Інтеграція українських біженців у польський ринок праці стає все більш актуальним питанням як для польських органів та й самих вимушених мігрантів. У Польщі запущена чергова безплатна програма підтримки українських біженців із розвитку IT-навичок.
До теми: Українці за кордоном відтепер можуть отримати унікальні послуги завдяки сервісу ДІЯ
Фонд Digital University повідомив про початок набору заявок на участь у програмі Work in Tech Ukraine. За інформацією організаторів, зазначена програма безкоштовної підготовки українських біженців у Польщі має на меті забезпечити вимушених мігрантів з України ключовими ІТ-навичками та знаннями.
Не менше 300 тисяч біженців планують залишитись у Польщі на постійне проживання
Наприкінці літа 2022 року Міністерство сім’ї та соціального захисту Польщі озвучили дані щодо працевлаштування українських біженців, які прибули у сусідню країну після 24 лютого.
Тоді було вперше оголошено цифру у понад 300 тисяч громадян України, які після переїзду до Польщі вже офіційно працевлаштувались. Також було озвучено дані про українських мігрантів, які були зареєстровані в центрах зайнятості Польщі як безробітні: близько 17 тисяч осіб.
В очікуванні нових хвиль міграції з України та для адаптації тих 200-300 тисяч біженців, які за оцінками експертів планують залишитись у Польщі на постійне проживання, запроваджуються численні освітні та адаптаційні програми.
Самі такі програми повинні сприяти швидкій інтеграції українських втікачів від війни на польському ринку праці. Однією із таких програми самі і є ініціатива Work in Tech Ukraine, яку було нещодавно запущено Фондом Digital University.
Ринок IT у Польщі: чому програма підтримки українських біженців Work in Tech Ukraine є актуальною саме зараз
Наразі значна кількість українських біженців у Польщі працевлаштовані у сферах продажу, обслуговування, ремонту чи сільського господарства.
Натомість у Фонді Digital University наголошують на тому, що однією із перспективних ніш для українських вимушених мігрантів є сфера комп’ютерних технологій. Адже саме у сфері IT кадровий голод у Польщі щороку лише збільшується.
- Протягом останнього десятиліття попит на ІТ-спеціалістів постійно зростає і на сьогодні лише на польському ринку не вистачає близько 50 000 працівників у цій сфері. У нашому фонді вже 4 роки діє програма, в рамках якої ми навчаємо програмування та цифровому маркетингу молодих жінок, які перебувають у скрутному матеріальному становищі, адже ці навички гарантують їм хорошу зарплату, а отже, і забезпечене майбутнє. Ми раді, що завдяки INCO тепер зможемо поширити цю освіту на таку ж потребуючу групу, як біженці з України. Ми сподіваємося, що Work in Tech Ukraine стане для них квитком у світ ІТ та початком нової та цікавої кар'єри", - зазначила Ела Войцеховська, голова Фонду Digital University.
Програма підтримки українських біженців Work in Tech Ukraine: які вміння безкоштовно отримають українці
Наразі оголошено перший набір на безкоштовне навчання для 350 українців у Польщі. В цілому програма, яку реалізує Фонд Digital University спільно з INCO Academy, передбачає участь 1500 українців, що вимушено мігрували до Польщі з України.
Українці, які пройдуть відбір на навчання за програмою Work in Tech Ukraine, отримають безкоштовний доступ до одного з двох курсів Google Professional Certificates на Coursera: “Цифровий маркетинг та електронна комерція” або “ІТ-підтримка”.
Курси Google Digital Marketing & E-commerce
- Основи цифрового маркетингу та електронної комерції
- Притягайте увагу та здобувайте клієнтів за допомогою цифрового маркетингу
- Від лайків до потенційних клієнтів: взаємодія з клієнтами онлайн
- Мисліть нешаблонно: маркетинг за допомогою електронної пошти
- Доступ до успіху: маркетингова аналітика і показники
- Продавайте: створюйте, запускайте та керуйте магазинами електронної комерції
- Гарантія задоволення: розвивайте лояльність клієнтів онлайн
Курси підтримки у сфері IT
- Основи технічної підтримки
- Біти та байти комп’ютерних мереж
- Операційні системи та Ви: як стати досвідченим користувачем
- Системне адміністрування та послуги ІТ-інфраструктури
- ІТ-безпека: захист від незаконних цифрових діянь
Водночас навчання не лише обмежиться спеціалізованими комп’ютерними курсами. Також відібрані учасники програми також візьмуть участь:
- у заняттях Lumina Spark, які допоможуть їм більше дізнатися про свій потенціал та можливості розвитку,
- у майстер-класах з HR-консультантами, де вони дізнаються, на що звертати увагу в резюме та як підготуватися до співбесіди з роботодавцем.
Хто з українських біженців у Польщі і як може отримати безкоштовну IT-освіту
За інформацією організаторів програми Work in Tech Ukraine безкоштовну освіту у Польщі можуть отримати певні категорії українських мігрантів. Заявки на участь у програмі можуть подати:
- повнолітні громадяни України, які проживають у Польщі та є безробітними;
- особи, які можуть втратити роботу через війну.
У Фонді Digital University наголосили, що пріоритет при відборі надається допомозі жінкам. Проте участь у програмі українських біженців-чоловіків також не виключають.
У випадку зацікавленості в отриманні безкоштовної освіти у сфері IT українські біженці у Польщі можуть подати заявки, заповнивши анкету Фонду Digital University за посиланням: https://fundacja.digitaluniversity.pl/work-in-tech-ukraine-ua/
До теми: Карта побиту у Польщі стане недоступною для біженців з України у спрощеному порядку
фото: pexels.com