Мінфін погодив законопроект про виїзд чоловіків за кордон на фінансовій основі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Можливість виїзду за межі України чоловіків на час дії особливого періоду за умови фінансової підтримки ЗСУ стає більш реальною. За інформацією автора законопроекту про виїзд чоловіків за кордон вже отримано три позитивні відгуки від державних органів.

До теми: Посередникам законодавчо заборонили брати кошти з українців за працевлаштування за кордоном

Нагадаємо, йдеться про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” щодо порядку виїзду громадян за кордон в особливий період на умовах гарантованої фінансової підтримки Збройних Сил України.

Виїзд чоловіків за кордон: Мінфін та два комітети Верховної Ради погодили законопроект

У дописі на власній сторінці у мережі Facebook автор законопроекту, депутат владної партії “Слуга Народу” Георгій Мазурашу підтвердив, що на сьогодні вже є “3 в принципі позитивні по суті висновки” щодо законопроекту.

Нардепом були представлені відповіді щодо розгляду представленого ним законопроекту стосовно порядку виїзду громадян за кордон в особливий період на умовах гарантованої фінансової підтримки Збройних Сил України від комітетів Верховної Ради України:

 • з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва
 • з питань інтеграції України до Європейського Союзу
Також Георгій Мазурашу опублікував експертний висновок Міністерства фінансів України до законопроекту згідно зі статтею 27 Бюджетного кодексу.

У представленому висновку зазначається, що Мінфін України не заперечує щодо подальшого розгляду законопроекту.

Водночас у Міністерства фінансів пропонують законопроект про виїзд чоловіків за кордон на фінансовій основі допрацювати спільно із Міністерством оборони України та Національним банком України.

Йдеться, зокрема про те, що українські державні банки повинні отримати можливість:

 • відкриття та поповнення рахунків для гарантійного внеску;
 • подальшого перерахування коштів на спеціальний рахунок для потреб ЗСУ.

Що передбачає законопроект про виїзд чоловіків на роботу за кордон 

У пояснювальній записці до законопроекту та у дописі в Facebook нардеп твердить, що якби за запропонованим ним механізмом на роботу за кордон виїхав би мільйон чоловіків, Збройні сили України щомісяця отримували б додатково щонайменше 2,78 мільярда гривень.

Йдеться про тих чоловіків, які офіційно виїдуть за кордон у рамках нової ініціативи за умови щомісячної сплати суми, яка дорівнює податкам з мінімальної зарплати – станом на листопад це 2780,5 гривень. Ця сума складається із:

 • єдиного соціального внеску (22%) – на сьогодні це 1474 гривень;
 • податку на доходи фізичних осіб (18%) – наразі це 1206 гривень;
 • військового збору (1,5%) – зараз це 100,5 гривень.
Виїзд чоловіків за кордон
Законопроект 8029 від 13.09.2022 передбачає офіційну можливість виїхати за кордон України на роботу українським чоловікам, фото ДПСУ 

Йдеться про громадян України призивного віку, які:

 • відкрили в одному із державних банків рахунок із гарантійним внеском у розмірі не менше 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб – наразі це рівно 13 тисяч гривень (із 1 грудня 2022 року – 13420 гривень). При цьому кошти, розміщені на рахунку, не можна буде використовувати за межами України;
 • представили у банк, де відкрито зазначений вище рахунок, нотаріально засвідчену спеціальну заяву. У ній вони добровільно мають зобов’язатись поповнювати рахунок із гарантійним внеском щомісячно в розмірі не менше суми податків з мінімальної заробітної плати, за кожен місяць перебування за кордоном під час дії в Україні воєнного стану;
 • оформлять дозвіл на перерахування із цього рахунку з гарантійним внеском зазначеної вище суми (наразі – 2780,5 гривень) на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку ЗСУ. Такі відрахування коштів будуть проводитись після завершення кожного повного місяця, впродовж якого чоловік перебував за межами України під час воєнного стану.
Водночас запропоновані нардепом зміни до чинного українського законодавства передбачають навіть можливість впровадження по суті “відкупних” перед державою  для тих чоловіків, які:
 • незаконно виїхали за кордон під час дії воєнного стану;
 • і не мають документів, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Такі особи для повернення в Україну за пропозицією нардепа мають “добровільно перерахувати на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України суму, яка дорівнює 10 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних громадян (офіційно встановлених в Україні на день в’їзду в Україну), за кожен місяць перебування за межами України під час дії воєнного стану“.

Для впровадження цієї норми обмеження в’їзду громадян України пропонується також змінити статтю 1 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”.

Зверніть увагу: Переказати злоті рідним в Україну із Польщі відтепер можна абсолютно безкоштовно

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *