Мігранти з України можуть оформити візу в Польщі: термін подання заявок продовжено до 31 березня

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

МЗС Польщі підтвердило, що термін подання українцями у Польщі заявок на отримання національної візи продовжено до 31 березня 2023 року. Хто з українських мігрантів може оформити візу в Польщі в одному із трьох пунктів подання візових анкет?

До теми: Відкрити банківський рахунок в українському банку відтепер можна і на території Польщі

На офіційному порталі уряду Польщі зазначається, що у 2023 році отримати візу безпосередньо на території сусідньої країни можуть щонайменше три категорії українських мігрантів.

Де українці можуть подати візову анкету та отримати візу в Польщі у 2023 році

Станом на початок 2023 року офіційно на території Польщі українці можуть подати візову анкету на отримання національної візи у трьох польських містах.
У Варшаві пункт прийому візових анкет розташовано на вулиці Al. Jerozolimskie 181B (на першому поверсі, вхід B-1).

 

У Познані візові анкети українці можуть подати на вулиці Franciszka Ratajczaka 19 (перший поверх).

У Любліні прийом візових анкет від українських мігрантів проводиться на четвертому поверсі приміщення розташованого на вулиці Tomasza Zana 39A

Усі зазначені вище пункти прийому візових анкет від іноземних громадян у Польщі працюють з 8.30 до 16.30.

Для того аби подати заяву на отримання візи у Польщі потрібно попередньо зареєструвати час подання анкети. Отримати дату та години в обраному пункті подання візової анкети можна за цим посиланням.

Хто з українців може отримати візу в Польщі

Міністром закордонних справ Польщі 27 грудня 2022 були внесені зміни до Розпорядження про видачу національних віз іноземцям, які проживають на території Республіки Польща.
Відтак у 2023 році, українськими мігрантами, які мають право подавати заяви на отримання польських національних робочих віз на території Польщі визначено:
 • осіб, які подають заяви на отримання віз для праці водіями міжнародних автомобільних перевезень або некомерційних міжнародних автомобільних перевезень,
 • українських громадян, які клопочуть про отримання візи для працевлаштування пілотами або іншими членами екіпажу цивільних повітряних суден,
 • громадяни України, які подають заяву на отримання гуманітарної візи з відміткою “Польща. Бізнес Гавань” (“Poland. Business Harbour”) та вже мали візу з такою відміткою.

Слід врахувати, що всі візи, видані в Польщі, є національними польськими візами. Відтак подати заяву на отримання Шенгенської візи в Польщі неможливо.

Термін дії польських візових документів виданих на території Польщі не перевищує 1 року.

Детальна інформація про подання візових анкет громадянами України у Польщі доступна за посиланням visa.vfsglobal.com.

Якщо громадяни України, які перебувають у Польщі, мають намір подати заяву на отримання іншої категорії польської візи, їм доведеться звернутися у відповідне Консульство Республіки Польща на території України

Що таке Poland. Business Harbour: як українські ІТ-фахівці можуть отримати польську візу перебуваючи у Польщі

Також у польському МЗС пояснили, що отримати нову національну візу на території Польщі можуть лише ті українські IT-спеціалісти, які в минулому вже отримували такий візовий документ.
Тобто при поданні візової анкети українським комп’ютерним спеціалістам, які працюють на території Польщі, потрібно представити у візові центри у Варшаві, Любліні чи Познані:
 • документ (оригінал і копія), що підтверджує законне перебування на території Республіки Польща (заявник зобов’язаний підтвердити законне проживання);
 • вклеєну в паспорті попередню візу з позначкою “Poland. Business Harbour”.

Відсутність будь-якого із зазначених вище документів, унеможливлює прийом візової заяви. У права оскарження факту неприйняття візової заяви в українських мігрантів у Польщі немає.

Також додатково для отримання візи на території Польщі українські ІТ-спеціалісти або члени їх сімей повинні представити разом із візовою анкетою:
 • поліс медичного страхування (оригінал та копія) на період терміну дії візи зі страховою сумою не менше 30 000 євро, що покриває всі медичні витрати на території Республіки Польща.
  У випадку його відсутності – страховий поліс можна придбати безпосередньо у пункті прийому візових анкет при подачі документів або в інший день.
 • Документ (оригінал та його копія), що підтверджує працевлаштування офіційне працевлаштування заявника в ІТ-галузі Польщі. Визнаються дійсними документи видані однією з компаній з офіційно затвердженого переліку, який доступний за цим посиланням.
візу в Польщі
Нагадаємо, що гуманітарна віза Poland. Business Harbour (Польща. Бізнес-гавань) видається як ІТ-спеціалістам, так і членам їх сімей (подружжю та неповнолітнім дітям), фото: pexels.com
Тому візову заявку на отримання візи типу Poland. Business Harbour у Польщі може подати також чоловік/дружина та/або неповнолітні діти працівника ІТ фірми при умові, що вони (чоловік/дружина та/або неповнолітні діти):
 • мають в паспорті попередню польську візу з відміткою Poland. Business Harbour,
 • представлять документ, що підтверджує спорідненість з особою, яка працює в Польщі в ІТ-галузі:
    1. оригінал та копію свідоцтва про шлюб;
    2. свідоцтва про народження дитини;
 • можуть представити документ, яким підтверджується офіційне працевлаштування одного з батьків або чоловіка/дружини як ІТ-фахівця у Польщі,
 • представлять копію дійсної польської візи з відміткою Poland. Business Harbour одного з батьків або чоловіка/дружини (ІТ-фахівця, що працює у Польщі).
Водночас на урядовому порталі Польщі застерігають українців, яким шахраї пропонують за певну суму грошей отримати візу Poland. Business Harbour (Польща. Бізнес-гавань), навіть при відсутності ІТ-навичок.
Польські посадовці наголошують на тому, що одним з елементів відбору спеціалістів на отримання такого типу візи є співбесіда, під час якої польське консульство перевіряє ІТ-компетенції.

Зверніть увагу: Як подати документи на отримання польської візи поштою з Польщі у візовий центр в Україні

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *