Нові правила перетину кордону дітьми: у Держприкордонслужбі офіційно пояснили нововведення

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У червні Кабінетом Міністрів України було законодавчо оформлено нові правила перетину кордону дітьми. Що змінилось для українців пояснили у Державній прикордонній службі України.

Читайте також, Нотаріус не потрібен: українці зможуть оформити дозвіл на виїзд дітей за кордон в “Дії”

Які законодавчі акти змінили

Йдеться про внесення змін до:

  • постанови Кабміну від 27 січня 1995 р. № 57 “Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України”;
  • постанови Кабміну від 10 листопада 2021 р. № 1167 “Про затвердження Порядку організації виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок”.

Зміни у зазначені правові документи, які регулюють перетинання державного кордону України були внесені новою постановою КМУ №661 від 10 червня 2022 року.

Нові правила перетину кордону із дітьми: що змінилось

Оновлення правил передбачає, що під час воєнного стану групи дітей зможуть виїжджати за кордон на оздоровлення та відпочинок виключно за наявності згоди Національної соціальної сервісної служби України.

Також на Нацсоцслужбу поклали обов’язок проводити перевірку організацій, що висловили готовність прийняти дітей на відпочинок, перевіряти умови їх відпочинку та оздоровлення.

Такі перевірки Нацсоцлужба має здійснювати зокрема, через обласні військові адміністрації, консульські та дипломатичні установи України в іноземних країнах.

Офіційні роз’яснення Державної прикордонної служби України

У Держприкордонслужбі підтвердили зміну вимог щодо перетинання кордону організованими групами дітей.

А також наголосили на тому, що у таких випадках важлива роль з підготовки документів відтепер покладається на Нацсоцслужбу.

Водночас при подачі пакета документів до уповноваженого органу більше не потрібно здійснювати їх нотаріальне засвідчення.

Урядовці запевняють, що нововведення спрямовані на зменшення термінів оформлення організованого виїзду дітей на відпочинок за кордон. Також переконують, що нові правила мають зробити процес виїзду груп дітей за кордон контрольованим та безпечним і посилити гарантії повернення українських дітей в Україну.

 Які документи потрібні дітям на кордоні

Згідно з нововведеннями, як роз’яснили у прикордонному відомстві, на період введення на території України надзвичайного або воєнного стану, під час виїзду з України групи дітей, прикордонний контроль тепер здійснюється за пред’явленням таких документів:

  • згоди Нацсоцслужби на виїзд групи дітей;
  • списків групи дітей, які виїжджають за кордон на оздоровлення та відпочинок, та осіб, які супроводжують групу дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок, за відповідною формою;
  • паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини;
  • погодження службою у справах дітей згоди законних представників кожної дитини на її виїзд за кордон на оздоровлення та відпочинок відповідно до переліку категорій дітей, визначених Правилами перетинання державного кордону громадянами України;
  • заяви батьків на виїзд дитини за кордон, завіреної службою у справах дітей (може здійснюватися без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини).
 Як проводитиметься перевірка перетину кордону групами дітей

Українські прикордонники пояснили, що представник Держприкордонслужби після закінчення перевірки у групи дітей та осіб, які супроводжують групу дітей, документів на право в’їзду в Україну або виїзду з України

  • проставляє на списку штампи з відмітками “Виїзд” або “В’їзд”, а також “Державний кордон перетнули”;
  • зазначає загальну чисельність осіб, які виїхали та повернулися, зокрема осіб, які супроводжують групу дітей.

Як виїхати за кордон із дитиною у приватному порядку

У Державній прикордонній службі України також озвучили умови виїзду дітей у приватному порядку.

На період дії правового режиму воєнного стану дитина до 16 років може перетинати кордон у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима.

Також супроводжувати дитину до 16 років можуть й інші особи, які отримали відповідні повноваження від батьків дитини. Проте у цьому випадку вимагається

  • або завірена органом опіки та піклування заява одного з батьків,
  • або нотаріально завірена згода обидвох батьків дитини.

До речі, українці у Польщі можуть навіть безкоштовно переказати кошти рідним в Україну

фото: dpsu.gov.ua

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *