Дія пл (Diia.pl) для українських біженців: усі підводні камені та відеоінструкції з активації

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Українські вимушені мігранти у Польщі наперебій обговорюють спрощення у перетині кордонів за допомогою додатку Дія пл (Diia.pl). Проте чи дійсно так просто усім українським біженцям вдасться скористатись Дія пл (Diia.pl) для подорожей в Україну та країни ЄС.

Зверніть увагу: Завдяки сервісу Дія українці тепер можуть відкрити рахунок в українському банку, перебуваючи за кордоном: усі деталі унікальної послуги

Безперечно тепер подорожувати Європою для частини українських біженців стане легше та зручніше, адже Польща стала першою з країн Європи котра запровадила для українців фактично електронну посвідку на проживання.

Українці вже добре знають, що мати важливі документи у своєму смартфоні – у сучасному цифровому світі це не тільки зручно, а й деколи життєво важливо. Особливо ті, хто мав досвід використання українського додатка “Дія”.

Польські прикордонники підтвердили визнання у ЄС електронного документа Дія пл (Diia.pl)

На офіційній сторінці Прикордонної охорони Республіка Польща (Straż Graniczna) опубліковано підтвердження,  що Польщею було надано Європейській комісії інформацію про нові документи, які видаються польськими органами влади українським біженцям на підставі “спецустави”.

В результаті чого до Кодексу ЄС щодо правил, які регулюють рух осіб через кордони (Шенгенський кодекс про кордони) додано, зокрема, електронний документ у мобільному додатку Дія пл (Diia.pl), який підтверджує, статус українського біженця, що отримав тимчасовий захист та PESEL із позначкою UKR у Польщі.

Тобто електронний документ Дія пл (Diia.pl) відтепер фактично не лише дозвіл на проживання, а разом із дійсним проїзним документом використовується для перетину зовнішнього кордону ЄС.

Чи дійсно Дія пл (Diia.pl) це “панацея” для українських біженців у Польщі

Проте для того аби почати використовувати можливості електронного документа Diia.pl, українським біженцям потрібно не просто встановити мобільний додаток, а насамперед:
  • погодитись на внесення особистих даних у Rejestr Danych Kontaktowych під час оформлення PESEL
  • активувати або створити Довірений профіль (profil zaufany)
  • володіти смартфоном, який відповідає технічним вимогам для встановлення додатка mObywatel, у якому власне й відбудеться генерування електронного документа Дія пл (Diia.pl)
Внесення даних у Rejestr Danych Kontaktowych та створення Довіреного профілю (profil zaufany)

У тому ж офісі, де вам видали номер PESEL, під час заповнення анкети у формі, яку надасть вам працівниця офісу, виберіть згоду на передачу даних до Реєстру контактних даних (Rejestr Danych Kontaktowych) і підтвердження Довіреного профілю (profil zaufany).

  1. На тому ж бланку треба буде ввести свою адресу електронної пошти та номер телефону (обов’язково польського оператора).
  2. На адресу електронної пошти прийде логін, а на номер мобільного телефону вам надішлють одноразовий пароль.
  3. Коли ви увійдете в систему за цим посиланням gov.pl із наданими вам логіном та паролем, ви відразу ж активуєте свій довірений профіль.
Важливо: після першого входу вам потрібно буде змінити тимчасовий пароль, вигадавши власний.
Якщо ви під час оформлення PESEL не надали згоду на передачу ваших даних до Реєстру контактних даних (Rejestr Danych Kontaktowych), то вам доведеться самостійно оформити Довірений профіль (profil zaufany).

Як створити Довірений профіль (profil zaufany) у Польщі, відео: Fundacja Współpracy Polsko – Ukraińskiej “U-WORK”

 Завантаження та активація додатка mObywatel

Надалі вам слід на власний смартфон завантажити мобільний додаток mObywatel, у який в подальшому й буде додано сгенерований електронний документ Дія пл (Diia.pl):

  • Для смартфонів на базі системи на Android із Google Play
  • Для смартфоніі на iOS (виробництва Apple) із App Store.

Після того, як додаток буде завантажено та встановлено, ви повинні ознайомитись із правилами та політикою конфіденційності, й активувати додаток mObywatel.

Активація додатка mObywatel відбувається виключно за допомогою логіну та паролю, які були видані вам при оформленні та створенні Довіреного профілю (profil zaufany)

Покрокова відеоінструкція з активації додатка mObywatel, відео: Centralny Ośrodek Informatyki

Обмеження використання Дія пл (Diia.pl) українцями у Польщі
Проте скористатись перевагами Дія пл (Diia.pl) зможуть далеко не всі українські мігранти у Польщі, адже:
  • mДокумент Дія пл (Diia.pl) доступний лише для громадян України, які перетнули польсько-український кордон після 24 лютого 2022 року;
  • в українського мігранта у Польщі має бути номер PESEL (з печаткою “Osoba o statusie UKR”).

Також mДокумент Дія пл (Diia.pl) недоступний для осіб у Польщі, які мають посвідку на проживання у Польщі та/або карту поляка.

Щобільше, без створеного та активованого Довіреного профілю (profil zaufany) скористатись перевагами Дія пл (Diia.pl) українським біженцям також не вдасться. Адже саме логін та пароль від Довіреного профілю використовується для активації додатка mObywatel.

 Технічні вимоги до смартфонів, щоб скористатись Дія пл (Diia.pl) досяжні не для всіх

mObywatel

Також ейфорію українських біженців у Польщі значно приглушили й технічні вимоги до гаджетів, на які українці в Польщі зможуть встановити додаток mObywatel.

Йдеться про те, що додаток mObywatel встановиться лише на телефон з Android (6.0 і вище) або iOS (13.0 і вище).

Таким чином не лише власники кнопкових телефонів, а й ті у кого не зовсім новий смартфон на Android, та й навіть власники iPhone5 чи iPhone6 не зможуть встановити додаток mObywatel через зазначені технічні вимоги

Де ще знадобиться українцям у Польщі додаток mObywatel 

Крім посвідки на проживання та паспорта додаток mObywatel  дає можливість користуватись такими функціями:

  • eRecepta (рецепт) – виписаний лікарем рецепт на ліки, які можна буде придбати в аптеці, зісканувавши відповідний QR-код;
  • COVID-сертифікaт – проте, щоб отримати сертифікат європейського зразка вам слід щепитись від COVID-19 у Польщі.

До речі, українцям у ЄС стали доступними швидкі перекази у євровалюті в Україну

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

12 thoughts on “Дія пл (Diia.pl) для українських біженців: усі підводні камені та відеоінструкції з активації

  1. Доброго вечора)в мене є статус укр,я зараз на Украііні як два місяці,хочу поїхати до Польщі на тиждень,мене пропустять без додатку дія(не можу зареєструватись)к

  2. Почему нет возможности восстановить дию пл.если забыл человек пароль???Меня из-за этого не пустили в Польшу!Хотя в Польше находились мой ребёнок и отец.

  3. Доброго вечора!Скажіть будь ласка чи пропустять мене в Польщу по дії пл якщо я перебуваю на Україні більше 60 днів?

    1. Добрий день! Проживаю в Польщі маю тимчасовий захист. Хочемо з дочкою поїхати в Туреччину на відпочинок на тиждень. Але нам сказали що дія пл. там не працює і нас назад не впустять. Дайте будь ласка відповідь на це питання

    2. Доброго ранку. В квітні моя донька приїзджала в Україну з Польщі по дії пл на 10 днів. Вона не знала, що требо було вказати на кордоні що повернеться назад. Їй поставили штамп. Тепер її лишили статусу укр і звичайно виплат. Вона навчається, їй 17 років. Підкажіть, будь ласка, як можно поновити, і чи взагалі можно? І чи може вона приїхати в Україну на канікули? Дякую.

  4. Маю дію пл. Потрібно поїхати в Україну на кілька днів.В Польщі залишаються 4 діток. Маю роботу по умові праці. На період поїздки в Україну, використовуюю урлопи. Є вирогідність того що виникнуть проблеми при повернені до Польщі? Пропу стять ?

  5. Вітаю, чи пропустять мене у Польшу без дії пл (термін скінчився, бо була в Україні приблизно днів 70)? На два тижні в гості чи пропустять?

  6. Доброго дня!
    Виникла проблемо при реєстрації ( Після того як потрібно вводити код , що прийшов по номеру телефону не підтягує фото і т.д. Якщо користуватися інструкцією по пунктах то 11 пункту немає(

  7. Доброго вечора
    Перебуваю за кордоном 2 місяця , чи зможу я зробити укр песеля (зареєструвалася на 6 травня) а 11 травня я маю повертатися в Україну по біометрії??

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *