Як отримати польську візу поштою: покрокова інструкція від візового центру у Львові

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Для українських мігрантів у Польщі питання отримання польської національної візи без виїзду на територію України стає дедалі актуальнішим. У візовому центрі в місті Львів детально пояснили як правильно підготувати та подати документи для того аби отримати польську візу поштою.

До теми: Відтепер українці за кордом можуть через Дію відкрити рахунок в українському банку: деталі унікальної пропозиції

Хто із українських мігрантів у Польщі може отримати польську візу поштою

Станом на жовтень 2022 року право отримати польську візу поштою без виїзду в Україну надано кожному громадянину України, який:
 • має дійсне запрошення на роботу у Польщі,
 • має запрошення на навчання у польських навчальних закладах,
 • є власником фірми в Польщі,
 • планує подавати документи на національну візу як власник Карти Поляка.
Зверніть увагу, що послугою отримання польської візи поштою можуть скористатись тільки громадяни України, які бажають подати документи на національну польску візу.

Іноземці та особи, які бажають подавати документи на отримання Шенгенської візи або дозволу на місцевий прикордонний рух повинні подавати документи тільки в Генеральному консульстві Республіки Польща. Також у візовому центрі Польщі у Львові не приймаються заяви на Шенгенську візу та отримання дозволів на малий прикордонний рух.

Первинна реєстрація на подання документів на отримання польської візи поштою
Насамперед, перед тим як розпочати процес підготовки документів, потрібно заповнити форму та отримати кінцевий термін подання. Первинна реєстрація доступна за посиланням secure.e-konsulat.gov.pl

Підготовка повного комплекту документів на отримання польської візи поштою

У візовому центрі в місті Львів пояснили: для того аби отримати польську візу у поштовому форматі слід підготувати повний перелік необхідних документів.
Які документи потрібні для того, щоб отримати польську візу, перебуваючи на території Польщі:
 • заповнений через систему e-konsulat, роздрукований і підписаний бланк візової анкети;
  УВАГА! Візова анкета після призначення дати подачі має бути обов’язково роздрукована і підписана у двох полях для підпису на третій сторінці. Також має бути вказана актуальна дата і місце відправки. Якщо буде надіслана не підписана анкета, документи не можуть бути передані на обробку в польське консульство.
 • кольорова фотографія розміром 3,5 на 4,5 сантиметри;
 • закордонний паспорт (оригінал), виданий протягом останніх 10 років, дійсний щонайменше 3 місяці після дня запланованого повернення, із принаймні двома вільними сторінками призначеними для віз;
  Тобто, якщо ви оформлюєте візу на пів року від 1 вересня до 1 березня ваш закордонний паспорт має закінчуватись не раніше 1 червня.
 • ксерокопія першої сторінки закордонного паспорту з персональними даними і фотографією;
 • копії всіх сторінок внутрішнього паспорту із відмітками;
  УВАГА! Український паспорт, відправляти не потрібно: ні “книжечку”, ні
  ID-картку (ваш внутрішній паспорт) відправляти оригінали з пакетом документів не потрібно.
 • поліс медичного страхування дійсний на території Європейського союзу на суму не менше ніж 30 000 євро;
  УВАГА! З 24 жовтня 2022 року для подання візової анкети необхідно додати обов’язкове медичне страхування для виїзду за кордон зі страховою сумою не менше 30 000 євро, придбане лише через систему insurs.online. Це дає можливість представникам візового центру перевірити дійсність полісу під час подачі заявки на візу. Також придбати обов’язкове медичне страхування для виїзду за кордон можна безпосередньо у візовому центрі. Обов’язково зверніть увагу, що поліс має діяти, протягом усього запланованого строку перебування іноземця в Польщі. Страховий поліс надсилається тільки у вигляді копії або роздруківка полісу, якщо він в електронній версії. Чек про оплату страховки надсилати не потрібно

Отримати польську візу поштою

Страхування, придбане за межами візового центру або поза системою insurs.online, не буде дійсним для подання візової анкети, фото: vechirniy.kyiv.ua

 • документ що підтверджує місце проживання в Польщі, наприклад офіційне запрошення від роботодавця або запрошення на навчання;
 • документ, що підтверджує мету перебування в Польщі;
  Повний перелік документів, які підтверджують мету перебування на території Польщі доступний за цим посиланням. УВАГА! Запрошення має надсилатись в оригіналі, якщо на ньому є мокрі печатки, але якщо запрошення є лише в електронному вигляді – можна надсилати роздруківку.
 • роздруковану та заповнену згоду на обробку персональних даних;
  Зазначену згоду можна завантажити за цим посиланням, видрукувати, заповнити та підписати, й додати до пакету документів.
Якщо ви подаєтесь на студентську візу потрібно ще додати фінансове забезпечення на час навчання.

Зверніть увагу: українські мігранти у Польщі можуть безкоштовно переказати злоті рідним в Україну: детальна інструкція

Скільки коштує отримати польську візу поштою: сервісний збір та кур’єрські послуги

Сплата сервісного збору візового центру Польщі.
Після того як ви підготували пакет документів та отримали кінцеву дату подачі, необхідно сплатити збір за оформлення документів на візу до Польщі.

Ви можете оплати послугу за допомогою одного з наступних варіантів:

 1. скористатись послугами Кредобанку і сплатити збір у відділенні.
 2. онлайн оплата через сервіс EasyPay.
За інформацією візового центру у місті Львів, платежі здійснені в інших установах не враховуватимуться та не оброблятимуться при плануванні заяви. Тому приділіть цьому увагу і сплатіть одним із цих двох засобів
Сплата кур’єрських послуг з доставки документів на отримання польської візи
Перед відправленням документів кур’єром необхідно оплатити послугу двосторонньої кур’єрської доставки в розмірі 495 гривень. Це можна зробити через інтернет платформу EasyPay або через платіжний термінал EasyPay у зручному для вас місці.

Наголошуємо у вартість кур’єрської доставки 495 гривень входить як відправка візової анкети вами так і отримання паспорта із новою візою. Підтвердження оплати додається до повного пакету документів, про який було згадано вище.

ВІДПРАВКА ДОКУМЕНТІВ НА ОТРИМАННЯ ПОЛЬСЬКОЇ ВІЗИ ПОШТОЮ ЧЕРЕЗ MEEST EXPRESS.

Перед тим, як особисто відвідати пункт відправки документів Meest Express у Польщі зайдіть на їх сайт і зареєструйте  посилку.

Створення онлайн декларації
Для цього потрібно перейти на сторінку “Створити відправлення” і заповнити усі поля відповідно до інструкції, яка викладена на офіційному сайті Візового центру у Львові.
Ознайомитись або завантажити повну інструкцію щодо відправки документів на отримання польської візи поштою можна за цим посиланням.
 • У полі отримувач вказати наступні дані: TLScontact, вулиця Гетьмана Мазепи 1Б, поштовий код 79000 Львів.
 • А у полі відправника подати коректні установчі дані та діючий номер мобільного телефону. Також слід ввести зручну для вас адресу, на яку Візовий центр поверне паспорт із рішенням про розгляд візової анкети. Документи будуть доставлені кур’єром прямо до вашого місця знаходження, яке ви вкажете.
Отримати польську візу поштою
У Візовому центрі радять не звертати на орієнтовну суму доставки, яку буде показано із зірочкою.
Що робити у пункті відправки документів на отримання візи поштою
Після заповнення форми, у відділенні Міст Експрес необхідно буде оператору продиктувати той самий номер свого телефону, який було використано при створенні відправлення. На цей номер буде надіслано 4-значний код доставки, який треба буде підтвердити.

Після цього потрібно чітко дотримуватись наступної інструкції.

Покладіть усі документи разом з підтвердженням оплати візового збору та оплати кур’єрських послуг в конверт і запечатайте цей конверт належним чином.
Аби документи безпечно дісталися до візового центру, потрібно залишити достатньо місця в конверті (не впритик), адже це допоможе запобігти пошкодженню документів під час транспортування чи відкриттю пакунку.

Для цього варто обрати самостійно якісний конверт А4, пакет добре перемотати скотчем – адже це все ж таки ваші документи – подбайте про належну якість пакування.

УВАГА: лише повний пакет документів приймається для роботи у Візовому центрі

Зверніть увагу, ваша заявка на оформлення візи не буде підтверджена або оброблена візовим центром. Якщо:

 • ваш пакет документів не повний,
 • нема підписів,
 • немає підтверджень оплати.

Врахуйте, що платіж за кур’єрські послуги також не буде повернено, тому слід максимально ретельно перевірити наявність повного пакету документів.

Пересилка готівки категорично заборонена
До пакету документів, який надсилається до Візового центру у місті Львів слід додавати лише документи необхідні для оформлення візи.

Не потрібно вкладати щось додаткове до пакету документів, тим паче не слід пересилати готівку з документами – це категорично заборонено!

Якщо Візовий центр отримає пакет з документами, що містять гроші, документи будуть відхилені та повернені клієнту без обробки.

Терміни відправки документів на польську візу
Відправляти документи поштою можна у будь-який зручний час після отримання кінцевої дати подачі, але не пізніше дати, яку вам встановила система Візового центру.

Зверніть увагу, що надсилання заявки на отримання візи після кінцевого терміну подачі заявки не допускається. 

У Візовому центрі також просять на телефонувати до колл-центру компанії “Міст Експрес” з приводу відправленого пакету документів.

Документами займається виключно Візовий центр у місті Львів, тобто компанія TLScontact Україна. Компанія “Міст Експрес” займається виключно кур’єрською доставкою ваших документів, і працівник поштової компанії не повинні знати, які документи потрібні для відправки у Візовий центр, а які не потрібні

 

Опрацювання візової заяви у Візовому центрі в місті Львів

Після того, як комплект документів буде доставлено компанією “Міст експрес” до Візового центру в місті Львів – ви зможете перевірити статус вашої заявки за допомогою системи відслідковування.

Відстеження процесу оформлення польської візи поштою стане можливим якщо пакет документів повний і оформлений належним чином, тобто вашу візову анкету прийнято в роботу.

По завершенню обробку ваша візова анкета буде передана Візовим центром на розгляд до польського консульства. Надалі Генеральне консульство Польщі у місті Львів опрацьовує консульство опрацює вашу анкету на отримання візи.

Після оформлення візи у консульстві Візовий центр забере ваш паспорт та будь-які інші оригінали документів, наприклад оригінал робочого запрошення у консульстві. Надалі усі документи будуть вчергове оброблені у Візовому центрі для їх повернення клієнту.

Повернення відбувається також за допомогою сервісу “Міст експрес”, саме на адресу, яку ви попередньо підтвердили як адресу для отримання документів.

Жодної додаткової оплати за доставку вашого паспорта з вас вже не стягуватиметься, оскільки ви оплатили її попередньо. Тобто оплачені попередньо 495 гривень включають вартість доставки документів до Візового центру у місті Львів, так і вартість їх повернення клієнту.

Зверніть увагу: Black Friday 2022 у Польщі: як взнати чи знижки реальні та не купити зайвого на Сzarny Piątek

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

2 thoughts on “Як отримати польську візу поштою: покрокова інструкція від візового центру у Львові

 1. Скажіть будь ласка ,чекаю на візу вже 25 днів ,неможливо прослідкувати .Пише немає результатів .Що може бути не так .Подавала документи фірма за мене ,я нічого не підписувала і не оплачувала візовий збір ,вони все самі .Як можна прослідкувати ще документи ?

 2. Добрий день, скажіть скільки часу чекати на отримання візи? скільки в загальному займе часу від 1 дня відправки, обробка і день доставки отримувачу візи? дякую!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *