Нотаріус не потрібен: українці зможуть оформити дозвіл на виїзд дітей за кордон в “Дії”

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Вже найближчим часом українці, в тому числі й ті, що виїхали за межами України, зможуть оформити дозвіл на виїзд дітей за кордон в “Дії”. Відповідний законопроект ухвалила п’ятницю 8 липня Верховна Рада України.

До речі, із фонду ЄС на українських біженців у Польщі виділяють 13 мільйонів: на що підуть кошти

Проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вирішення батьками питань тимчасового виїзду дітей за межі України” був внесений у Верховну Раду ще у жовтні минулого року.

На сьогодні його актуальність, враховуючи потреби мільйонів українців, що вимушено покинули територію України у зв’язку із воєнними діями, значно зросла.

Що зміниться в питанні надання дозволу на виїзд за кордон дітей

Як повідомляє, Державна прикордонна служба України, один із батьків зможе надавати дозвіл на виїзд дитини до 16 років за кордон онлайн за допомогою застосунку “Дія”.

На сьогодні це питання вкрай важливо, оскільки нерідко один із батьків не завжди встигає або не в змозі оформити та нотаріально завірити згоду на виїзд дитини.

Йдеться не лише про перебування одного із батьків за межами України, а й на тимчасово окупованих територіях України, звідки важко чи взагалі неможливо виїхати.

Також, відповідно до інформації представника Кабінету Міністрів  у Верховній Раді України Тараса Мельничука, законом:
  • визначається чіткий перелік підстав, коли тимчасовий виїзд за межі України дитини, яка не досягла 16-річного віку, у супроводі одного з батьків дозволяється без згоди другого з батьків;
  • передбачається, що згода одного із батьків на тимчасовий виїзд дитини діятиме протягом трьох років;
  • запроваджується можливість оформлення такої згоди в електронній формі без нотаріального її посвідчення;
  • встановлюється обов’язок внесення нотаріусом відомостей у разі посвідчення ним згоди на тимчасовий виїзд дитини до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Безпідставно відмовити у дозволі на виїзд дитини за кордон стане неможливо

У пояснювальній записці до закону також наголошується на тому, що безпідставне ненадання одним з батьків згоди на виїзд дитини за кордон часто порушує права дітей, які змушені через раптові обставини невідкладно здійснити поїздку за межі України.

Також закон має розв’язати проблему, коли один з батьків повністю припиняє спілкування з дитиною, не бере жодної участі у вихованні дитини, і взагалі зникає із поля зору.

Внаслідок чого відсутня можливість не лише отримати згоду на виїзд за кордон дитини, а й навіть встановити його місце перебування, щоб бодай звернутися із проханням про отримання такого дозволу.

Водночас чіткий перелік підстав, коли тимчасовий виїзд за межі України дитини у супроводі одного з батьків дозволяється без згоди другого з батьків, унеможливить ганебні та цинічні випадки зневажання прав дитини, коли один із батьків вимагає за оформлення згоди на виїзд надання грошової винагороди чи іншого виду компенсації.

Нагадаємо, що українці у Польщі отримали можливість безкоштовно переказувати злоті в Україну 

 

фото: unsplash.com

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × one =