Не рекомендуємо продовжувати закордонний паспорт та вносити у нього дані дітей, – у МЗС категорично змінили позицію

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Влітку 2023 року значну кількість українських мігрантів із продовженими закордонними паспортами можуть очікувати проблеми із перетином кордонів. Українське консульство у Гданську роз’яснили причини, з яких вони відтепер не рекомендують продовжувати закордонний паспорт чи вносити у нього дані дітей.

До теми: Як, куди та на скільки українці можуть виїхати з Польщі, аби повернутись без проблем

Представники українського дипломатичного корпусу у Польщі наголошують на тому, що позиція українського МЗС у питанні продовження паспортних документів кардинально змінилась. Хоча ще навесні 2023 року дипустанови не були категоричними стосовно потреби оформлення нових паспортів.

Український закордонний паспорт: продовження строку дії – тимчасова міра

Насамперед українським мігрантам за кордоном слід врахувати, що процедура продовження строку дії закордонного паспорта є тимчасовою та вимушеною мірою.
Нагадаємо, що для громадян України можливість продовжити паспорт для виїзду за кордон передбачено лише на час дії воєнного стану плюс один рік з дня його припинення.
У МЗС наголошують, що процедура продовження строку дії закордонного паспорта орієнтована здебільшого на громадян, які:
  • вимушено залишили Україну у зв’язку із військовими діями,
  • та/або повертаються в Україну в терміновому порядку.

телеграм-канал UAPL.INFO

А надання можливості українцям продовжити строк дії закордонних паспортів чи вносити до них дані було швидким рішення Уряду. Саме в контексті вимушеної міграції мільйонів українців після початку повномасштабного вторгнення.

Відтак постійне використання при перетині кордонів іноземних держав продовжених паспортних документів не закладалось як базова ідея при ухваленні таких змін у законодавстві.

Коли продовжений закордонний паспорт стане проблемою на кордоні, а коли ні

Українські дипломати твердять, що використання продовжених паспортних документів та паспортів із внесеними даними дітей може створити відчутні проблеми для українців.
Нагадаємо, ще наприкінці березні Генконсульство України у Любліні застерігало українців, що перетин кордону із продовженим паспортом може бути ускладнено.
паспорт
У серпні 2023 в українському МЗС у питанні паспортних документів від застережень перейшли до прямих рекомендацій, фото: Чернівецька ОВА
Відтепер офіційно в українському дипкорпусі в Польщі однозначно не рекомендують:
  • продовжувати строк дії закордонних паспортів,
  • та/або вносити до закордонних паспортів дані своїх дітей з метою подальших спільних подорожей.
Представники Консульства України у Гданську при цьому наголошують на тому, що:
  • до України з Польщі все ще можна без проблем повернутися по продовженому паспорту чи із закордонним паспортом, до якого внесені дані дитини,
  • проте здійснювати регулярні поїздки через кордон за такими паспортними документами вже не можливо.

Чому по продовженому паспорту чи з внесеними даними дітей можуть не пропустити на кордоні

Однієї із причиною, яка змусила МЗС від застережень перейти до прямих рекомендацій, вказується позиція Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО). А саме її вимоги щодо безпеки паспортних документів.

Влітку 2023 року чимало українських мігрантів у Польщі планують відпочинок за її межами та ще й з авіаційними перельотами. У тому числі із продовженими документами та із внесеними у закордонні паспорти дітьми.

У МЗС України наголошують на тому, що міжнародні перевізники (а також багато інших установ та інституцій) застосовують вимоги ІКАО щодо використання продовжених паспортних документів. Офіційно позиція Міжнародної організації цивільної авіації однозначна: продовжені паспорти менш безпечні, а їх використання не рекомендується.
Відтак продовжені паспортні документи, можуть значно ускладнити життя українцям за кордоном, особливо тим, які подорожують літаками.
паспорт
Щобільше українці станом на серпень 2023 року можуть безперешкодно оформити новий паспорт для себе навіть перебуваючи за кордоном, колаж: UAPL.INFO 

Нові паспортні документи українські мігранти можуть оформити не лише в дипломатичних установах України, а й в закордонних підрозділах ДП “Документ”.

В українському МЗС рекомендують українцям, які планують регулярні перетини кордону, за найпершої можливості оформити новий закордонний паспорт собі та кожній своїй дитині.
Українські дипломати у Польщі застерігають українських мігрантів, що
  • будь-яка поїздка через кордон по продовженому закордонному паспорту чи з дитиною, дані про яку внесені до паспортного документи, може “закінчитися непередбачувано і раніше запланованого терміну”,
  • а кошти витрачені на путівку чи іншу оплату відпочинку за кордоном повернути не вдасться.

Саме тому, плануючи придбання авіаквитка або подачу документів до іноземної консульської установи на отримання візи, українцям слід обов’язково уточнити можливість використання під час перетину кордону:

  • закордонного паспорта із продовженим строком: для власного виїзду,
  • паспортного документа, із внесеними даними дитини: для спільного виїзду з дитиною.

Актуальна тема: Як гривні у Польщі з української картки зняти без комісії чи з мінімальним відсотком: відео

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *