Обмін посвідчення водія вже доступний у чотирьох містах Польщі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Заміна водійських прав у Польщі вкрай затребувана послуга для українських мігрантів. Причини, з яких українці проводять обмін посвідчення водія доволі різні. Зокрема, без цього документу деяким категоріям мігрантів доволі складно знайти роботу.

До теми: Нові можливості для українців у Польщі завдяки сервісу ДІЯ: усі переваги унікальної послуги

За даними, які зазначені на сайтах центрів ДП “Документ” у Польщі та в офіційних профілях у соцмережах українські мігранти можуть здійснити заміну водійських прав у всіх представництвах на території суміжної країни.

Обмін посвідчення водія у Польщі

Станом на початок грудня 2022 року офіційно підтверджено можливість заміни українських водійських посвідчень у:

Слід зазначити, що хоча станом на 2 грудня на сайті ДП “Документ” у Вроцлаві відсутня інформація про обмін водійських прав у Польщі, проте у повідомленні в мережі ФБ така можливість офіційно заявлена.

Графік прийому документів та скільки коштує обміняти права у Польщі

Станом на 2 грудня встановлено єдиний графік прийому документів на обмін посвідчення водія та вартість послуг сервісного центру.

Відтак українські мігранти у Польщі можуть подати документи на обмін національного українського водійського посвідчення за наступним графіком:

 • вівторок-п’ятниця: з 10:00 до 17:00;
 • субота: з 10:00 до 15:00;
 • неділя та понеділок: вихідні.

обмін посвідчення водія

Вартість послуг центрів ДП “Документ” у Польщі за обмін посвідчення водія складається із двох оплат у злотих та гривнях:
 • за видачу, обмін національного посвідчення водія – 254 гривні;
 • за послуги сервісного центру – 450 злотих.

Оскільки оплата проводиться виключно онлайн слід врахувати усі нюанси, які детально описані у матеріалі “Паспортний сервіс” у Польщі: як оплатити онлайн послуги українцям у Польщі“.

Українці у Польщі можуть здійснити тільки обмін посвідчення: відновлення прав неможливе

Нагадаємо, що наразі у Польщі можливо лише обміняти водійське посвідчення. Послуга відновлення втраченого чи викраденого водійського посвідчення наразі не доступна у сусідній країні.
"Мова йде поки що лише про обмін, а про відновлення — поки ні. Тобто, обмін відбувається у тих випадках, коли людина має наявний документ і може фізично надати його адміністратору ДП «Документ» у Варшаві. При втраті посвідчення чи при його крадіжці, поки все ж варто завітати до будь-якого зручного сервісного центру МВС на території України. Але це питання вже теж вирішується. Триває адаптація нормативних документів, які дозволять в майбутньому відновлювати посвідчення водія ДП "Документ" за кордоном, зокрема",
—  наголосив при запуску послуги обміну прав у Польщі керівник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.
Підстави обміну посвідчення водія

Обміняти українське водійське посвідчення у “Паспортному сервісі” у Варшаві українці можуть у випадку:

 • якщо посвідчення непридатне для подальшого користування (зіпсоване, записи не читаються тощо);
 • у разі зміни персональних даних власника (прізвище, прізвище, ім’я, по батькові, стать);
 • за особистим бажанням власника (наприклад, з метою отримання більш сучасного бланку, або уточнення персональних даних латинськими літерами, заміни фото тощо);
 • після закінчення строку дії.

Термін дії нового посвідчення водія — 30 років.

Хто не зможе обміняти посвідчення водія у Польщі
Хоча обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії проводиться без складення іспитів, проте існують певні обмеження. За інформацією ДП “Документ” обміняти отримане вперше посвідчення водія у Польщі зможуть лише українці, які:
 • вчинили протягом двох років з дня видачі посвідчення виданого особі вперше не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху;
 • не вчинили за цей же термін кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України “Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами “.
Які документи потрібно для обміну посвідчення водія у Польщі
 • Насамперед слід пам’ятати, що нове водійське посвідчення українці у Варшаві можна отримати лише у тому випадку, якщо буде фізично представлено наявне водійське посвідчення.
 • Також потрібно буде представити паспорт громадянина України, у якому обов’язково має бути вказано місце реєстрації
 • Якщо в особи буде лише ID-картка без відомостей місця реєстрації на безконтактному електронному носії, то потрібно буде додатково представити довідку  про реєстрацію місця проживання особи. Слід врахувати, що до розгляду приймають тільки довідки, з дати видачі яких не пройшло 30 календарних днів.
 • У разі відсутності даних про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків на ID-картці, штампу в паспорті або в базах даних МВС – слід буде представити оригінал або копію відповідної довідки – так званий “ідентифікаційний код”. 
 • Якщо проводилась зміна установчих даних, то доведеться надати документ, який підтверджує зміну прізвища чи ім’я.

Нагадаємо, що на час дії воєнного стану медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом (форма 083/о) не потрібна. Проте після воєнного стану доведеться подавати і її.

До уваги осіб, які мають посвідчення видане до 2013 року!

Під час процедури обміну буде додатково перевірка дійсності посвідчення за місцем видачі. Відповідно, нове посвідчення буде  видано лише після того, як буде отримано відповідь на запит. Що може збільшити термін отримання нового водійського посвідчення.

Зверніть увагу: Карта побиту у Польщі стане недоступною для біженців з України у спрощеному порядку

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

One thought on “Обмін посвідчення водія вже доступний у чотирьох містах Польщі

 1. Доброго дня
  У Кракові живою чергою є прийом на обмін водійського посвідчення ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *