Оренда житла у Польщі – ціни ростуть: де і скільки доведеться заплатити за житло українським біженцям

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Мільйони українських біженців не могли не вплинути на ринок нерухомості сусідньої країни. Оренда житла у Польщі та скільки зараз коштує винаймати квартиру у польських містах.

Читайте також: Як правильно орендувати житло у Польщі: важливі терміни, особливості, способи пошуку

Одним із найбільших порталів нерухомості Польщі – Otodom були представлені результати дослідження ринку нерухомості Польщі за другий квартал 2022 року. Як війна в України змінила ринок нерухомості Польщі та наскільки зросла вартість оренди житла у різних сегментах.

Оренда житла у Польщі: ціни закріпились на високих рівнях

У другому кварталі орендна плата за винайм житла у Польщі стабілізувалася на високому рівні.
Середня орендна плата за квартиру в Польщі у другому кварталі становила 3179 злотих.

У той час на кінець першого кварталу цей показник становив 3155 злотих, на час початку широкомасштабної війни Кремля проти України лише 2770 злотих.

Вартість найму великих квартир зменшується

У порівнянні із з кінцем березня середня вартість орендної плати за квартири квадратурою понад 90 м.кв. зменшилась в середньому на 4,5% у II кварталі, а на квартири площею квадратурою 60-90 квадратних метрів на 1,1%.

Малогабаритне житло стає дорожче винайняти

З іншого боку, зросла орендна плата за квартири із малою квадратурою. Слід зауважити, що саме невеликі за метражем квартири у Польщі найбільше представлені на ринку найму житла у Польщі.

Зростання середньої орендної плати у сегменті квартир менш як 40 м.кв. у другому кварталі склало аж 4,2% у порівнянні із цінами на кінець березня цього року.

Оренда житла у Польщі

Найбільше зросла орендна плата там, де біженці з України почали шукати житло пізніше

У дослідженні польською компанією відмічається цікавий факт. Як виявилось найбільше зростання орендної плати за житло у Польщі відбулось у невеликих населених пунктах, у яких українські біженці почали шукати квартири порівняно пізніше. Йдеться про зростання орендної плати на  6,7% у порівнянні з кінцем березня.

Після початку широкомасштабної війни в Україні вартість оренди житла у Польщі зросла на 10 %

Загальною тенденцією на польському ринку нерухомості Польщі після початку повномасштабної війни в Україні є зростання цін на оренду житла у всіх містах і в усіх сегментах ринку.

За даними дослідження середні орендні ставки у Польщі зросли більше ніж на 10%.

Оренда житла у Польщі: попит на житло стабільно високий

У другому кварталі 2022 року відбулось незначне збільшення кількості пропозицій оренди – з квітня по червень на сайті Otodom з’явилося 37,5 тисяч нових пропозицій оренди, з яких 8,9 тисячі пропозиції з Варшави.

І це абсолютний антирекорд за весь час проведення досліджень, адже для прикладу торік пропозицій за цей період було виставлено на 32% більше. А у Варшаві кількість виставленого на оренду житла за аналогічний період 2021 року була на 66% більша.

Високий попит на житло: квартири здають навіть не виставляючи офіційно на оренду

Ці результати на ринку нерухомості у Польщі наслідок високого попиту на оренду житла серед біженців з України. Іноді квартири взагалі не виставлялися офіційно на оренду, адже орендодавці знаходили орендарів через власні контакти.

Як наслідок, у другому кварталі кількість пропозицій на ринку оренди житла у Польщі продовжила скорочуватися. Це призвело до поглиблення дефіциту оренди квартир, а середній період між розміщенням пропозицій про оренду та її реалізацією скоротилось до абсолютного рекорду. Тепер в середньому у Польщі виставлене на оренду житло знаходить бажаючих у ньому проживати за 17 днів.

Площа житла, що пропонуються до винайму у Польщі, не змінилась

Середня площа житла, яке представлене на ринку оренди нерухомості у Польщі  у другому кварталі 2022 року була практично такою ж, як у четвертому кварталі 2021 року: 57,6 м.кв. та 57,8 м.кв. відповідно.

Це зумовлено тим, що ринку житла стало водночас більше нових малогабаритних квартир та зросла кількість пропозицій оренди у сегменті квартир великої площі.

Середня вартість оренди  житла у Польщі: від метрополій до малих міст

Вартість оренди житла у Польщі: метрополії – понад 500 000 мешканців

Результати проведеного дослідження свідчать про те, що очікувано найдорожче орендувати житло у Польщі у великих міських агломераціях із населенням понад 500 тисяч.

Середня вартість оренди одного метра квадратного тут становить 71,9 злотих, що на 1,8 більше від вартості їх оренди станом на 31 березня 2022. Проте у річному та квартальному вимірі тут зріст значно більший: у порівнянні із першим кварталом цього року ціни зросли на 16,2%, а у порівнянні із минулим роком на 30,7%.

Вартість оренди житла у Польщі: великі міста – 100 000 – 500 00 мешканців

На ринку оренди житла у великих містах річне та квартальне зростання вартості оренди житла менше від метрополій – 27,9% і 11,8% відповідно. Проте зростання вартості оренди у порівнянні із 31 березня 2022 року склало 2,2%.

В середньому у великих містах Польщі вартість оренди одного квадратного метра наразі становить 56,2 злотих.

Оренда житла у Польщі

Вартість оренди житла у Польщі: середні міста – 50 000 – 100 000 мешканців

У польських містах, де проживає до 100 000  мешканців ціни на оренду житла у порівнянні із 31 березня 2022 року зросли на 4,4 відсотка. Натомість квартальне та річне зростання склали 10,1% та 20,6% відповідно.

В середньому за один квадратний метр, який виставлений на оренду доведеться заплатити 44,4 злотих.

Вартість оренди житла у Польщі: малі міста – менш як 50 000 мешканців

Як і було зазначено вище найбільше зросли ціни на оренду житла у Польщі, у невеликих містах, в яких українські біженці почали шукати житло пізніше. Як не дивно, тут вартість оренди одного квадратного метра житла навіть перевищує аналогічний показник у середніх містах: 50,1 злотих проти 44,4.

Також у польських містах, де проживають менш як 50 000 осіб, найбільше зростання вартості оренди у порівнянні із 31 березня 2022 року – 6,7%. Зазначимо, що середнє квартальне та річне зростання вартості оренди також вище ніж у містах із населенням 50 000 – 100 000 мешканців, 11,8% та 22,4% відповідно.

До речі, українці у Польщі можуть безкоштовно переказати злоті з Польщі в Україну без комісії та переплат.

 

фото: 300gospodarka.pl

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 + 18 =