Візи до Польщі різко зростуть в ціні вже у 2024 році: польське МЗС озвучило нові тарифи

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Міністерство закордонних справ Польщі анонсувало різке зростання вартості польських національних та шенгенських віз. Чим зумовлено настільки суттєве збільшення у 2024 році оплати за оформлення візових документів у Польщі та про які суми йдеться?

Актуальна тема: Одна банківська картка на дві країни: Польща та Україна — чому це вигідно і як оформити

2 квітня 2024 року МЗС Польщі оприлюднило проект законодавчих змін, яким планується суттєво збільшити вартість видачі польських віз. А також розділити у фінансовому плані візові збори за повторний розгляд заявок на шенгенські візи та національні візи.

Чому в Польщі різко зростуть ціни на візи: пояснення МЗС

В обґрунтуванні до представленого законопроекту, представники МЗС Польщі пояснюють причини зростання вартості консульських послуг за видачу візових документів іноземцям.
Польські урядовці пропонують оновити розміри оплати за видачу польських національних та шенгенських віз. Шляхом внесення доповнень та змін у попереднє розпорядження МЗС Польщі від 18 грудня 2015 року "Про консульські оплати".
Відчутне зростання розмірів консульських оплат МЗС Польщі обумовлює бажанням “привести розмір національного візового збору у відповідність до актуальних викликів”.

Зазначені виклики у 2024 році урядовці в Польщі пов’язують із:

 • потребою підтримання належної якості та цілісності процесу подання та розгляду візових заявок,
 • необхідністю протидії використанню польських віз як інструменту для нелегальної міграції,
 • підвищенням видатків на адміністративні витрати.

телеграм-канал UAPL.INFO

МЗС Польщі стверджує, що збільшення розміру візових зборів опрацьовувалось із врахуванням низки аспектів, для того, аби:

 • не обмежувати доступність національної візи для “добросовісних іноземців”, які планують нею скористатися,
 • водночас створити перешкоди та знеохотити осіб, які:
  • вишукують “дешевий спосіб” отримати право пересування в межах Європейського Союзу з метою і на період, відмінний від задекларованого,
  • бажають уникнути встановленої процедури подачі заяви на отримання дозволу на тимчасове проживання в Польщі.
Окрім цього у Польщі зростання вартості віз пов'язують із запланованим підвищенням збору за приймання та обробку візової заяви на отримання шенгенської візи (з 80 до 90 євро) між країнами Шенгенської зони у 2024 році.
Польщі
Зазначене збільшення розміру візових зборів в країнах Шенгену зумовлено зростанням витрат на адміністративне обслуговування візового процесу, фото freepik.com

Скільки доведеться заплатити за національну візу до Польщі та повторний розгляд заявки

У польському МЗС вважають, що поточний розмір зборів за прийняття та обробку заяви на отримання національної візи є відносно низьким.
На думку польських урядовців, це призводить до сприйняття польської візи як легкодоступного інструменту для нелегальної міграції до Польщі та/або до Шенгенської зони.
Що нібито заохочує іноземців використовувати польські національні візи для цілей, які відмінні від задекларованих при їх оформленні.

Наприклад, для подальшого виїзду, перебування чи працевлаштування в інших країнах Шенгенської зони.

Саме тому представлене МЗС Польщі оновлення законодавства передбачає:

 • збільшення консульського збору за прийняття та розгляд заяви на отримання польської національної візи (віза типу D) з 80 до 135 євро
 • а також аналогічне зростання до 135 євро розміру візового збору за повторний розгляд заяви на отримання польської візи типу D.
Представники польського МЗС вважають, що саме таке підвищення розміру плати за польську національну візу зменшить поширену практику її отримання з метою легалізації або продовження терміну перебування в Польщі.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Йдеться про те, що чимало іноземців, які планують перебувати в Польщі терміном більше одного року:

 • замість подання заяви на отримання дозволу на тимчасове перебування,
 • вважають за краще повторно пройти процедуру отримання польської національної візи.
Станом на квітень 2024 року в Польщі розмір збору за розгляд заяв на отримання дозволу на проживання або дозволу на тимчасове перебування та роботу становить 340 злотих і 440 злотих відповідно.
Польщі
Відтак наразі вартість оплати за польську візу є фактично порівнянною з оплатою за видачу вищезгаданих дозволів на перебування в Польщі, фото: needpix.com

Однак легалізацію іноземців в Польщі на підставі дозволів на перебування на думку польського МЗС стримують низка факторів:

 • тривалий час очікування на розгляд заяви та обмеження на пересування іноземця за межі Польщі,
 • високі витрати на підготовку заяви, пов’язані з необхідністю подання відповідним органам перекладів іноземних офіційних документів та їх завіренням у Польщі.
Як твердять представники польського МЗС, іноземці, які відмовляються від подання заяви на тимчасове перебування та повторно звертаються за отриманням польської національної візи:
 • уникають низки адміністративних та фінансових обтяжень, які відсутні у процедурі звернення до консула,
 • створюють непропорційне та невиправдане навантаження на польські консульські установи,
 • перекладають тягар міграційної перевірки іноземців на підрозділи, підпорядковані міністру закордонних справ.

Польська шенгенська віза та вартість її повторного отримання у 2024 році

У МЗС Польщі наголошують на тому, що нові розміри візових зборів за прийняття та розгляд заяви на отримання національної візи та за повторний розгляд заявки, відрізнятимуться від аналогічних оплат за польські шенгенські візи.

Відтак планується запровадить відчутну різницю у розмірах збору за польську національну візу та польську шенгенську візу, які наразі однакові.

Після внесення змін до розпорядження МЗС Польщі консульський збір за національну польську візу буде встановлений на рівні 150% від збору за шенгенську візу.
Польщі
Суттєву різницю у вартості візових зборів польські урядовці аргументують ширшим спектром привілеїв, які надає іноземцям національна віза в Польщі, колаж UAPL.INFO

Відповідно у додаток до чинного розпорядження польського МЗС про консульські збори, будуть внесені наступні зміни:

 • змінено формулювання (суму) пункту 3.01:
  • встановлено розмір збору за прийняття та розгляд клопотання про оформлення національної візи у розмірі 135 євро,
 • внесено зміни (опис та розмір суми) до пункту 3.02:
  • у цьому пункті наразі йдеться про консульські оплати за приймання та розгляд заяви про повторний розгляд заяви на отримання шенгенської або польської національної візи. Пункт буде звужено лише до польських національних віз та встановлено візовий збір у розмірі 135 євро,
 • додано пункт 3.07 “Приймання та розгляд заяви на отримання шенгенської візи”,
  • який встановлює збір за розгляд заяви на отримання шенгенської візи в розмірі 80 євро.
УВАГА! МЗС Польщі наголошує: оновлення законодавства стосуватимуться іноземних громадян з країн, для яких застосовується повний збір за подачу заяви на отримання візи типу D.

Польські урядовці впевнені, що заплановані зміни не повинні призвести до помітного зменшення кількості виданих віз іноземцям, а лише до “зміни профілю кандидатів”, які звертаються за ними.

Йдеться зокрема, про те, що нові суми візових зборів не матимуть впливу на кількість виданих польських національних віз для працевлаштування в Польщі. Саме у тих випадках, коли

 • робота в Польщі є не лише задекларованою метою,
 • а й фактичною ціллю прибуття та перебування іноземців у сусідній країні.
МЗС Польщі зазначає: для підприємців, які наймають працівників за кордоном, консульський візовий збір є лише незначною складовою загальних витрат на працевлаштування іноземця.
Водночас для бюджету для Польщі зміна вартості візових оплат матиме доволі позитивні фінансові наслідки. А саме щорічні додаткові надходження в розмірі близько 38 мільйонів злотих.

Зростання вартості віз до Польщі відбудеться з першого дня наступного місяця після дати офіційної публікації оновленого розпорядження польського МЗС.

Зверніть увагу: Нові можливості для українців в Польщі в оформленні виплат на дітей 800+ у 2024 році

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *