Мігранти з України – не біженці! Програми довготривалої інтеграції українців за кордоном не потрібні, – Голова ДМС

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У Державній міграційній службі України наголосили на тому, що питання статусу українських вимушених мігрантів за кордоном потрібно чітко відмежувати від міжнародно визнаного поняття “біженець”. А також не слід розцінювати українців за кордоном, як осіб, які назавжди осядуть на території іноземних країн.

Зверніть увагу: Український банк у Польщі пропонує українцям унікальні умови обслуговування

На офіційному порталі ДМС України викладено розлоге пояснення очільниці відомства Наталії Науменко стосовно статусу українців, що втекли від війни в Україні до інших країн та перспектив щодо їх повернення.

Тимчасовий захист українців за кордоном: чому вони не “біженці”

У Державній міграційній службі України просять чітко розуміти різницю між міжнародно-правовим статусом “біженець” та реальним статусом українських вимушених мігрантів.
Адже, попре сприйняття суспільством біженців як людей, які були вимушено покинули домівку та шукають захисту за межами країни-походження, до українців такий підхід застосовувати вкрай некоректно.
Насамперед через те, що насправді статус “біженець” надає особі захист саме від країни, звідки йому довелось втікати.

І втікати саме через побоювання стати жертвою переслідування через:

  • політичні погляди чи належність до певної соціальної групи,
  • громадянство, расу чи релігію.
Українські вимушені мігранти не побоюються переслідувань з боку України, а перебувають у пошуках безпечного місця за кордоном через повномасштабну військову агресію росії.

телеграм-канал UAPL.INFO

Чим різниться статус біженця від тимчасового захисту для українських мігрантів

Українська влада наголошує на тому, що застосування до українських воєнних мігрантів міжнародного захисту у вигляді статусу “біженця” фактично не можливе.
Насамперед міжнародний захист у форматі надання статусу “біженців” передбачає:
  • тривалі перевірки обставин, які вимусили особу втікати зі своєї держави,
  • надання особою доказів того, що вона є жертвою переслідувань або може нею стати.
Тобто фактично йдеться про те, що особа не лише "боїться переслідувань з боку своєї держави", а не може навіть на короткий термін повернутись на Батьківщину через ризик стати жертвою переслідувань.
Саме тому, отриманий статус біженця є безстроковим. А країна перебування біженця сприяє інтеграції осіб зі статусом біженця у власне суспільство.
українців
Натомість мільйони українців за кордоном можуть вільно повернутись в Україну у будь-який час без ризику переслідувань з боку держави за будь-якими ознаками, колаж UAPL.INFO
З міжнародно-правової точки зору українські воєнні мігранти аж ніяк не можуть визнаватись біженцями, а лише особами, які отримали тимчасовий захист.
Зверніть увагу! Надання державою перебування українським мігрантам тимчасового захисту не передбачає автоматичне отримання статусу біженця! Це абсолютно різні правові категорії. 

Щобільше саме визначення “тимчасовий захист”, на відміну від безстрокового статусу біженця, передбачає часові обмеження щодо його надання.

До теми: Виплату допомоги 500+ і 40+ в Польщі українцям із PESEL ULR припиняють?! Що робити вимушеним мігрантам?

Не може бути програм довготривалої інтеграції українців за кордоном, – Державна міграційна служба України

Враховуючи різницю у правових статусах “біженця” й “тимчасового захисту”, потрібно також розуміти й подальші перспективи українських вимушених мігрантів за кордоном.
Йдеться про те, що насправді українці за кордоном отримали винятковий захист, який надає іноземна держава у зв’язку із масовим прибуттям іноземців.

У випадку України хвиля вимушеної міграції була зумовлена збройною агресією з боку росії.

українців
Українські воєнні мігранти для отримання тимчасового захисту не повинні проходити усі процедури, як у випадку із набуттям статусу “біженця”, – Голова ДМС Наталія Науменко, фото ДМСУ
Іноземні країни добровільно надають українським вимушеним мігрантам усі види допомоги та підтримки:
  • фінансові виплати,
  • соціальний захист,
  • медичні послуги,
  • доступ до освіти.

Проте усі ці види підтримки українців з боку іноземних країн є строковими, і не передбачають повну інтеграцію мігрантів в іноземне суспільство.

Програми довготривалої інтеграції іноземців у суспільство країни перебування застосовуються виключно для натуралізації "біженців" із подальшим отриманням громадянства. Такі програми передбачають, що особа, яка втекла зі своєї країни ототожнює себе саме із громадянами країни перебування, а не країни походження.
Натомість українські воєнні мігранти за кордоном не можуть розцінюватись як особи, що назавжди розірвали зв’язок з Україною та ніколи не планують повернутись.
Саме тому, на думку Голови Державної міграційної служби не може бути програм довготривалої інтеграції для тих українців за кордоном, які отримали саме тимчасовий захист.

Щобільше українською владою вже вживаються заходи щодо підтримки українських мігрантів в Україну. А міжнародні організації навіть надають фінансову допомогу для українців, які планують повернутись додому.

Це важливо: Кабмін заборонив пересилати через кордон окремі документи та продукти: що і як вилучатимуть із поштових відправлень

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *