Біженці з України у Польщі: видатки обмежать, нова хвиля міграції сягне 800 тисяч осіб

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Руйнування української енергетичної інфраструктури та наближення холодів спровокує нову хвилю вимушеної міграції з України, насамперед до сусідньої Польщі. Водночас із 1 січня 2023 року часу деякі біженці з України у Польщі будуть обмежені у соціальній підтримці.

Зверніть увагу: Як українцям дистанційно оформити інвалідність за кордоном: пояснення МОЗ

До 800 тисяч нових біженців з України в Польщу

Ризики та наслідки нової хвилі українських біженців, які можуть прибути до Польщі найближчим часом, аналізують на усіх щаблях польської влади. Умисне знищення російськими окупантами української енергетичної та критичної інфраструктури викликає обґрунтовані припущення щодо значних обсягів нової хвилі міграції.

Йдеться зокрема, про тих втікачів від війни зі східних та південних регіонів України, які наразі тимчасово перебувають у західних українських регіонах.

Знеструмлення та відсутність тепла навіть у віддалених від лінії бойових дій регіонах України, може спровокувати нову хвилю мігрантів з України у Польщі.

У Польщі припускають, що через ракетний терор та руйнування української критичної структури,  до 800 тисяч осіб можуть мігрувати до Польщі вже цієї зими.  

біженці з України у Польщі
Руйнування української енергосистеми російськими військами триває по всій території України, фото: Начальник Рівненьскої ОВА

Біженці з України у Польщі не повинні зловживати соцзахистом та виплатами

Віцеміністр Міністерства внутрішніх справ і адміністрації (МВСіА) Польщі Павел Шефернакер зазначив, що утримання українських біженців у Польщі стає все більш фінансово витратним, у тому числі й через економічну кризу.

В очікуванні нової міграційної хвилі з України у Польщі уже розпочали аудит існуючої системи соціальної підтримки та фінансового забезпечення присутніх у сусідній країні українських біженців.

Водночас польський урядовець звертає увагу на те, що українські мігранти у Польщі не повинні зловживати підтримкою польської влади.

Ми не можемо нескінченно фінансувати перебування біженців,
– зазначив Павел Шефернакер в онлайн-ефірі RMF FM.

Видатки обмежать: українські біженці будуть платити за себе

Обмеження видатків польської сторони на утримання українських втікачів від війни може стати реальністю вже у найближчому майбутньому.
Одразу слід зауважити, що не йдеться про соціальні чи сімейні виплати, які отримують українські мігранти у Польщі.

Перегляд видатків буде стосуватись, лише певної частини із понад мільйона українських біженців У Польщі. Зокрема, польський уряд хоче вдосконалити систему підтримку біженців аби уникнути патологій, пов’язаних з виплатою коштів.

Ми маємо на сьогодні близько 80 тисяч людей, які досі перебувають у місцях колективного розміщення – це ринкові павільйони, пожежні частини, гостьові будинки. Ми хочемо, щоб люди, які перебувають у цих місцях понад 120 днів, брали участь у 50 відсотках витрат протягом наступних кількох місяців, а в кінцевому підсумку повністю несли витрати на своє перебування в Польщі,
– такі плани польського уряду озвучив Павел Шефернакер, який водночас обіймає посаду уповноваженого уряду з питань військових біженців з України.
біженці з України у Польщі
Частина українських біженців й надалі проживає в осередках колективного розміщення у Польщі, фото: Anna Kaczmarz / Polska Press
Водночас польський урядовець наголосив, що переважна більшість українських мігрантів у Польщі вже легально працевлаштовані.
Підписуйтесь на канал UAPL.INFO у Google News аби не пропустити актуальні новини для українців у Польщі: пошук роботи, оренда житла, освіта, фінансові поради та відпочинок у Польщі.

Коли та скільки платитимуть за розміщення біженці з України у Польщі 

Також віцеміністр МВСіА повідомив, що наразі експертами з питань біженців запропоновано польському уряду узалежнити видатки від терміну перебування біженців у Польщі. Тобто, чим довше українські біженці перебувають у Польщі, тим більше вони повинні нести витрат на проживання.
  • З 1 січня 2023 року українські біженці, які перебувають у колективному житлі понад 120 днів, повинні будуть сплачувати 50 відсотків від вартості проживання. Новим біженцям з України буде надаватись 120 днів безкоштовної підтримки та проживання в центрах колективного розміщення, проте, після цього часу вони повинні будуть сплачувати частину витрат на їх утримання.
  • Щобільше у першій половині наступного року уряд Польщі планує за тривале проживання у центрах колективного розміщення ввести 100-вісоткову оплату вартості послуг.

За інформацією віцеміністра МВСіА Польщі зміни у законодавство, якими буде запроваджено, зокрема фінансову участь біженців у видатках на їх утримання, впродовж найближчих тижнів будуть направлені у Сейм Польщі.

До теми: Субсидії у Польщі: Dodatek Osłonowy – скільки платять і як його оформити українським мігрантам

фото: PAP/Rafał Guz

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *