Żłobkowe / Жлобкове у Польщі: як українцям отримати 400 злотих на перебування дітей в яслах

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Українські мігранти у Польщі можуть отримати допомогу в розмірі 400 злотих на зниження вартості перебування дитини в яслах, дитячому клубі чи під денним наглядом няні, більш відому як Żłobkowe / Жлобкове. Як правильно подати заявку на отримання цих виплат в Управління соціального страхування (ZUS) Польщі. 

Дізнайтеся також: Як з допомогою сервісу “Дія” віддалено відкрити рахунок в українському банку 

Офіційна мета програми Żłobkowe / Жлобкове: зменшення фінансового навантаження на сімейний бюджет польської родини. Програма допомоги передбачає співфінансування вартості перебування дитини у дитячому закладі, в розмірі до 400 злотих.

Проте сума виплат не може бути більше суми, яка фактично сплачується батьками за місяць  перебування в яслах, дитячому клубі чи під наглядом няні.

Програма 400+ або Żłobkowe / Жлобкове: що варто знати українським мігрантам в Польщі

Заяву на отримання виплат за програмою Żłobkowe / Жлобкове слід подати у перші два місяці з початку відвідування дитиною ясел, проте це не є обов’язковою вимогою.

Подання заявки у цей термін допоможе отримати співфінансування за два попередні місяці. Якщо подати пізніше, то виплати будуть доступні лише з моменту подання заяви. 

Слід пам’ятати, що допомога 400+ за перебування дитини в яслах, дитячому клубі чи з нянею не охоплює плату за харчування. 

Хто має право на отримання допомоги Żłobkowe / Жлобкове у Польщі

Виплати за програмою Żłobkowe / Жлобкове можуть отримати українські мігранти у Польщі, що виховують дитину до 3-х років, яка відвідує дошкільний заклад. Слід зазначити, що виплати Żłobkowe / Жлобкове не залежать від розміру доходів сім’ї, яка клопоче про їх отримання. 

Виплати 400+ може отримувати як один з батьків, так і тимчасовий опікун або особа, яка тимчасово доглядає за дитиною.

Важливою умовою для отримання допомоги, є факт офіційного призначення тимчасового опікуна або особи, котра тимчасово доглядає  за дитиною, що  прибула в Польщу у зв’язку з війною в Україні, саме польським судом.

Офіційно у Польщі отримати допомогу Żłobkowe / Жлобкове можна якщо :
 • особа є громадянином України або чоловіком/дружиною громадянина України та після 23 лютого 2022 року прибула до Польщі з дитиною з України у зв’язку з військовими діями;
 • особа є громадянкою України або чоловіком/дружиною громадянина України та після 23 лютого 2022 року прибула з України до Польщі у зв’язку з військовими діями, після чого її дитина народилася на території Польщі;
 • заявник є громадянином України або чоловіком/дружиною громадянина України та проживав/проживали у Польщі до 24 лютого 2022 року, проте дитина, на яку подається заява на отримання допомоги, прибула з України до Польщі після 23 лютого 2022 року у зв’язку з військовими діями;
 • особам є громадянином іншої країни (наприклад, Польщі) і на підставі рішення польського суду є офіційним опікуном дитини, яка є громадянином України та прибула з України до Польщі після 23 лютого 2022 року у зв’язку з військовими діями або народилася в Польщі;
 • дитина відвідує ясла, дитячий клуб або перебуває під наглядом вихователя (няні),
 • заявник не отримує виплати за програмою Rodzinny kapitał opiekuńczy (Сімейний опікунський капітал) на цю дитину.
Коли виплати програмою Żłobkowe / Жлобкове не можуть бути оформлені
Заявник не зможе отримати виплати Żłobkowe / Жлобкове на дитину, на яку вже отримуються виплати за програмою сімейний опікунський капітал. На цю дитину на цей же період можна отримати або виплати 400+ або виплати  Rodzinny kapitał opiekuńczy.

Таким чином, українським мігрантам у Польщі доведеться необхідно обрати вид допомоги на другу або наступну дитину у сім’ї віком від 12 до 35 місяців, яка відвідує ясла, дитячий клуб або перебуває на денному догляді у вихователя.

400+ для українців у Польщі: як скористатись програмою

Програма 400+ передбачає виплати якщо дитина відвідує ясла, дитячий клуб чи під наглядом денного вихователя, що перебувають в офіційному реєстрі доступному на державному порталі Empatia.

Також у спеціальний реєстр вносяться і дані дитину, яка відвідує ясла, дитячий  клуб чи перебуває під доглядом денної няні. Ці дані батьки дитини повинні надати керівнику дошкільної установи або вихователю.

Куди нараховуються виплати за програмою Żłobkowe / Жлобкове

Українським мігрантам у Польщі одразу слід врахувати, що виплата коштів за програмою Żłobkowe / Жлобкове здійснюється шляхом нарахування коштів не батькам, а безпосередньо на банківський рахунок закладу, який відвідує дитина, або на рахунок няні/вихователя оформленого як фізична особа підприємець.

Заклад соціального захисту Польщі – ZUS щомісячно перераховує кошти за програмою Żłobkowe / Жлобкове до 20 числа наступного місяця, за попередній місяць. 

Як подати заявку та правильно оформити виплати Żłobkowe / Жлобкове українцям у Польщі

Для початку реєстрації на отримання допомоги за програмою Żłobkowe / Жлобкове українським мігрантам у Польщі потрібно мати:
 • електронну пошту;
 • польський номер телефону;
 • номер PESEL заявника та дитини, на яку оформлюються виплати.

Заява на отримання виплат за програмою 400+ оформляється в електронному вигляді на платформі електронних послуг в особистому кабінеті, доступному за посиланням – PUE ZUS.

 

Порядок дій з оформлення виплат Żłobkowe / Жлобкове в електронному кабінеті PUE ZUS

Вибір розділу та форми соціальної фінансової допомоги 

В особистому профілі обираємо розділ “Ubezpieczony”, який знаходиться у верхній частині екрана.

Якщо особа до цього часу не зверталась в органи соціального захисту Польщі (ZUS) і вкладки “Ubezpieczony” немає, то заявку можна подати через вкладку “Ogólny”, яка також розташована вгорі екрану.

Żłobkowe / Жлобкове

На обраній вкладці слід вибрати пункт “Dofinansowanie do żłobka” і натиснути “Pokaż”.
Żłobkowe / Жлобкове
Якщо Ви одразу не бачите цього пункту, його можна також знайти ліворуч у вкладці меню, за допомогою стрілки, а потім натиснути “Pokaż”.

Допомога Żłobkowe

Формуємо заявку на отримання виплат за програмою Żłobkowe / Жлобкове

На цьому етапі слід ознайомитись з інструкцією та підготувати для подання необхідні документи.

Електронну версію потрібних документів можна подати пізніше, а насамперед слід обрати, хто оформляє допомогу:
 • один з батьків (форма DZ-R);
 • особа, яка опікується дитиною (форма DZ-O);
 • директор установи, яку відвідує дитина (форма DZ-D).

Żłobkowe / Жлобкове

Після того, як особу, яка оформляє допомогу обрано, слід натиснути кнопку “Dalej”

Żłobkowe / Жлобкове

 • У наступному меню слід вибрати перший пункт – якщо допомогу оформляє один з батьків дитини. 
 • Другий слід обирати якщо ви вже отримуєте ці виплати, але хочете змінити яслі, дитячий клуб чи няню для отримання виплат.
 • Обравши третій пункт ви повідомляєте про завершення відвідувань дитиною дошкільних закладів або вихователя. 

Żłobkowe / Жлобкове
В наступному меню слід обрати пункт який знаходиться окремо нижче – засвідчити що ви батько або матір дитини, потім натиснути “Dalej”.

В черговому вікні потрібно заповнити особисті дані. Частину даних автоматично підтягне з бази ZUS, потрібно буде лише заповнити порожні клітинки після чого клікнути  “Dalej”.
Żłobkowe / Жлобкове
Надалі потрібно буде внести дані про дитину, на яку оформляється допомога, натиснувши на кнопку “Dodaj dziecko”. Якщо дані дитини є в системі PUE ZUS, то слід обрати кнопку “Wybierz dziecko”.
Żłobkowe / Жлобкове
Допомога Żłobkowe

Надалі потрібно буде обрати вид отримувача, яслі/дитячий клуб чи денний вихователь/няня. Żlobkowe / Жлобкове
Після чого за допомогою фільтрів по воєводству, ґміні та іншим параметрам обрати саме той дошкільний заклад, який відвідує дитина. В полі нижче можна ввести ключову фразу – назву закладу. Після обрання закладу слід натиснути кнопку “Zatwierdź”
Żlobkowe / Жлобкове
Якщо всі дані введено вірно натиснути внизу сторінки “Dalej”,  у випадку невірного введення дані можна відредагувати “Edytuj” або видалити “Usuń”

Żlobkowe / Жлобкове

Ознайомлення з умовами отримання виплат Żlobkowe / Жлобкове та підписання заявки

На цьому етапі заявнику потрібно буде ознайомитись з умовами отримання виплати та підтвердити це. Після чого стане доступним наступний крок.

Żlobkowe / Жлобкове

Заявка на отримання виплат Żlobkowe / Жлобкове оформлена

На цьому етапі у разі необхідності доступна можливість приєднання додатків: документів в електронній формі. Для того аби це зробити натиснути кнопку “Dodaj załącznik”.

Для перегляду оформленої заявки можна в нижній частині вікна натиснути кнопку “Podgląd”. У випадку, якщо всі дані внесені правильно та коректно, підписуємо та надсилаємо готову заявку за допомогою кнопки “Podpisz i wyślij”.
 Żlobkowe / Жлобкове
Підписати оформлену заявку на отримання виплат за програмою Жлобкове можна одним із запропонованих способів.

Допомога Żłobkowe
Після успішного підписання заявки на екрані повинно з’явитись наступне повідомлення, яке свідчить, що заявка надіслана для опрацювання до ZUS.

Żlobkowe / Жлобкове

Заповнена анкета опрацьовується 48 годин. У випадку недостатньої інформації в анкеті або невірного заповнення вас проінформують за допомогою смс або електронної пошти.

Виправлення або доповнення до анкети можна подати в на платформі PUE ZUS у визначені строки.

Де отримати додаткові консультації щодо програми Żlobkowe / Жлобкове

Українські мігранти у Польщі можуть отримати додаткову інформацію та детальні консультації щодо оформлення та отримання виплат за програмою Żlobkowe / Жлобкове:
 • в будь-якому відділенні ZUS;
 • за допомогою сервісу “електронний візит”;
 • за номером телефону гарячої лінії –  +48 22 444 02 55 (доступний з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 18:00);
 •  електронною поштою за адресою ua@zus.pl. 

Читайте також: Як українським мігрантам правильно оформити лікарняні в Польщі: детальна інструкція

фото: demarchesadministratives.fr

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *