Коли реально запрацює дозвіл на виїзд дитини за кордон через Дію: постанова Кабміну

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У листопаді 2023 року українців, які користуються українським державним сервісом Дія за кордоном, потішили цікавими новинами. Водночас анонсовані зміни щодо оформлення цифрових дозволів на виїзд за кордон дитини рідко зазначають терміни запровадження нововведення.

Це важливо: Українці за кордоном можуть швидко відкрити рахунок в українському банку через Дію 

Можливість онлайн-оформлення дозволу на виїзд дитини, яка не досягла 16-річного віку, за кордон можна вважати насправді хорошою новиною. Проте практична реалізація цієї послуги в Дії потребує ще чимало кроків з боку державних відомств України.

Дозвіл на виїзд дитини за кордоном у сервісі Дія: Кабмін ухвалив постанову

7 листопада 2023 року на урядовому порталі опубліковано ухвалену постанову Кабміну, яка надає можливість віддаленого оформлення дозволів на виїзд за кордон дитини, яка не досягла 16-річного віку.
Офіційно зазначена постанова КМУ №1160 від 7 листопада 2023 року називається "Про реалізацію експериментального проекту щодо надання згоди одного з батьків на тимчасовий виїзд за межі України дитини, яка не досягла шістнадцяти років, у супроводі другого з батьків у формі заяви, сформованої засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг".

При цьому визначено, що координатором експериментального проекту є Міністерство юстиції. А учасниками експериментального проекту є щодо цифрових дозволів на виїзд дитини на кордон є:

 • Міністерство юстиції,
 • Міністерство цифрової трансформації
 • Державна прикордонна служба.
При цьому українцям слід одразу врахувати й те, що:
 • проект цифрових дозволів на виїзд дитини є експериментальним,
 • дозвіл на виїзд дитини, який можна буде оформити, буде тимчасовим,
 • а реалізація проекту відчутно залежить коштів, які будуть надані іноземними партнерами.

Коли у сервісі Дія можна буде оформити дозвіл на виїзд дитини за кордон

Насамперед слід зазначити, що поширена від сервісу Дія інформація про змогу отримати дозвіл на виїзд дитини, не означає, що така послуга вже доступна українцям.
дитини
В урядовій постанові чітко визначені терміни реалізації проекту цифрових дозволів на виїзд дитини за кордон у сервісі Дія, фото Кабмін
Крайнім терміном початку функціонування послуги цифрового дозволу на виїзд дитини визначено 7 липня 2024 року

Адже офіційно український уряд надав Мінюстиції, Мінцифри, МВС та ДПСУ службі вісім місяців на забезпечення усіх технологічних процесів з моменту прийняття постанови КМУ.

У цей термін зазначені органи повинні забезпечити технічну можливість:

 • формування заяви про надання згоди одного з батьків на тимчасовий виїзд за межі України дитини, яка не досягла 16 років, у супроводі другого з батьків засобами сервісу Дія;
 • внесення заяви про надання згоди одного з батьків на тимчасовий виїзд за межі України дитини, яка не досягла 16 років, у супроводі другого з батьків до Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
 • отримання заяв про надання згоди одного з батьків на тимчасовий виїзд за межі України дитини, яка не досягла 16 років, у супроводі другого з батьків, внесених до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, засобами інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон України;

телеграм-канал UAPL.INFO

З цією метою Мінюсту, Мінцифри та Державній прикордонній службі України доведеться налагодити відповідну електронну інформаційну взаємодію між:
 • Єдиним державним вебпорталом електронних послуг – сервіс Дія,
 • Державним реєстром актів цивільного стану громадян,
 • інтегрованою міжвідомчою інформаційно-телекомунікаційною системою щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон України.

Принагідно нагадаємо, що законопроект, який передбачає можливість кожного із батьків надавати згоду на тимчасовий виїзд за межі України дитини, яка не досягла 16 років, в супроводі другого з батьків шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян через сервіс Дія:

 • перебуває на розгляді Верховної Ради України ще з 7 жовтня 2021 року,
 • у липні 2022 року був прийнятий за основу,
 • проте вже понад рік – з 7 листопада 2022 очікує на друге читання.

Як планують оформляти через Дію дозволи на виїзд дітей за кордон

За оприлюдненими даними, сервіс Дія, після завершення усіх згаданих вище міжвідомчих узгоджень, дозволить у застосунку батькам самостійно оформлювати дозвіл на виїзд дитини за межі України.
Очільник Мінцифри пояснив як в Уряді бачать потенційну реалізацію ідеї цифрового дозволу на виїзд дитини.
Головною вимогою для оформлення цифрового тимчасового дозволу на виїзд дитини за кордон є наявність застосунку Дія в обох батьків.

Відповідно для оформлення дозволу на виїзд за межі України дитини:

 • один із батьків повинен через застосунок Дія надіслати заяву про отримання дозволу,
 • інший з батьків повинен засвідчити зазначену заяву за допомогою сервісу Дія.Підпис.
Після взаємного підтвердження згоди, дані про можливість виїзду за кордон дитини, яка не досягла 16-річного віку, будуть вноситись до Державного реєстру актів цивільного стану. 

дитини
А завдяки інтеграції бази даних ДПСУ та бази даних сервісу Дія на кордоні наявність дозволу для виїзду дитини прикордонники зможуть перевірити в онлайн-режимі, фото ДПСУ 
Михайло Федоров запевняє, що зазначена послуга буде безоплатною для усіх громадян, які користуються сервісом Дія.

Навіть після впровадження нововведення, класичний формат оформлення згоди на виїзд дитини за кордон через нотаріуса залишається доступним для усіх громадян України.

До теми: Важливі зміни на кордоні у листопаді 2023 року: що слід врахувати українцям

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *