Понад 11 000 гривень через BLIK: допомога українцям в Польщі не припиняється

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Попри усі побоювання щодо припинення підтримки українських вимушених мігрантів у Польщі, допомога українцям з боку неурядових організацій не припиняється. У листопаді 2023 року благодійники готові підтримати в Польщі українців навіть фінансово.

Зверніть увагу: Українців в Польщі приємно здивували банківськими сервісами

Йдеться про одноразову грошову виплату для біженців з України, які прибули до Польщі та планують провести у цій країні щонайменше три місяці.

Фінансова допомога українцям в Польщі: хто може отримати виплати

6 листопада польська неурядова організація Lepszy Świat спільно з міжнародним благодійним об’єднанням Oxfam International оголосили про початок нової програми фінансової підтримки українців у Польщі.
Враховуючи наближення зимового періоду та безперервний потік українських мігрантів-втікачів від війни благодійники вирішили надати фінансову підтримку:
  • особами з інвалідністю або хронічними хворобами,
  • українцям передпенсійного або пенсійного віку (старше 55 років),
  • одинокими матерям з дітьми,
  • членам багатодітних сімей (3 та більше дітей),
  • безробітним мігрантам або особам, які мають низький дохід,
  • не отримують підтримку від інших гуманітарних організацій у Польщі.
За інформацією організаторів програми допомоги українцям у Польщі при виборі отримувачів виплат буде враховуватись максимальна відповідність (якомога більшій кількості) критеріям.
А також отримувачі виплат повинні будуть підтвердити, що термін їх перебування у Польщі не буде меншим, ніж 3 місяці після прибуття.

Зважаючи на актуальні обмеження у фінансуванні буде надаватись українським вимушеним мігрантам, які прибули до Польщі та проживають у Великопольському воєводстві.

в Польщі
А саме у його столиці Познані та околицях, де проживають десятки тисяч українських мігрантів, фото: wikimedia.org

Які дані потрібно надати українцям в Польщі для отримання фінансової допомоги

Організатори виплат наголошують на тому, що для відбору осіб, які отримають фінансову допомогу в Польщі, їм потрібно отримати не лише базові дані.

Відтак під час заповнення заявки на отримання фінансової виплати українцям в Польщі доведеться вказати:

  • ім’я та прізвище, національність;
  • польський контактний номер телефону та номер телефону, який використовується для програми Viber;
  • електронну пошту;
  • номер PESEL та український ідентифікаційний номер;
  • кількість осіб у родині, та дані щодо їх віку;
  • наявність в родині осіб з інвалідністю та хронічними хворобами.
в Польщі
Для верифікації інвалідності або хронічних хвороб доведеться надати відповідні документи українською або польською мовою, фото: freepik.com
Також потрібно буде вказати середньомісячний дохід на одну особу в сім’ї на території Польщі. Та кількість осіб з інвалідністю, які не можуть працювати, або потребують догляду.

Окрім цього українцям потрібно буде повідомити про місце свого проживання на території України та місце тимчасового проживання у сусідній країні.

При працевлаштуванні в Польщі слід буде повідомити й формат роботи:
  • періодична робота – підробітки,
  • неповний робочий день,
  • повна зайнятість.
І також підтвердити або заперечити дані про отримання допомоги від інших благодійних організацій на території Польщі.

Водночас навіть отримання допомоги від інших організацій автоматично не позбавляє можливості отримати допомогу. Саме для цього організатори просять українців у Польщі вказати розміри виплат та період час, на який вони отримують допомогу від інших благодійників.

телеграм-канал UAPL.INFO

Організатори програми допомоги українцям у Польщі зазначають, що присутність дітей під час візиту до їх офісу не обов'язкова.

Проте на всіх дітей, вказаних у реєстраційній анкеті, слід представити:

  • їх ідентифікаційні документи,
  • документи, що підтверджують ступінь спорідненості або опікунство.
Також (при наявності) до розгляду приймаються українські документи, що підтверджують пошкодження або знищення майна в Україні.

Фінансові виплати українцям у Польщі: формат, терміни та контакти благодійників

Організатори програми фінансової допомоги наголошують, що одноразова виплата грошової допомоги буде проводитись за допомогою популярної в Польщі системи BLIK.

Детальніше: BLIK у Польщі: що це таке, як користуватись і які переваги

Українцям слід врахувати, що реєстрація в програмі не означає, що особі буде автоматично призначено виплату. Адже відбір проводиться із врахуванням максимальної відповідності зазначеним вище критеріям.
Для реєстрації на програму фінансової допомоги в Польщі слід заповнити анкету доступну за цим посиланням.

Термін реєстрації у програмі на отримання виплат від Lepszy Świat та Oxfam International для українців у Польщі закінчується 19 листопада.

Починаючи із 27 листопада 2023 року відібраним учасникам програми фінансової допомоги розпочнуть надходити SMS-повідомлення.

в Польщі
Інформація про участь у програмі та нарахування виплат направлятиметься саме на польський номер телефону, який було вказано в анкеті, фото: freepik.com
Особам, яким будуть призначена допомога в розмірі 1250 злотих (понад 11 000 гривень), отримають виплату на карту польського банку.

У випадку питань чи складнощів у заповненні анкети-реєстрації на отримання фінансової допомоги для українців у Польщі доступні наступні канали зв’язку:

  • контактний телефон: +48 452 005 101,
  • електронна адреса відповідальної особи: juszkiewicz-wrotek@lepszyswiat.org.pl.

Відповіді на телефонні дзвінки та електронні повідомлення стосовно програми грошової допомоги українцям в Польщі надаватимуться з 9:00 до 17:00 за варшавським часом.

Актуальне питання: Коли реально запрацює дозвіл на виїзд дитини за кордон через Дію: постанова Кабміну

фото: freepik.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *