Програма 500+ в Польщі не лише для дітей! Які ще виплати можуть отримати українці?

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Українські вимушені мігранти з дітьми добре знають про програму 500+ в Польщі. Проте доволі мало українських громадян володіють інформацією про те, що в Польщі є щонайменше ще дві схожі програми соціальних виплат, які доступні й українцям.

До речі: У якому банку українцям в Польщі доступні безкоштовні грошові перекази?

Одна програма фінансової підтримки, як і 500+ на дітей, фінансується польським соцзахистом – ZUS. Виплати з іншої проводяться на рівні муніципалітету. А отримати фінансування можна лише до кінця листопада 2023 року.

Програма 500+ в Польщі для дорослих: доступна українцям чи ні?

Програму 500+ в Польщі для дорослих інколи називають програмою підтримки пенсіонерів.
Хоча насправді вона розрахована на осіб, яким виповнилось 18 років.
Скористатись програмою та отримати грошову допомогу 500+ в Польщі можуть особи:
 • яким виповнилось 18 років;
 • які не можуть жити самостійно і є документальне підтвердження такою неспроможності (наприклад, інвалідність);
 • якщо їх дохід, включно з іншими державними виплатами, не перевищує суму 1657,80 злотих на місяць (станом на листопад 2023 року);
 • є громадянами цієї країни або мають тимчасовий захист (статус PESEL UKR).
У разі, якщо сума пенсії, виплат за інвалідністю або доходу на особу щомісяця перевищує 1657,80 злотих, особа все одно може розраховувати на виплати. Але вони будуть зменшені, щоб загальна сума доходу не перевищувала встановлений ліміт у 2157,80 злотих.

Приклад: щомісячний дохід особи, якій виповнилось 18 років і яка не може жити самостійно становить 1900 злотих.

Тобто це більше, ніж встановлений мінімальний ліміт на 242,2 злотих.

Відповідно особа може розраховувати на грошову допомогу від ZUS у розмірі 257,8 злотих (500 – 242,2 = 257,8).

Водночас навіть неповносправність і неможливість самостійно виконувати прості побутові речі по догляду за собою не є гарантією отримання виплати 500+ в Польщі на дорослих. Адже якщо щомісячний дохід такої  особи дохід перевищує 2157,80 злотих, скористатись програмою не може.
500+
Українці в Польщі також можуть скористатись грошовою підтримкою від ZUS 500+ для пенсіонерів та непрацездатних осіб, якщо вони легально перебувають на території сусідньої країни.  фото freepik.com
Такі виплати доступні, зокрема, українським мігрантам зі статусом PESEL UKR.

Як скласти заяву в ZUS та отримати 500+ в Польщі для дорослих

Заяву на отримання грошової допомоги 500+ в Польщі для пенсіонерів та непрацездатних осіб, які не можуть проживати самостійно, можна:
 • подати особисто – у будь-якому відділенні ZUS;
 • надіслати поштою;
 • оформити через онлайн-платформу електронних послуг ZUS.
До заяви слід додати інші документи, які можуть вплинути на прийняття рішення про надання грошової допомоги, зокрема:
 • рішення лікарської комісії у Польщі про присвоєння особі першої групи інвалідності;
 • довідка про стан здоров’я, видану лікарем не раніше, ніж за місяць до подання заяви (у разі відсутності рішення);
 • медична документація, наприклад, карта профілактичного огляду або документація про медичну або професійну реабілітацію (якщо є).
Важливо! Українські документи про інвалідність у Польщі не визнаються. Тому доведеться повторно проходити комісію, яка має видати рішення про наявність інвалідності та присвоєння групи.

На тему: Як оформити чи підтвердити інвалідність у Польщі: повна покрокова інструкція для українських мігрантів

Після отримання заяви ZUS ухвалить рішення про надання грошової допомоги протягом 30 днів.
Або 30 днів можуть рахувати від дня, коли були з’ясовані останні обставини щодо справи. Наприклад, після отримання рішення комісії щодо визнання особи недієздатною та присвоєггя їй ступеню інвалідності.
Виплати починаються з місяця, в якому заявник відповідав усім необхідним для цього умовам, але не раніше місяця, коли подали заяву.

телеграм-канал UAPL.INFO

500+ в Польщі на кота та собаку: хто фінансує та на що дають гроші

Ще одна програма 500+ в Польщі стосується домогосподарств, які утримують кота або собаку. Фінансування відбувається з місцевого бюджету та діє до кінця листопада 2023 року.
Програма спрямована на боротьбу з безпритульними тваринами рахунком надання грошової компенсації на деякі ветеринарні послуги. Повна назва програми в юридичному документі “Programa opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt”.
Грошова допомога на тварин у Польщі розрахована на оплату деяких ветеринарних послуг, а саме:
 • кастрацію;
 • стерилізацію;
 • мікрочіпування собак і котів.
Отже, власники домашніх тварин можуть подати заявку на отримання компенсації на лікування своїх улюбленців. Подавати заяву слд в орган місцевого самоврядування, адже таку грошову компенсацію надає саме цей орган влади.

Слід зазначити, що не всі органи місцевого самоврядування беруть участь у цій програмі. А деякі гміни сплачують лише 50% витрат на ветеринарні послуги.

Відповідно гроші на ветеринарні послуги можуть отримати лише ті особи, які проживають в містах та селах, гміни яких реалізують відповідну програму і мають на це кошти.
500+
Щоб з’ясувати чи можна отримати фінансування в конкретній місцевості Польщі, необхідно зв’язатись з місцевим органом самоврядування або гміною, фото freepik.com
Подати заявку на компенсацію витрат на ветеринарні послуги у Польщі потрібно до 30 листопада 2023: зазвичай до цієї дати у Польщі розраховані відповідні бюджети.

Скористатись програмою можуть особи, які мають підтвердження свого місця проживання. Це може бути:

 • документ про сплату податків в Ужонді скарбовому міста;
 • або підтвердження статусу студента в місцевому університеті.
Важливо, гроші не можна отримати “на руки”. Гміна лише компенсує витрати на проведення процедур для домашніх улюбленців в певних ветеринарних клініках.

800+ на дитину: чи чекати підвищення виплат за іншими програмами

Нагадаємо, що з 1 січня 2024 року почнуть діяти зміни у програмі грошової допомоги на дитину 500+ в Польщі. Сума щомісячної допомоги збільшиться до 800 злотих.

При цьому, як інформує польський ZUS, збільшення відбудеться автоматично, жодних додаткових заявок подавати не потрібно.

500+
Підвищену суму за програмою 500+ в Польщі на дитину отримують всі заявники у Польщі до кінця лютого 2024 року, фото freepik.com
Програма допомоги для недієздатних осіб 500+ також зазнає змін. Мінімальний ліміт для отримання грошової допомоги для осіб недієздатних також збільшиться.
З 1 березня 2024 році ліміт доходу за програмою 500+ для недієздатних осіб може бути збільшений до прогнозованого рівня інфляції, тобто на 12,3%.
Таким чином мінімальний ліміт для надання допомоги 500+ для таких осіб у Польщі у 2024 році має зрости до 1923,21 злотих брутто.

Чи продовжать у 2024 році програму компенсації витрат на ветеринарні послуги для домашніх улюбленців – наразі невідомо.

На тему: Дізнайтесь, яка ще соціальна допомога доступна у Польщі українцям.

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *