Кабмін розширив перелік чоловіків, які можуть виїжджати за кордон: кого почали випускати з України у квітні

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Зважаючи на правовий режим воєнного стану виїзд чоловіків за кордон України наразі відчутно обмежено. Проте 2 квітня 2024 року Кабмін розширив перелік українських громадян чоловічої статі, які можуть законно виїжджати за кордон.

Актуальна тема: Глобальні зміни для українців в Польщі: відомі деталі липневого оновлення спецзакону

На офіційному порталі Кабінету міністрів України опубліковано постанову № 366 від 2 квітня 2024 року, яка внесла зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України.

Хто з чоловіків відтепер також може легально виїхати за межі України

Перелік вимог та документів, що дозволяють ще одній категорій українських чоловіків виїзд за кордон, визначено у новому пункті 219, який додано до Правил перетинання державного кордону громадянами України.
Початок дії оновлених умов виїзду за кордон для окремих категорій чоловіків підтвердили у Міністерстві освіти та науки України.

При цьому у МОН одразу зазначили, що прийнята Урядом постанова не передбачає видачі будь-яких додаткових дозволів від освітнього відомства.

Тож з 3 квітня 2024 року право виїзду за кордон українські чоловіки, які навчаються у ВНЗ, набувають автоматично при:
 • наявності визначеного переліку документів,
 • відповідності певним умовам щодо форми навчання та освітнього рівня,
 • врахуванні вікового цензу.

телеграм-канал UAPL.INFO

Як зазначає очільник Міносвіти Оксен Лісовий зазначені нововведення ліквідують нерівність у виїзді на навчання за кордон для українських студентів чоловічої статі, в порівнянні з дівчатами-студентками.

Адже внесені Урядом зміни нарешті дозволять:
 • студентам-чоловікам тимчасово виїхати за кордон для навчання чи стажування,
 • університетам зміцнити партнерство з іноземними освітніми закладами.

Хто з українських чоловіків вже може виїхати за кордон: які вимоги

Впроваджені спрощення щодо виїзду за кордон студентів-чоловіків наразі передбачають лише їх тимчасове перебування за межами України.
Йдеться про те, що термін виїзду за кордон здобувачів освіти закладів вищої освіти України державної або комунальної форми власності не може перевищувати строк навчального семестру.

Окрім цього для успішного перетину кордону особи, повинні підтвердити участь у програмах освітньої академічної мобільності.

за кордон
Порядок реалізації права на академічну мобільність законодавчо внормовано постановою № 579 Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 року, фото Кабмін

Відтак з 3 квітня 2024 року українські прикордонники отримали право здійснювати пропуск за кордон, навіть під час дії на території України воєнного стану низку громадян України чоловічої статі.

А саме оформляти на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 22 років, які:
 • за денною формою здобуття освіти здобувають ступінь вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) в закладах вищої освіти України державної або комунальної форми власності,
 • є учасниками програм освітньої академічної мобільності,
 • прямують на навчання в іноземні заклади освіти.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Пропуск за кордон зазначених категорій громадян України чоловічої статі вже проводиться уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби за умови:

 • виконання правил перетинання державного кордону України,
 • наявності відповідних підтвердних документів.

Які документи потрібні для виїзду за кордон студентів: перелік

Хоча жодних дозволів на виїзд за кордон чоловіків Міносвіти видавати не буде, проте встановлено чіткий перелік документів, що дозволять студентам законно залишити межі України.
за кордон
Постанова Кабміну від 02 квітня 2024 року визначає виключний перелік документів, які надають право виїзду за кордон для студентів-чоловіків, фото freepik.com
Насамперед при перетину кордону потрібно буде представити спеціальну довідку від закладу вищої освіти України.

У якій буде підтверджено направлення особи, як учасника програми освітньої академічної мобільності, для навчання в іноземному закладі освіти, із зазначенням:

 • підстави співробітництва,
 • строку навчального семестру за кордоном,
 • відсутності за результатами двох останніх семестрів (півріч) негативних оцінок і фактів перескладання заліків і екзаменів,
 • підтвердження рівня володіння здобувачем освіти мовою викладання в іноземному закладі освіти.

Зверніть увагу: Фінансові дані українців за кордоном “розсекретять”: експерти пояснили ризики для мігрантів

До зазначеної вище довідки потрібно буде долучити:

 • копію договору академічної мобільності, яку в установленому порядку було засвідчено закладом освіти України;
 • е-квиток студента (учня), перевірений засобами Порталу Дія за допомогою:
  • електронних пристроїв шляхом зчитування,
  • введення унікального електронного ідентифікатора;
 • військово-облікові документи з відповідними відмітками: районного (об’єднаного районного), міського (районного у містах, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко 3 квітня 2024 року підтвердив, що зазначені зміни до правил кордону вже почали діяти.

Відтак прикордонники, при наявності усіх необхідних документів, почали оформляти відповідні категорії студентів чоловіків на виїзд за кордон.

Важливе питання: Як оформити за кордоном зарплату та соцвиплати на українську картку 

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *