Фінансова допомога від TERA надалі доступна українцям в Польщі: як і де подати заявку у 2023 році

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Нова хвиля міграції українців за кордон у 2023 році, спричинена черговими злочинами російської армії: підривом Каховської ГЕС та затопленням сотень населених пунктів на півдні України. Українцям у Польщі, які постраждали від наслідків війни та потребують нагальної підтримки, доступна програма фінансової підтримки TERA.

Зверніть увагу: Мінімальна польська пенсія для українців після сплати одного внеску до ZUS неможлива: влада Польщі

Влітку 2023 року українські вимушені мігранти в Польщі й надалі можуть подати заявку на отримання виплат від Польської гуманітарної акції (Polska Akcja Humanitarna) під назвою TERA (Temporary Rapid Assistance).

Фінансову допомогу TERA у Польщі не слід плутати із виплатами від ООН/УВКБ ООН

Станом на літо 2023 року організація “Польська гуманітарна акція” реалізує власний проект фінансової підтримки українських біженців у Польщі.
Попри подібні суми виплат із програмами фінансової допомоги українцям за кордоном від ООН виплати TERA фінансуються іншими донорами.

Проте українцям у Польщі слід врахувати, що:

  • одночасно отримувати допомогу від ООН (MPCA – фінансова допомога для задоволення основних потреб протягом трьох-чотирьох місяців) та виплати в рамках програми TERA неможливо,
  • отримати фінансові виплати за програмою тимчасової швидкої допомоги (TERA) у Польщі не зможуть українці, які в останні три місяці отримували фінансову допомогу від УВКБ ООН чи від інших програм формату MPCA.
Відтак, якщо відповідні категорії українців у Польщі, впродовж 3 останніх місяців не отримували такого роду допомогу, то мають право зареєструватись на участь у програмі TERA.

Кому з українців у Польщі доступна фінансова допомога TERA

Організатори наголошують, що скористатись програмою фінансової допомоги TERA для українців у Польщі можуть не лише особи, які виїхали з України після 23 лютого 2022 року внаслідок воєнних дій.
Також виплати TERA доступні навіть тим українським вимушеним мігрантам, які побоюючись російського вторгнення прибули у Польщі після 9 лютого 2022 року.

При цьому організатори здійснюватимуть перевірку:

  • коли особа прибула до Польщі та наявність штампа в паспорті, що це підтверджує,
  • скільки часу особі знадобилося, щоб доїхати до кордону з Польщею та скільки часу зайняв перетин кордону,
  • чи зверталася особа за допомогою до будь-яких інших організацій та установ.
TERA
Організатори програми фінансової допомоги українським біженцям у Польщі TERA зазначають: наявність штампа про перетин кордону у паспорті не є обов’язковою умовою подання заяви та отримання виплат, фото Straż Graniczna
Влітку 2023 року подати заявку на отримання фінансової допомоги TERA можуть українські вимушені мігранти у Польщі, які віднесені до однієї із зазначених нижче категорії:
  • одинокі жінки, вагітні жінки або жінки, які мають дітей на грудному вигодовуванні,
  • особи, які самостійно виховують дітей або утримують інших осіб,
  • особи із хронічними захворюваннями або інвалідністю,
  • голови сімей, які виховують/утримують осіб з інвалідністю, або хронічними захворюваннями,
  • особи похилого віку – чоловік або жінка віком понад 60 років,
  • молоді люди, що навчаються у Польщі та вимушено виїхали з України,
  • розлучені із чоловіком/партнером особи.

Як подати заявку на отримання виплат від TERA у Польщі

Українці в Польщі, які відповідають зазначеним вище критеріям, можуть розпочати процедуру реєстрації у програмі TERA.
Офіційно процес подання заявки на програму TERA поділено на два етапи:
  • попередній запис в телефонному режимі на прийом документів в одному із пунктів реєстрації за номером +48 800 11 22 33,
  • особистий прийом та подання документів в одному із пункту реєстрації програми TERA.

Станом на червень 2023 року із 5 пунктів реєстрації програми TERA, які працювали влітку минулого року, наразі діють лише два:

  • у Старгарді (Західнопоморське воєводство): Громадська кімната Об’єднання українців у Польщі, вул. Марії Конопницької 16;
  • та Ольштині (Вармінсько-Мазурське воєводство): Ольштинський центр неурядових організацій, вул. Тараса Шевченка 1.
TERA
У зазначені пункти прийому документів для отримання виплат від TERA не обов’язково прибувати усім членам родини, фото: PAH
Голова сім’ї може одноосібно представити паспорти та інші документи, що підтверджують особу, на всіх членів сім’ї, які зараз безпосередньо перебувають в Польщі.

Що потрібно знати українцям у Польщі про фінансову допомогу від Polska Akcja Humanitarna

Організатори програми допомоги біженцям з України у Польщі TERA роз’яснили окремі аспекти отримання та використання фінансових виплат.
Насамперед українцям у Польщі слід врахувати значну перевантаженість телефонної лінії для запису через велику кількість дзвінків та можливі технічні проблеми.

У Польській гуманітарній акції запевняють, що технічні несправності в роботі телефонної лінії попередньої реєстрації намагаються усувати максимально швидко.

телеграм-канал UAPL.INFO

Наразі інформаційна лінія (+48 800 11 22 33) працює з 8:00 до завершення всіх призначених на день зустрічей (не пізніше 16:00) з понеділка по п'ятницю.
У Polska Akcja Humanitarna наголошують, що наразі іншого способу (для прикладу онлайн-запис) попереднього запису на візит у центр прийому документів на програму TERA не існує.

Рішення щодо схвалення або відхилення поданої заявки на участь у програмі TERA надходить у вигляді SMS-повідомлення на вказаний заявник контактний номер.

Організатори запевняють, що результати розгляду заявки будуть надіслані не пізніше, ніж через три робочі дні після дня її подання.

У випадку позитивного рішення кошти будуть надіслані українським біженцям у Польщі через систему BLIK. При цьому термін дії кодів BLIK обмежено 90 днями, впродовж яких їх слід використати.

До теми: BLIK у Польщі: що це таке, як користуватись і які переваги

Станом на червень 2023 року організатори програми фінансової допомоги TERA українським біженцям у Польщі, не зазначають актуальних сум виплат. При цьому вказують, що уся сума фінансової допомоги за три місяці надходить одноразово.

Нагадаємо, що минулого року розмір фінансової допомоги TERA становив 710 злотих на особу, яка подавала заяву і по 610 злотих на кожного члена сім’ї впродовж трьох місяців.
Організатори попереджають осіб, які подають заяви на отримання виплат, що надана ними інформація може бути передана іншим організаціям та установам.
TERA
Для прикладу у польські суди, правоохоронні органи чи інші державні відомства, при надходженні відповідного запиту, фото: pexels.com
Саме тому заявникам потрібно буде надати добровільну згоду на обробку та використання їх персональних даних під час заповненні заявки на участь у програмі TeRA.
Попри добровільність згоди, відмова від її надання може призвести до неможливості участі в програмі TeRA та отримання виплат.
При цьому уся процедура та подання заявки на програму виплат TERA є абсолютно безкоштовною.

У разі виникнення інших питань стосовно умов та термінів участі в програмі фінансової допомоги від Polska Akcja Humanitarna  зацікавлені особи можуть звернутись/зателефонувати:

  • на електронну  пошту pl@pah.org.pl,
  • на гарячу лінію 0 800 105 555 – безплатно з усіх польських мобільних операторів.

Читайте також: Банківські експерти пояснили українцям як у Польщі правильно знімати гривні з картки: відео

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

4 thoughts on “Фінансова допомога від TERA надалі доступна українцям в Польщі: як і де подати заявку у 2023 році

    1. Насамперед українцям у Польщі слід врахувати значну перевантаженість телефонної лінії для запису через велику кількість дзвінків та можливі технічні проблеми.
      У Польській гуманітарній акції запевняють, що технічні несправності в роботі телефонної лінії попередньої реєстрації намагаються усувати максимально швидко.

  1. Доброго дня! Подала документи але не вірно написала польський номер, неможу дозвонитися на гарячу лінію уже місяць. Що робити не знаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *