Закордонний паспорт загубили чи вкрали за кордоном: пояснюємо, що робити в Польщі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Втратити закордонний паспорт громадянина України за кордоном можна через безліч причин: крадіжка чи навіть банальна недбалість. Саме тому українським мігрантам у Польщі слід знати правильний порядок дій при втраті паспортних документів.

Актуальна тема: Як гривні у Польщі з української картки зняти без комісії чи з мінімальним відсотком

Для мігрантів з України, які перебувають у Польщі, в українському МЗС підготували офіційне роз’яснення, що робити, якщо закордонний паспорт було викрадено або загублено у сусідній країні. Аби у максимально короткі терміни легалізувати перебування в Польщі чи повернутись на територію України.

Викрали або загублено закордонний паспорт у Польщі: перші кроки

Насамперед українцям у Польщі, які виявили відсутність закордонного паспорта, слід звернутись до низки польських установ.

Посольство України у Республіці Польща офіційно рекомендує українцям, які загубили, або у яких було викрадено український закордонний паспорт, не зволікати зі зверненням до польських правоохоронних органів.

І якомога швидше звернутись до найближчого відділку Поліції із повідомленням про втрату або викрадення закордонного паспорта.
Черговим кроком, який може допомогти відшукати втрачений у Польщі закордонний паспорт громадянина України, є звернення до місцевого Бюро знайдених речей.
паспорт
Бюро знайдених речей (польською – Biuro Rzeczy Znalezionych) – аналоги українських Бюро знахідок – функціонують у більшості великих польських міст, фото: Marcin Smulczyński / SE 
Окрім муніципальних Бюро знайдених речей у Польщі також працюють і аналогічні Biuro Rzeczy Znalezionych транспортних підприємств чи перевізників. Їх адреси чи телефони можна легко знайти у мережі.

Чимало із таких польських “бюро знахідок” публікує у відкритому доступі списки речей та документів, які до них поступили.

Відшукати втрачений український паспорт чи іншу річ у Польщі для прикладу можна у:
  • Варшаві на сторінці warszawa.pl, завантаживши перелік речей або документів,
  • Познані на міському порталу Бюро знайдених речей – poznan.pl,
  • Кракові на відповідній сторінці міського транспортного підприємства – mpk.krakow.pl,
  • Лодзі в списках, що можна завантажити на сторінці uml.lodz.pl,
  • Вроцлаві на сайті міського управління доріг або міського MPK.
А у польському Тримісті (Гдиня, Гданськ, Сопот) функціонує цілих 6 підрозділів різних бюро знахідок від муніципальних органів, транспортних підприємств та перевізників.

Українці в Польщі можуть обрати потрібне Бюро знайдених речей у Тримісті за цим посиланням – katalog.trojmiasto.pl

Навіть якщо в онлайн режимі закордонний паспорт не було знайдено, вартує все ж таки в телефонному режимі поспілкуватись із представниками Бюро втрачених речей за місцем втрати документа.

Та уточнити, чи не знайшовся раптом закордонний паспорт. Адже оновлення муніципальних вебсайтів чи списків знайдених речей може зайняти певний час.

телеграм-канал UAPL.INFO

Втрачений закордонний паспорт у Польщі не знайшли в місцевих органах: що робити далі

Після того, як українські мігранти у Польщі переконаються у тому, що їх закордонний паспорт не потрапив ані до Поліції, ані до Бюро знайдених речей, саме час звертатись до українських органів.
Адже втрачений у Польщі закордонний паспорт вже міг надійти до одного з українських консульств, які працюють у сусідній країні.

Куди звертатись: Українські дипломатичні установи у Польщі: розгорнутий довідник адрес, контактних даних, компетенція та графіки роботи

Доволі часто знайдені українські паспортні документи правоохоронні органи Польщі направляють саме до українських консульств.

При цьому не обов’язково одразу планувати поїздку до української консульської установи. Особливо, якщо вона розміщена не у місті вашого перебування у Польщі.

паспорт
А спробувати в телефонному режимі уточнити чи не отримали українські дипломати ваші загублені документи, фото pexels.com

Актуальний перелік телефонів українських дипломатичних установ у Польщі та графік їх роботи розміщено на сторінці poland.mfa.gov.ua/kontakti.

Якщо ж закордонного паспорта не виявиться в одному з українських консульств, тоді українцям в Польщі, доведеться оформляти нові паспортні документи.

На сайті кожного українського консульства в Польщі представлено необхідний перелік документів, які потрібні для подання документів на оформлення нового закордонного паспорта.

Окрім звернення в консульства, українці в Польщі можуть також подати документи до одного із чотирьох закордонних підрозділів ДП “Документ”.

Станом на грудень 2023 року оформити новий закордонний паспорт у Польщі українці можуть у Варшаві, Гданську, Кракові та Вроцлаві.

До теми: Нові послуги та графік роботи ДП “Документ” у Польщі на Різдвяні та новорічні свята

Закордонного паспорта немає, але потрібно терміново виїхати в Україну: оформляємо посвідчення на повернення

У випадку втрати чи викрадення українського закордонного паспорта в Польщі існує ще одна легальна можливість швидко повернутись до України.
Для цього українським мігрантам у Польщі доведеться особисто прибути в одне з українських консульств.

І саме там провести оформлення посвідчення особи на повернення в Україну у зв’язку з втратою/крадіжкою паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Українцям в Польщі слід обов’язково врахувати, що подання документів на оформлення посвідчення на повернення в Україну у Польщі не вимагає попередньої реєстрації в електронній черзі.

Водночас є інші важливі нюанси:

  • термін дії посвідчення особи на повернення в Україну складає лише 30 днів,
  • за додаткову оплату термін дії посвідчення можна продовжити ще на 30 діб,
  • на підставі цього посвідчення можна виїхати з Польщі лише до України.
Станом на грудень 2023 року вартість оформлення або продовження терміну дії посвідчення особи на повернення в Україну у Польщі (консульський збір) складає 125 злотих.
паспорт
Проте з українців, які не досягли 16-річного віку, консульський збір не стягується і посвідчення оформлюється абсолютно безплатно, фото: freepik.com
Якщо посвідчення особи на повернення оформлюється на дитину, яка не досягла 12-річного віку, то її присутність у консульстві не обов'язкова. А документи може подати один з її законних представників (батьки, опікуни тощо).
При наявності українського внутрішнього паспорта посвідчення особи на повернення в Україну оформляється у день звернення.

Повний перелік документів та копій, які потрібно надати українцям у Польщі до консульства для оформлення посвідчення особи на повернення в Україну доступний на сайті Посольства

Це важливо: Розірвати шлюб за кордоном без виїзду в Україну: можливо, але не просто

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *