Українцям у Польщі варто хоча б раз відвідати столицю цієї країни. При цьому не обов’язково для цього брати вихідні або звертатись до туристичних агенцій. Поїздка до Варшави може бути доволі бюджетною, якщо знати, які місця можна відвідати безкоштовно.
Варто знати: В якому банку у Польщі краще відкривати рахунок.
Прогулянка по Старому місту або вздовж Вісли, відвідування парків та безкоштовних виставок – далеко не повний перелік того, що можна встигнути за вихідні у столиці Польщі, щоб познайомитись із містом.
Що варто подивитись у Варшаві на вихідні: день перший
Плануючи подорож до Варшави на вихідні, слід одразу врахувати, що подивитись всі цікаві місця не вийде. Тому варто скласти план із пунктів, обов’язкових для відвідування.
Старе місто столиці Польщі
Центр Старого міста під час Другої світової війни сильно постраждав і був реконструйований по зображеннях італійського художника.
Прогулянка по ньому може зайняти 2,5 години. А якщо врахувати відвідування музеїв, тоді варто закласти на оглядини експозицій ще щонайменше 3 години.
На Старувці варто подивитись на середньовічне міське укріплення Барбакан, одна з його ділянок збереглась до наших часів.
Також не можна пройти повз головного католицького костьолу Варшави – Святого Іоанна Хрестителя.
Варшавський музей та Русалка (Syrenka)
Прогулюючись Старим містом на Ринковій площі можна побачити знамениту Варшавську Русалку, яку в середині 19 століття створив скульптор Костянтин Гегель.
У середині 19 століття у Варшаві активно розвивали будівельний проект Генріка Марконі, за яким встановили три фонтани. Один з них був прикрашений статуєю Русалки.
Статуя пережила війну, декілька вандальських нападів та перенесень на інші місця. Зазнала значних пошкоджень, але була відреставрована та, у травні 2008 року, оригінал перенесли до Варшавського музею.
Королівський палац (Zamek Królewski)
Королівський палац у Варшаві – відома історична пам’ятка Європи. Це місце було не лише резиденцією королів. У 1926 році Палац був осередком відродження Польської Республіки й резиденцією Президента.
Побудований у 16 столітті Королівський палац, як і все Старе місто, був зруйнований під час Другої світової війни. А у 70-х роках – відбудований.
Вхід у листопаді на деякі експозиції музею безплатні.
На тему: Дізнайтесь, в які музеї, колишні королівські резиденції, у листопаді 2023 року безплатний вхід.
Музей грошей (Centrum Pieniądza NBP)
Якщо прогулянки просто неба втомили, можна відвідати Музей грошей. Вхід на всі експозиції музею безплатні.
Музей працює щодня крім понеділка з 10:00 до 18:00, та до 20:00 у четвер.
Як спланувати вихідні у Польщі та куди піти у другий день
Якщо правильно спланувати вихідні, то вдасться не лише відвідати Старе місто Варшави, а й прогулятись над Віслою. Адже тут так само можна побачити багато цікавого. При цьому абсолютно безплатно.
Русалка (Syrenka) на набережній Вісли
Плануючи вихідні у Варшаві, слід спланувати зустріч зі ще однією Русалкою: захисницею столиці, що зображена на гербі. За легендою, вона сестра данської Русалки, яка сидить на сторожі гавані у Копенгагені.
Центр науки Коперник (Centrum Nauki Kopernik)
Центр науки “Коперник” у Варшаві – популярне місце для відпочинку всією сім’єю. Адже тут можна не лише познайомитись із законами фізики, а й взяти участь у цікавих експериментах.
Білети в Центр науки “Коперник” слід купляти заздалегідь, і розраховувати, що на перебування там потрібно щонайменше 4 години.
Але мало хто знає, що декілька експозицій в музеї Коперника є безкоштовними.
Наприклад, на виставці “Дивись: Земля!” можна подивитись на Землю очима астронавтів, спробувати віднайти контакт із супутником, а також познайомитись з тим, як виглядають метеорити, які колись впали на землю.
У фойє музею можна повправлятись у програмуванні: написати програму для робота, яка змусить його рухатись та розмовляти. А на даху музею можна безплатно прогулятись садом.
Музей науки Коперника у Варшаві працює з 9:00 до 20:00.
Парк музею “Королівські Стежки” (Parc Łazienki)
Парк “Королівські стежки” – місце, де відпочивала королівська сім’я, – тепер стало містом відпочинку для мешканців та гостей столиці Польщі.
І якщо на експозиції в Музей вхід платний, то прогулятись парком можна безкоштовно в будь-який із днів з 6:00 до 20:00.
Цілком ймовірно, що під час прогулянки відбудеться зустріч з місцевими мешканцями: білками та павичами.
У листопаді вхід на деякі експозиції музею “Королівські стежки” так само безплатний в рамках проекту “Безплатний листопад в королівських резиденціях”.
Музей геологічний (Muzeum Geologiczne)
Варшавський Геологічний музей налічує декілька цікавезних експозицій, при цьому вхід на них абсолютно безкоштовний.
Тут можна побачити опудало динозавра в повний зріст, кістки мамонта та печерного ведмедя. Роздивитись безліч скам'янілостей, мінералів та коралів. Побачити, як виглядає Земля у розрізі.
Музей працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 15:00. Слід врахувати, що у вихідні музей працює лише у неділю з 10:00 по 15:00, натомість у суботу – вихідний.
Прогулятись музеєм віртуально можна за посиланням.
Сонячна площа (Plac Słoneczny)
Жолібож офіцерський (Żoliborz Oficerski) – це старий район Варшави, славетний своїми густими зеленими насадженнями. Саме тут розташована Сонячна площа.
Площу Сонячну будували у вигляді сонячного годинника.
Але щось пішло не так – замість тополі в центрі площі виріс сріблястий клен.
І хоча він не виконує функцію, яка була закладена творцями проекту, зараз вже клен є пам’яткою природи, що охороняється. Він має довжину окружності 490 см і висоту 20 метрів.
Кролікарня (Krolikarnia)
Парк “Кролікарня” було розбудовано у 1780 році як місце полювання на кроликів – поширена розвага тих часів. Майже через сто років маєток разом із парком придбав знаний колекціонер та мистецтвознавець Ксаверій Пусловський.
У 1948 році маєток передали для зберігання скульптур видатного скульптора Ксаверія Дуніковського.
Що варто знати українцям, плануючи подорож до Варшави
Доїхати до Варшави на вихідні зручно з будь-якого міста Польщі як залізничним транспортом, так автобусом або автомобілем. Польські залізничні перевізники пропонують восени вигідні тарифи та акції, що допоможе зекономити на подорожі.
Крім цього з Варшави можна доїхати до Перемишля та Хелма, з яких їдуть потяги в Україну. Або вполювати квиток на прямий потяг Варшава-Київ.
До речі: З жовтня з Варшави почав ходити ще один потяг в Україну: Варшава – Рава-Руська.
Перебуваючи у Варшаві слід знати деякі нюанси використання квитків на громадський транспорт.
Квитки дійсні на всі види громадського транспорту. Отже, якщо час дії квитка не скінчився, то з ним можна пересідати не лише на інший маршрут, а й на інший вид транспорту.
При вході в громадський транспорт квиток, який був куплений в застосунку, необхідно активувати. Для цього необхідно зісканувати QR-код одразу на вході. У пасажира на це є 20 секунд.
У разі, якщо код не був зісканований – застосунок блокує можливість активації квитка на 3 хвилини.
За цей час, у разі якщо в транспорті є контролер, можна отримати штраф за проїзд без квитка. Отже, будьте обережні!
На тему: Усе про квиток на громадський транспорт у Польщі – види, ціни, де придбати із максимальною економією
фото: колаж UAPL.INFO