Із липня карти побиту та візи у Польщі більше не продовжуватимуть: як це вплине на українців

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

16 червня 2023  року у Польщі було офіційно опубліковано розпорядження, що унеможливлює подальше продовження карти побиту та чи віз для іноземних громадян. Йдеться про осіб, які перебувають у сусідній країні на підставі продовжених – у зв’язку з епідемію коронавірусу – документів.

До теми: Як українцям правильно подати документи на Карту побиту у Польщі: офіційна інструкція

З 1 липня 2023 року втрачає чинність розпорядження Міністра охорони здоров’я Польщі від 12 травня 2022 року про оголошення на території Республіки Польща надзвичайної епідемічної ситуації.

Продовжені карти побиту іноземців та інші документи діють у Польщі до 30 липня 2023 року

Відповідно до законодавства Польщі, після припинення дії стану епідемічної загрози, іноземці з продовженими документами мають 30 діб аби легалізувати власне перебування.
Таким чином із 1 липня 2023 року на території Польщі припиняється автоматичне продовження:
 • посвідок на тимчасове проживання та карт побиту,
 • польських національних віз та шенгенських віз, виданих іншими країнами,
 • термінів перебування в рамках безвізового руху.
Відтак іноземні громадяни, що перебувають у Польщі на "продовжених документах", повинні до 30 липня 2023 року оформити нові документи для подальшого легального перебування.
Слід зазначити, що для іноземців, термін дії документів осіб яких закінчується після 1 липня, не діє норма щодо додаткових 30 діб після завершення стану епідзагрози.

Їх легальне перебування у Польщі триває до дати закінчення терміну дії карти побиту чи візи. Тобто до дати у липні 2023 року, що вказана у відповідному документі.

І саме до цієї дати іноземцям у Польщі доведеться узаконити подальше перебування.

телеграм-канал UAPL.INFO

Продовжені візи та карти побиту українців у Польщі діють до березня 2024 року: але є винятки

Здебільшого українським мігрантам, які перебувають у Польщі на підставі продовжених документів, у серпні 2023 року не доведеться оформлювати нові карти побиту чи візи.
Адже в оновлених положеннях "спецзакону" для громадян України у Польщі зроблено виняток щодо легалізації їх перебування. 
Відтак після скасування із 1 липня 2023 року стану епідеміологічної загрози легально перебувати в сусідній країні до 4 березня 2024 року, можуть:
 • не лише українські мігранти із PESEL UKR, які прибули у Польщі після 24.02.2022 року,
 • а і громадяни України,  у яких термін дії карти побиту, візи чи безвізового перебування у Польщі закінчився після 24 лютого 2023 року.

карта побиту

Дата прибуття мігранта з України до Польщі – до чи після 24.02.2022 – не впливає на продовження терміну легального перебування до березня 2024 року, фото: uainkrakow.pl

Водночас громадяни України, які перебували у Польщі на підставі:
 • польської національної або шенгенської візи, термін дії якої закінчився до 24 лютого 2022 року
 • карти побиту, яка закінчилась до 24 лютого 2022 року,
 • безвізового руху – у випадку, коли граничний термін легального перебування закінчився до 24 лютого 2022 року,
не потрапляють під дію польського спецзакону.
Відтак цій категорії українських мігрантів у Польщі доведеться до 30 липня 2023 року подбати про подальше легальне перебування.

Чи впливають продовжені документи на невикористаний “безвіз”

Попри легальне перебування у Польщі, можливість виїзду в інші країни Шенгенської зони із продовженими “ковідними” документами для українців обмежена.
Мігранти з України, які легально перебувають у Польщі на підставі таких документів, не можуть офіційно виїхати з їх допомогою в інші країни ЄС.
карти побиту
Адже продовжені через коронавірус польські легалізаційні документи іноземців діють лише на території Польщі, фото: nadwislanski.strazgraniczna.pl
Українські мігранти у Польщі, можуть “активувати” невикористаний термін безвізового перебування на території країн Шенгенської зони.

Для цього буде достатньо виїхати за межі Шенгенської зони. Після чого легально повернутись на територію будь-якої з держав “Шенгену” вже в рамках безвізового руху.

Такий варіант також є зручною альтернативою для згаданої вище категорії українських мігрантів у Польщі. Тобто тих українців, які не підпадають під дію польського спецзакону у питанні продовження легального перебування.
В цілому українські мігранти у Польщі із “продовженими” документами можуть обрати два варіанти:
 • якщо планують і надалі залишатись у Польщі: скористатись правом легального перебування до 04 березня 2024 року,
 • за потреби виїзду в інші країни ЄС:
  • виїхати з Польщі, до країни, що не входить до Шенгенської зони,
  • повторно прибути в Польщу, та отримати право на 90 діб безвізового перебування у будь-якій із “шенгенських” держав.

Зверніть увагу: Фінансова допомога від TERA надалі доступна українцям в Польщі: як і де подати заявку у 2023 році

фото: pexels.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

4 thoughts on “Із липня карти побиту та візи у Польщі більше не продовжуватимуть: як це вплине на українців

 1. Добрий день! Підскажіть будь ласка, в Польщі перебуваю з 2019 року, у серпні 2019 подалась на карту побиту, але термін придатності її сплив 10.02.2023 (тобто після 24.02.2022 після початку війни), наприкінці січня подалась на другу карту побиту, вже є рішення позитивне, але самого пластика немає, знаю, що на сьогоднішній день всі підстави на перебування в Республіці Польща автоматично продовжено до 04.03.2024 року ( Спецустав), але питання, чи зможу я виїхати додому в Україну на 2 тижні, а головне чи впустять мене назад до Польщі по біометричному паспорту (безвіз), я маю вільні дня безвізу, він не вичерпаний, якщо не встигну нову карту побиту отримати, чи це неможливо? Чи я тільки можу перебувати в Польщі, а перетинати кордон не можна? Останній раз виїжджала з Польщі в Україну в серпні 2021 року за картою побиту.

 2. Доброго дня Алла, чи отримали ви відповідь на своє питання?? Мене теж цікавить така ситуація…

 3. Доброго дня 🙂 хотіла б поїхати до Єгипту, в мене карта побиту яка закінчилася в березні 2023 але продовжена до березня 2024 зможу на цих документах виїхати і в’їхати до Польщі

 4. Доброго дня. У мене карта побиту до 27 липня 2024 року. Зараз я знаходжусь на праці в іншій країні шенгенської зони за направленням від польської фірми. Чи передбачена пролонгація моєї карти побуту на ще якийсь період ( якщо передбачена ,то на який період)у зв’язку з військовим станом в Україні чи мушу повертатися до Польщі щоб подати на нову карту побиту і в який термін мушу подати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *