Програма “Добрий старт” у Польщі: лише за перший місяць виплачено майже 827 мільйони злотих

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Заклад соціального захисту Польщі (ZUS) повідомив перші результати виплат за програмою “Добрий старт”. Виплати були розпочаті у середині липня, і лише за місяць часу кошти в розмірі 300 злотих було виплачено понад 3 мільйонам дітей.

Читайте також: Новий український дитячий центр у Варшаві прийматиме до 100 дітей на день

На офіційній сторінці польського ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) наведено цікаву статистику. Вона свідчить про те, що у середньому заявник витрачав на оформлення заявки на отримання коштів за програмою “Добрий старт” 9 хвилин 35 секунд.

Програма “Добрий старт”: 827 мільйонів злотих за перший місяць виплат

Відповідно до оприлюдненої у ZUS статистики від початку виплат за програмою “Добрий старт” було забезпечено коштами у 300 злотих понад 2,7 мільйона заявок.

В результаті чого від 18 липня 2022 року у Польщі батьки понад 3 мільйонів дітей отримали фінансову підтримку у загальному розмірі близько 827 мільйонів злотих..

Наразі ZUS отримав від батьків та опікунів заявки на виплату допомоги у 300 злотих для понад 3,4 мільйона дітей. Виплати та прийом заявок тривають і надалі.

300 злотих для школярів: очікують заявки на 4,4 мільйона дітей

Згідно з очікуваннями ZUS цього року на державну фінансову підтримку школярів можуть претендувати майже 4,4 мільйона дітей.

Нагадаємо, що прийом заявок на виплату державної допомоги в розмірі 300 злотих за програмою “Добрий старт” на 2022-2023 навчальний рік було розпочато 1 липня.

Українці, які проживають у Польщі із дітьми можуть також подати заявку на отримання цієї допомоги.

Програма “Добрий старт”: коротко про головне для українців у Польщі

Нагадаємо, що програма “Добрий старт” – це грошова допомога у розмірі 300 злотих для придбання шкільного приладдя для учнів. Ця виплата не залежить від розміру доходів сім’ї.

Оформити заявку на отримання виплат в розмірі 300 злотих на дитину можна лише в електронній формі на:

Добрий старт
Заявку на виплату 300 злотих можна оформити й в інтернет-сервісі найбільшого польського банку PKO Bank Polski, фото PKO BP

Термін подання заявки за програмою “Добрий старт”: з 1 липня до 30 листопада 2022 року.

Детальна інструкція як подати заявку доступна у матеріалі “ Заявки на “Добрий старт” вже із 1 липня: як українцям оформити допомогу у 300 злотих

Нагадаємо, що виплати за програмою “Добрий старт” не поширюються на студентів і дітей, які відвідують дитячий садок або підготовчий клас (зерувка).

Для українських мігрантів у Польщі слід також пам’ятати наступне, що подати заявку на отримання 300 злотих за програмою “Добрий старт” може лише той із батьків чи опікунів, який вже отримав у Польщі ідентифікаційний номер PESEL

Заявки на “Добрий старт” подані до 31 серпня буде розглянуто до кінця вересня

Польські органи соціального захисту нагадують, що інформація про призначення виплат надсилається на вказану у заяві електронну адресу. А виплата коштів здійснюється на вказаний у заяві банківський рахунок впродовж 5 робочих днів після прийняття позитивного рішення.

У разі потреби додаткового уточнення деталей по заявці, ZUS направляє окреме повідомлення у профілі PUE ZUS або за допомогою SMS-повідомлення батькам або опікунам.

Зазначене повідомлення буде направлено на номер телефону, який було вказано під час оформлення заявки на виплату коштів за програмою “Добрий старт”, тому батькам не рекомендують його змінювати до моменту отримання виплати.

ZUS запевняє, що усі заявки подані до 31 серпня цього року будуть розглянуті до 30 вересня 2022 року.

До речі, українці у Польщі відтепер можуть безкоштовно та швидко переказувати кошти рідним в Україну 

фото: gov.pl

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *