З початком широкомасштабної війни в Україні Польща не стоїть осторонь, надаючи підтримку нашій державі та українцям, які вимушено переїхали в сусідню країну. Нова програма фінансової допомоги українським біженцям має на меті підтримати найбільш нужденні потреби вимушених мігрантів.
До речі, для українців в Польщі створено аналог “Дії”, які можливості та функції
У липні відкрито реєстрацію заявок на отримання фінансової допомоги в рамках програми TeRA (Temporary rapid assistance programme) від організації “Польської гуманітарна акція” (Polska Akcja Humanitarna).
У чому відмінність програми TeRA від інших програм фінансової підтримки
На відміну від інших програм фінансової допомоги українським біженцям у Польщі, що переважно охоплюють категорію осіб, які виїхали у Польщу з 24 лютого, нова програма від TeRA має ширші часові рамки.
У її рамках допомогу можуть отримати навіть ті українські біженці, котрі виїхали з України до Польщі, побоюючись військового вторгнення росії, ще у період з 9 лютого 2022 року.
Мета програми TeRA – допомогти задовольнити базові потреби українців в Польщі, котрі перебувають в скрутному становищі й не можуть зробити це самостійно.
Хто може скористатись із нової фінансової допомоги українським біженцям у Польщі
Нова програма передбачає надання фінансової допомоги, лише тим українським біженцям, які до цього не отримували допомоги від інших гуманітарних організацій.
Розмір допомоги становить 710 злотих на особу котра подає заяву і по 610 злотих на кожного члена сім’ї протягом трьох місяців.
На зазначені виплати можуть претендувати наступні категорії українських біженців/сімей українських біженців у Польщі:
- одинокі жінки;
- сім’ї де є особа з інвалідністю;
- непрацездатні особи в котрих проблеми зі здоров’ям;
- особи, котрі були вимушені покинути чоловіка або партнера;
- пенсіонери;
- голова сім’ї з дітьми;
- вагітні жінки або жінки в котрих діти на грудному вигодовуванні;
- сім’ї в котрих є особи із хронічними захворюваннями;
- переміщені молоді люди або студенти;
- неповнолітні особи без супроводу.
Проте, як зазначають у TeRA, лише відповідність описаним критеріям не гарантує отримання допомоги.
Йдеться про те, що не всі зареєстровані заявки українських біженців будуть профінансовані. Виплати будуть здійснюватись зможуть отримати допомогу, а тільки верифіковані, котрі найбільше потребують допомоги.
Як зареєструватися для участі в програмі?
Зареєструватись на програму можна здійснивши попередній запис за телефоном +48 510 162 826, з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Реєстрація проводиться виключно за вказаним телефоном, інших способів реєстрації не передбачено.
Заявка на участь в програмі TeRA безкоштовна, але заявнику слід надати згоду на обробку персональних даних.
Після телефонної реєстрації потрібно завітати в визначені місця реєстрації, з документами усіх членів сім’ї. Документи приймають за адресами:
- Перемишль: Український Дім – Народний Дім, вул. Тадеуша Костюшко 5
- Старгард: Громадська кімната Об’єднання українців у Польщі, вул. Марії Конопницької 16
- Кошалін: Громадська кімната Об’єднання українців у Польщі, вул. Юзефа Пілсудського 6/1
- Ольштин: Ольштинський центр неурядових організацій, вул. Тараса Шевченка 1
- Бартошице: Православна церква св. Андрія Апостола, вул. кс. Юзефа Понятовського 4
Які документи потрібні для участі у програмі
Для завершення реєстрації слід надати у зазначені вище місця прийому документів паспорти та інші документи, що підтверджують особу і всіх членів сім’ї українських біженців, які зараз безпосередньо перебувають в Польщі.
При цьому не потрібно прибувати у місця здачі документів всім заявникам особисто, це може зробити одна уповноважена особа – для прикладу голова сім’ї, надавши паспорти або інші документи.
Організатори програми фінансової допомоги українським біженцям у Польщі наголошують на тому, що для підвищення шансів на отримання допомоги бажано, щоб у паспортних документах заявників був штамп з відміткою про перетин кордону після 3 лютого. Проте наявність цього штампу не є обов’язковою умовою подання заяви та отримання виплат.
Скільки часу проводять перевірку документів
Після надання необхідних документів заявку розглядають до 7 днів. Після чого заявникам на вказані номери мобільних телефонів надійде смс про результат розгляду їх звернення на отримання фінансової допомоги українським біженцям.
У разі виникнення питань стосовно умов та термінів участі в програмі фінансової допомоги зацікавлені особи можуть звернутись/зателефонувати:
- на електронну пошту feedback.pl@pah.org.pl
- на гарячу лінію 0 800 105 555 – безкоштовно для польських мобільних операторів
Зверніть увагу, українці вже більше пів року можуть безкоштовно переказати злоті із Польщі в Україну
фото: money.pl