Як відкрити інтернет-магазин у Польщі: покрокова інструкція

Чимало українських підприємців, які вимушено мігрували у Польщу, планують розпочати власну справу офлайн чи відкрити інтернет-магазин у сусідній країні. Безумовно сучасний бізнес важко уявити без продажу власної продукції чи послуг в онлайн-форматі.

Нагадаємо,  як легально та швидко знайти роботу у Польщі й не потрапити у руки шахраїв

Правильність рішення українців, які вирішили працювати в Польщі в онлайн форматі, підтверджують дослідження міжнародної компанії з консалтингу та аудиту PWC, які прогнозують 12% середньорічного зростання ринку електронної комерції до 2026 року.

А про переваги відкриття онлайн магазину у питанні економії коштів, як мінімум на оренді та ремонті торгових приміщень, можна й не згадувати.

Оформляємо PESEL

Як у всіх питаннях у Польщі – якщо ви до цього часу ще не встигли цього зробити – слід оформити ідентифікаційний код PESEL. Його отримання означає, що ви легалізували свій побут у Польщі й тепер можете зареєструвати будь-яку форму підприємницької діяльності на тих самих умовах, що й громадянин Польщі.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Обираємо формат підприємницької онлайн-діяльності

Далі обираємо у якому саме форматі будемо проводити підприємницьку діяльність. Для ведення інтернет-магазину достатньо буде оформити:

  • одноосібне підприємництво (аналог українського ФОПа) – найпростіший спосіб ведення зареєстрованої підприємницької діяльності, оскільки не потребує початкового капіталу і зареєструватись можна безкоштовно та онлайн.
  • spółka z ograniczoną odpowiedzialnością  (sp z.o.o.) – аналог ТзОВ в Україні – найпопулярніший вид підприємницької діяльності в Польщі і ймовірно найбільш зручна форма для тих, хто вирішив займатись онлайн-бізнесом.

Детальніше про типи підприємницької діяльності у Польщі в матеріалі “Відкриття бізнесу у Польщі чи релокація бізнесу з України до Польщі: що обрати

У Польщі можна вести бізнес не реєструючись

Водночас слід нагадати й про те, що у Польщі законодавчо дозволено розпочати ведення підприємницької діяльності не реєструючи підприємства – це так звана “нереєстрова діяльність“.

Проте слід пам’ятати, що такого роду діяльність має значні фіскальні обмеження, тобто доходи від вашої діяльності в будь-якому місяці 2022 року не має перевищувати 1505 злотих (50% від мінімальної заробітної плати у Польщі на 2022 року).

Тому, якщо ви серйозно налаштовані на онлайн-бізнес найкращим варіантом виходу на польський ринок буде офіційна реєстрація бізнесу у Польщі.

Реєструємо бізнес офіційно та онлайн

Після оформлення PESEL та обрання типу підприємницької діяльності переходимо до безпосереднього процесу реєстрації бізнесу. Для реєстрації бізнесу у Польщі існує декілька шляхів:

  • нотаріальне оформлення
  • онлайн через портал S24
  • через портал судових реєстрів.

Реєстрація онлайн буде зручнішою, оскільки нотаріальне оформлення може тривати 30-60 днів.

Для реєстрації бізнесу онлайн потрібно:
  1. Оформити “profil zaufany ePUAP” – довірений профіль чи як кажуть у Польщі “профіль зауфани”. Отримати його можна за посиланням.
  2. Надалі із використанням “довіреного профілю” – реєструємо “kwalifikowany podpis elektroniczny” – кваліфікований електронний підпис. Детальніше ознайомитись із процедурою реєстрації підпису та безпосередньо його оформити можна за цим посиланням.
  3. За допомогою “електронного підпису” створюємо обліковий запис на державному порталі ekrs.ms.gov.pl, де після авторизації стануть доступними, зокрема, функції реєстрації бізнесу.
    Рішення про реєстрацію приймається в середньому за сім робочих днів, за умови що надано всі документи та немає зауважень суду.
  4. Перевірити чи зареєстрована компанія на портал ms.gov.pl у розділі krs wyszukiwarka, де у потрібному полі слід ввести назву своєї компанії.
  5. Відкрити банківський рахунок та, якщо передбачено обраним типом підприємницької діяльності, внести на нього статутний капітал.

Обираємо способи оплати та доставки

Безумовно при роботі у форматі інтернет-магазину питання оплати та доставки є одними із найбільш важливих. Найпопулярнішими у Польщі способами оплати товарів є платіжні системи — PayU або Przelewy24.

Для доставки товарів у межах Польщі онлайн-підприємці здебільшого користуються послугами компаній InPost та Poczta Polska. Але враховуючи, що Польща є членом Євросоюзу, і цілком ймовірно ваші товари будуть затребувані за її межами – для доставки товарів по території країни ЄС найпопулярнішими залишаються сервіси DPD або DHL.

Розкручуємо інтернет-магазин

У вас вже зареєстрований та наповнений товарами інтернет-магазинів, залагоджено формальності з оплатою та доставкою – саме час для “розкрутки” та просування інтернет-магазину у польському онлайн-просторі.

Формально цей етап майже не відрізняється від просування інтернет-магазину в Україні, проте на відміну від українського онлайн-бізнесу, у Польщі меншу “ставку” роблять на Instagram чи Tik-Tok, при цьому більш активно просуваючи товари у Facebook чи YouTube.

Окрім відомого українцями маркетплейсу OLX, у Польщі дуже багато онлайн-підприємців реєструють сторінку свого магазину на маркетплейсі Allegro.

Створення профілю на Allegro значно відрізняється від профілю OLX, адже для початку потрібно заповнити відповідну форму, налаштувати оплату та надати для перевірки низку документів. І лише після перевірки та верифікації поданих офіційних документів ви зможете почати онлайн-торгівлю.

Зверніть увагу, що всі українці у ЄС нарешті отримали можливість швидко переказати кошти у євро до України

 

Фото: pexels.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *