BLIK у Польщі: що це таке, як користуватись і які переваги

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Українці в Польщі вже неодноразово чули або принаймні помічали в рекламі інформацію про оплату за допомогою BLIK. Проте не всім відомо, що із допомогою BLIK можна не лише отримати виплати за програмами фінансової допомоги українським біженцям у Польщі

Зверніть увагу: Де і скільки реально можуть заробити українські мігранти у Польщі

“BLIK” - це популярна в Польщі платіжна система, за допомогою котрої можна зробити оплату в інтернеті, отримати готівку або здійснити оплату товару на касі магазину, а також вносити або знімати готівку.

Для користування BLIK не потрібно носити з собою банківську платіжну картку чи гаманець, знадобиться лише смартфон з додатком польського банку та підключення до інтернету.

Користування всіма послугами BLIK є безкоштовним, за винятком зняття готівки – вартість цієї послуги потрібно уточнити у банку в якому відкрито рахунок.

Що потрібно для використання сервісу BLIK українським мігрантам

Для здійснення оплати з допомогою BLIK знадобиться рахунок у польському банку та мобільний додаток банку для генерації “кодів BLIK”.

Код BLIK – це спеціальний одноразовий код, котрий можна сформувати у мобільному застосунку свого банку в Польщі.

Код потрібний для початку платежу, код дійсний 2 хвилини,  якщо за цей час не вдалося провести оплату можна згенерувати новий код.

BLIK
Сервіс BLIK – це не лише спосіб зняти готівку із банкомата, фото: bankier.pl

Де можуть скористатись сервісом BLIK українці у Польщі

 BLIK пропонує такі способи оплати:
  • Безконтактний платіж – увімкнути безконтактні платежі BLIK, оплачувати можна в кожному польському магазині де є платіжний термінал, а за межами Польщі в у терміналах з логотипом MasterCard.
  • Розрахунок на касі магазину – сповістити продавця про бажання оплатити через BLIK і у своєму банківському додатку згенерувати код. Потім ввести код на платіжному терміналі. Далі підтвердити транзакцію в банківському додатку.
  • Оплата в інтернеті – на сайті вибрати оплату BLIK та у банківському додатку сформувати код для підтвердження оплати, далі ввести код на сайті й підтвердити операцію в банківському застосунку.
  • Переказ на телефон BLIK – цей спосіб оплати можна використовувати коли відомий лише номер телефону отримувача, кошти надійдуть миттєво незалежно від того в якому банку відкритий рахунок отримувача. Для переказу в додатку потрібно вибрати “Переказ на телефон BLIK”, далі серед абонентів навпроти яких є логотип BLIK вибрати одержувача або ввести номер самостійно, потім вказати суму переказу і підтвердити транзакцію. Отримувачу кошти надійдуть майже миттєво.
  • Зняття готівки – у банкоматі потрібно вибрати BLIK як спосіб зняття готівки, у своєму банківському застосунку сформувати код, далі ввести код у банкоматі, вибрати бажану суму зняття і підтвердити, потім підтвердити транзакцію в банківському застосунку і все готово.

Інструкція з активації розрахунків сервісом BLIK

На сьогодні у Польщі використання сервісу BLIK підтримуються майже двома десятками банків Польщі. Деякі з них навіть випустили україномовну версію мобільного додатку.
Значна кількість українських вимушених мігрантів у Польщі відкрила безкоштовний рахунок у найбільшому банку Польщі – PKO Bank Polski, який входить у трійку найдорожчих польських брендів.

За допомогою мобільного застосунку IKO з українським інтерфейсом українці у Польщі можуть проводити миттєві оплати та отримувати кошти на власний рахунок.

Одним із найбільш популярних сервісів є переказ коштів за номером телефону.

Це дуже зручний спосіб розрахунку зі знайомими при спільних покупках чи відвідуванні ресторану. Детальна інструкція як користатись перевагами сервісу BLIK у мобільному застосунку від PKO Bank Polski доступна українською за цим посиланням.

Водночас українським мігрантам у Польщі слід розуміти, що такі розрахунки мають і певні ліміти:
  • добовий ліміт перекладів на телефон BLIK – 1000 злотих;
  • одноразовий переказ – максимум 500 злотих.
Переваги BLIK

Переваги використання сервісу BLIK для українських мігрантів у Польщі доволі очевидні:

  • контроль оплат та переказів – ви контролюєте скільки платити,
  • немає потреби носити гаманець – все доступно у смартфоні,
  • легке поповнення – щоб поповнити не потрібна банківська картка,

Також читайте: Як переказати з Польщі в Україну злоті за нуль комісії

фото: scroll.morele.net

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *