрайство, фото: Policja
У МЗС наголошують на тому, що віза отримана в Україні, під час перебування заявника в Польщі (або й в будь-якій іншій країні за межами України) не має "жодного зобов'язання для приймаючої сторони".
Саме тому така допомога “посередників при оформленні віз до Польщі” без виїзду до України є абсолютною безкорисною.

Адже отримати у Польщі по такій візі посвідку на проживання для українських громадян фактично неможливо.

Актуально: Українцям пояснили як правильно користуватись банківськими картками за кордоном (ВІДЕО)

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *