Як правильно орендувати житло у Польщі: важливі терміни, особливості, способи пошуку

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Все більше українських мігрантів, які опинились у Польщі намагаються розпочати повноцінне життя у сусідній країні. Окрім пошуку роботи на сьогодні надзвичайно важливим питанням для українців стає питання оренди чи найму житла. Як орендувати житло у Польщі та що означають нові для українців терміни.

Читайте також: Як закордоном з допомогою сервісу ДІЯ відкрити рахунок в українському банку

Які правила ринку оренди помешкань у Польщі, що означають різні терміни, та особливості найму, які потрібно знати українським мігрантам, щоб уникнути клопотів у майбутньому та отримати максимально вигідний для себе результат.

Як шукати житло для піднайому/оренди у Польщі

При пошуку житла у Польщі, як і в Україні, можна скористатись послугами рієлтора/агентства або шукати помешкання самостійно:
  • рієлтор/агенція нерухомості оплатили кошти, отримали пропозицію та готовий до підпису договір оренди.
  • пошук житла самостійно значно зменшує первинні видатки, але слід врахувати важливі відмінності ринку оренди/найму житла у Польщі від українських реалій.
Для того аби не помилитись із вибором житла потрібно врахувати особливості термінології ринку нерухомості у Польщі.
  • Pokoj (покой) – оренда кімнати у багатокімнатній квартирі. Фактично – це підселення квартирантів до власників квартири або проживання кількох квартирантів у різних кімнатах.
  • Kawalerki (кавалєркі) – невеликі за квадратурою однокімнатні квартири з мінікухнею та мініатюрним санвузлом із душовою кабіною. Оптимальні для одиноких осіб або родини без дітей.
  • Dwupokojowe mieszkaniе (двупокойове мєшканє) – двокімнатна квартира, які здебільшого вже обладнаня стандартним санвузлом із ванною та кухнею. Оптимальні для проживання до 3 осіб.
  • Trzypokojowe mieszkanie (тжипокойове мєшканє) – трикімнатна квартира, однак здебільшого середня квадратура становить 60-80 м. кв. Достатньо для проживання двох невеликих сімей – 5-6 осіб.
Також на ринку оренди житлу у Польщі багато пропозицій оренди частини будинку або цілого будинку – однак тут умови та розміри вкрай індивідуальні.

Як і де шукати кімнату/квартиру для оренди у Польщі

Для тих, хто достатньо обізнаний у цифрових технологіях оптимальним варіантом буде використання спеціалізованих розділів (nieruchomości/wynajem – нерухомість/оренда) торгівельних онлайн-сервісів, таких як:

Для того аби відфільтрувати пошук та отримати лише прямі пропозиції від власників слід обирати фільтр оголошень “Prywatne” або “Klientów prywatnych”.

Рекомендуємо при пошуку одразу звертати увагу на важливі фактори:
  • умови доступності житла: “wolne od zaraz” – вже доступне для проживання або вказану дату можливого заселення;
  • наявність пральної машинки (pralka) та холодильника (lodówka).

Важливі терміни/особливості оренди житла у Польщі

У Польщі повна вартість найму житлового помешкання складається із трьох елементів
  • Cena wynajmu (цена винайму) – ціна оренди, безпосередня оплата послуг оренди, яку отримує власник помешкання.
  • Czynsz (чинш) – оплата послуг, що поділяються на два типи:
    • загальні: зокрема, оплата за вивіз сміття, освітлення будинку та території, податок на нерухомість, внески у ремонтний фонд (фарбування сходових кліток, утеплення будинку, ремонт даху) та інші;
    • персональні (у Польщі їх називають – media): оплата комунальних витрат, що обліковані лічильниками (вода, електроенергія, газ), а також телекомунікаційні (телефон/інтернет)
      Врахуйте, що czynsz може як входити до загальної ціни оренди, так і подаватись окремо в оголошенні про найм чи договорі оренди!
  • Kaucja (кауція) – завдаток, який сплачується перед поселенням та повертається при виселенні. Фактично це страхова сума на випадок пошкодження/знищення майна у помешканні. Зазвичай встановлюється у розмірі місячної орендної плати.

Задля уникнення непорозумінь та потенційних проблем у договорі про оренду житлового приміщення (Umowa najmu lokalu mieszkalnego) має бути чітко прописані згадані вище видатки, а також дата заселення та термін повідомлення про виселення (okres wypowiedzenia) – тобто за скільки часу до виселення орендар/орендодавець мають повідомити один одного про завершення найму помешкання.

Як правильно орендувати житло у Польщі: поради українським мігрантам

 Українці, які вирішили залишатись у Польщі на тимчасове/постійне проживання, при виборі житла повинні звернути увагу на можливість прописки (meldunek) у помешканні.
Оскільки прописка буде потрібна надалі при оформленні документів на тимчасове/постійне проживання.
  1. При виборі першого місця проживання віддайте перевагу району, де більше пропозиції щодо працевлаштування, а не супермаркетів, розважальних комплексів чи парково-відпочинкових зон.
  2. Поширеною помилкою українських мігрантів при виборі житла у Польщі є надання переваги дешевшому житлу у віддаленому від місця праці/навчання районі.
  3. Адже витрати на проїзд до місця роботи та часові втрати на дорогу (потенційні прибутки від годин, які ви могли б працювати) у переважній більшості випадків у декілька разів перевищують різницю вартості житла у віддаленому районі та безпосередній близькості до місця праці.

Зверніть увагу, що із липня Уряд Польщі припиняє виплату за програмою “40 злотих”, особам, які надали прихисток українським біженцям.

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *